Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy mindenkiből...

Mitől van az, hogy mindenkiből más viselkedést vált ki az alkohol?

Figyelt kérdés

Főleg a függők viselkdése nem érthető.Egyik jókedvű,barátkozó lesz az italtól,a másik agresszív.

Mi lehet ennek a pszichológiai magyarázata?



2015. máj. 1. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy laikus vélemény, de nekem logikus az, hogy sok emberről leolvad a máskor rajta levő maszk... Lehet, hogy nem az "igazi" énje bukkan elő, mert több olyan van neki, de hogy benne kell lennie annak, ami becsípve/részegen, abban biztos vagyok. Nem hiszek benne, hogy egy áldott jó ember, aki nem csak úgy viselkedik, de tényleg az, agresszív vadállat lesz az italtól.


Belőlem az alkohol nem vált ki semmit, csak a felesleges gátlásaimat oldja. Ezért is érdekes nekem, hogy sokan megváltoznak.

2015. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mikor Isten a bort teremtette, beleöntött különböző állatok véréből egy adagot.

Ezért ha valaki többet iszik, annak az állatnak a vére hatása mutatkozik meg rajta, amelyik rá nagyobb hatással van.

A másféle alkohollal is ez így van.

2015. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minden ember tele van elfojtott agresszióval. Morális erkölcseink nem engedik, hogy ezeket kitomboljuk magunkból. Aki józanul jól tudja kezelni ezt, annak részegen sem fog előtörni a "felesleg".
2015. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!