Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy alkoholista abba tudja...

Egy alkoholista abba tudja hagyni az ivást?

Figyelt kérdés
Volt párom 15 éves kora óta iszik. Most 37. Három évig voltunk együtt, hiába könyörögtem nem hagyta abba. Egy éve külön vagyunk és állítja 3 hónapja tiszta. Ez lehet? Nem találkoztunk csak telefonon mondta. Leszokhatott valóban?

2015. júl. 23. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2015. júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Egy alkoholista mindig alkoholista marad, mert bármikor ott a veszélye, hogy visszaszokik rá. Szóval megvonni magától az alkoholt akár igen sokáig is képes, viszont mindig is ott lesz benne az alkoholizmus, ami bármikor előjöhet.

Apám 11 évig nem ivott! 11 év után viszont fizikálisan megromlott az egészségi állapota, kevesebbet tudott dolgozni, emiatt kevesebb pénz is jött be, amibe teljesen belecicult és újra inni kezdett 11 teljes év után! 11 évig még csak egy korty alkoholt sem ivott. Most meg szinte állandó jelleggel a kocsmában van. Egyébként már felnőttem, saját családom van, de tudom, hogy ez van vele.

Szóval persze, lehetséges, hogy 3 hónapja nem ivott alkoholt, de ha meg ivott, se mondaná el nyilván, és nincs rá semmi garancia sajnos, hogy egyszer csak nem fog újra inni.

2015. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Rám 18 éves koromban mondták az "a" betűs szót.

Mondjuk tényleg sokat ittam.

Mára már csak néha.

Igaz volt 5 alkoholmérgezésem. Mondjuk az utolsó tényleg nem az én hibám!

2015. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Egy időre biztosan leszokhatott. Nem tart sokáig.
2015. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó 2 barátom szintén az volt.

Én nem, csak depressziós. Antidepresszánsokat szedtem. Letettem. Azóta (kb 1 hónapja) mindennapp iszok. Nem jó ez, tudom, hogy le kéne állni, de nem tudom, hogyan :S

2015. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hát bármi meg lehet, nem tudhatod lehet leszokott, de én hagynám a fenébe, 12 év ivászat után tönkrement a szervezete én nem kinlodnék vele
2015. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút lehetséges, apám 25 évig ivott iszonyatos mennyiséget, és 12 éve egy korty alkoholt nem ivott.
2015. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap a határ. Aki ez után is megállja, az tiszta maradhat. Én 100 napig számoltam, aztán már nem. Ennek 15 éve. Mára el sem tudom képzelni, hogy alkoholos akármit igyak. A vicc az, hogy még üdítő sem kell. Csak víz. Ennyi. A családom szépen együtt maradt, a gyerekeket közösen felneveltük. Rendesen tanultak, a munkanélküliséget csak hírből ismerik. Viszont elmaradtak a barátaim ( akik még élnek....) Akik tovább ittak már odaát vannak. Mond meg a párodnak, ez csak akarat kérdése.
2015. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én már többé nem beszélek vele. Megbocsájthatatlan dolgokat tett, az ital miatt. A kocsmai haverok, meg az a légkör, ami ott van, az mindennél többet ér neki.
2015. júl. 25. 16:11
 10/14 anonim ***** válasza:

De azért csak rákérdeztél, hogy lehet e?

Várd meg amig újra jelentkezik, akár több hónap után is, hogy tényleg kitartott e?

2015. júl. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!