Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le a kapunyi...

Hogyan győzhetném le a kapunyitási pánikot?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, most érettségizem. Pár éve nagyon vártam azt, hogy elvégezzem a középsulit és igazán felnőtt legyek, de most szinte rettegek ettől a tehertől. Idén elkövettem pár hibát, de mindenki csak legyintett, mondván, hogy nem gond, még fiatal vagyok. Egy felnőttnek sokkal több problémája van, mint egy tininek, mégis sokkal jobban elnézik a botlásokat az utóbbinak, nagyobb jóindulatot tanúsítanak iránta. Én ezt nem akarom, így is nehezen birkózom meg a stresszes helyzetekkel, de most már nem hibázhatok és nem fog támogatni senki felnőttként. Vannak céljaim, jó tanuló vagyok, és minél hamarabb dolgozni akarok már az egyetem mellett is, nem arról van szó, hogy lusta lennék. De mégis félek. Mit tehetnék ezellen?
2015. máj. 4. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne másoknak akarj megfelelni, hanem magadnak.

Majd a rutinnal és a tapasztalattal rájössz, hogy mikor kivel hogyan kell bánni. Addig meg kap az ember hideget, meleget. Más dolgokkal kell majd szembenézned, amire most még nem is gondolsz.

Támogatni ott lesznek a barátod, a szüleid, a barátaid. Sokat meríthetsz belőlük és ők is sokat meríthetnek belőled.

Hibákat meg biztos követsz el, de nem csak te, mindenki, de ebből tanul az ember.

2015. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem értem miért gondolod azt hogy bármi is változik azzal hogy ha felnősz.

a változás pusztán annyi hogy innentől szabadon elmehetsz otthonról akkor amikor akarsz és soha többé nem vagy köteles visszamenni.

ha élni akarsz ezzel akkor tedd meg, ha nem, akkor élj úgy mint eddig.

szépen eléred a céljaidat és majd 35-40 évesen mikor visszajönnek a divatba azok a ruhák amiket most hordasz akkor fogsz rájönni hogy bazzz....

(35/L)

2015. máj. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!