Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni, hogy ne...

Mit tudok tenni, hogy ne fájjon az a kritika, hogy 33 éves létemre miben vagyok rossz férfiként?

Figyelt kérdés

Az ilyen megjegyzés hetekre képes magam alá küldeni, úgy hogy öngyilkossági gondolataim vannak.


Azon csodálkozom eddig nem tettem meg.


Számomra ami félelmetes az a szégyen.


A velem ordítozó ember aki becsmérel, képes belőlem olyat kiváltani, hogy torkom szakadtából ordítok.


Hiába járok már 2 éve pszichológushoz nem látom magamon a változást.


2 éve feküdtem a pszichiátrián generalizált szorongással és egyéb személyiségzavar korképpel.


Zsarnok, uralkodó szüleim voltak.


Akinek elmondtam a fenti problémáimat az mind azt mondta erről csak én tehetek nem a környezet a hibás, hanem én magam.


Aki velem ordítozott, szégyenérzést és bűntudatot keltett bennem én úgy látom magam, akkor egy önsajnálós, nem életrevaló kis senki vagyok.


Igyekszem változni aszerint amit a pszichológus tanácsolt de nem tudok változni én úgy érzem.


Ha mogorva emberrel kell együtt dolgoznom, akkor egész napom a munkahelyen rettegéssel telik.



2015. ápr. 26. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Soha ne feledd, egy vélemény mindig csak kizárólag egy vélemény, nem az igazság. Nem lenne szabad az embereknek egymást megszégyeníteni, mert az valami ördögi: lehúz, ahogy írod, tehát ebben valóban a környezet hibás.

Egyénileg hatékonyan tudnád ezt kezelni. A következő könyvet szerezd be (könyvtárban is megvan, a kiadónál 10%-kal olcsóbban megkapható) és tanulmányozd.

Rólad, érted szól:

[link]

2015. ápr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is ajánlok egy jó könyvet:


[link]


Most olvasom én is, pont a szégyenérzetről van benne szó.


Felejtsd el, hogy férfiként. Semmivel nem vagy többre vagy kevesebbre hivatott a nemed miatt.


Én is járok pszichológushoz pont generalizált szorongással, és tudom, hogy az apám miatt van, de 27 évesen már nem kenhetem másokra a dolgokat. Sajnos ez van, sírhatok miatta - sírtam is - , de most már fel kell nőni és változni kell. Akkor is, ha fáj, ha nehéz, ha szar, ha félelmetes, ha megalázó.

2015. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Remèlem nem a szüleiddel élsz, és önálló egzisztenciád van....
2015. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!