Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudtok, ami...

Márciuska kérdése:

Milyen könyvet tudtok, ami rossz kritikát kapott?

Figyelt kérdés
Nem akarom teljesíteni az 50 könyv kihívást, munka mellett nincs energiám 50 könyvet elolvasni egy év alatt, de kíváncsi lettem, vajon életemben eddig mennyit teljesítettem az 50 pont közül, és gyanús, hogy ezt még nem. Műfaj mindegy, mindenevő vagyok.

#könyv #kihívás #rossz kritika
2015. márc. 10. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Moly-on vannak százalékok, ott nézelődhetsz.

Személyes "kedvencem" az Egy ikerpár naplója Szűcs Vandától, gyerek író könyve, amit csak apuciék pénzéből adtak ki, Szent Johanna Gimi másolat, lapos és kusza történet. Bár lehet, hogy a címét nem pontosan adtam meg, jelenleg 30%-on áll.

2015. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyreszt ott vannak a tobbe-kevesbe sikeres, de irodalmilag ertektelen konyvek, pl. Twilight, 50 Shades of Gray, Eragon...


Masreszt ott vannak azok a konyvek, amik megjelenesukkor ertetlenseget vagy felhaborodast keltettek, mert a tarsadalom meg nem erett meg rajuk. Pl. Lolita, Moby Dick, Mme Bovary, Wuthering Heights, The Great Gatsby, Brave New World, The Sun Also Rises, Huckleberry Finn, American Psycho... ezek ma mar mind klasszikusok lettek.


Harmadreszt pedig a tarsadalmi csoportok szellemisegetol is fugg a kritika; pl. a Harry Potter-rol (meg altalaban a fantasy muvekrol) a bigott keresztenyek altalaban negativ kritikakat irnak, mert varazslas es hasonlo van bennuk. Vagy pl. az arabok, oroszok altalaban lehuzzak a nyugati konyveket.

2015. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Goodreads vagy Moly.hu-s értékelés szerintem elég (pár helyen eleve így írták ki a kihívás szövegét), rossz kritikát minden műre lehet adni.
2015. márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Eléggé le van értékelve a Kőszívű ember fiai, pedig szerintem zseniális.
2015. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Azert mar ne keverjuk ossze a kozossegi oldalak joreszt fiatalkoru, irodalomhoz alig konyito felhasznaloinak pontozasait az irodalomkritikusok velemenyevel.


Pl a Szigeti veszedelem moly-on 55%, goodreads-en 2.31, pedig ez nemcsak a magyar irodalom, hanem a vilagirodalom kimagaslo alkotasa. Nyilvan ez egyes gyerekek piti bosszuja a hazi olvasmanyon, de ez nem mond semmit a mu ertekerol.

2015. márc. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a véleményt. Én személy szerint nem annyira olvasói pontozásokra gondoltam a "rossz kritika" kifejezést olvasva, hanem valóban inkább irodalomkritikusok hivatalos véleményére. Hasznos volt a megjegyzés a megjelenésükkor meg nem értett könyvekről (Lolita, Szép új világ, stb.), ilyenekre még jöhet példa, ha tudtok. Ha van olyan esetleg, hogy egy könyvről pl. egy újság könyvkritika rovatában olvastatok rossz véleményt, az még érdekelne.
2015. márc. 10. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Faust-ot nagyon támadták, ócska kis ponyva volt.


5-ös: moly-on elég tág azért az élekor szórás, s az olvasók aszerint pontoznak, mennyire tetszett nekik, nem bosszú, csak tényközlés.

2015. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!