Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépvásárlás előtt állok, most...

Gépvásárlás előtt állok, most nézem a processzorokat. Nekem és a tárcámnak az FX 8320 lenne szimpatikus, kicsit a jövőre is gondolva. De sok negatív kritikát hallottam róla. Ez tényleg ennyire "rossz"?

Figyelt kérdés
Sokat játszok régebbi és újabb játékokkal is. Ehhez kéne megfelelő processzor. Viszont bármilyen szimpatikus is az FX 8320, sok olyat mondanak róla, hogy hangos, meleg, vegyek Intelt, egy szálon ócska, stb. Arra gondoltam veszek hozzá más hűtést a hő és a hang miatt. Véleményeket kérnék, köszönöm.

2013. nov. 14. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy processzor nem lesz hangos. Az a gyári hűtője, de azt mindenképp érdemes lecserélni.

Amúgy 8320 jó választás, de megfelelő kártya és alaplap is kell hozzá.

2013. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha annyit engedhetsz meg magadnak, akkor se rossz választás a 8320.


Jogos, hogy egy i5 sokkal erősebb mind játékra, mind pedig munkára egyaránt, de a 8320 se olyan rossz vétel.


Igen, a gyári hűtő eléggé vacak.. Hangos és nem is lehet vele tuningolni, tehát, ha 8320-at veszel akkor 10-12k-ért egy normális hűtőt is számolj hozzá.

2013. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy újabb I5-ös vételét a VGA sínylené meg. Ehhez akarok majd egy R9 280X-et, meg egy normálisabb lapot, aminek nem tudom fejből a nevét, de valami evo a vége. Tuningolni nem tudok, de nem is akarok, ezért nem kell olyan komoly hűtő, csak a gyári helyett valami.
2013. nov. 14. 19:34
 4/7 BM-Striker ***** válasza:

A 8320 jó processzor, a gyári hűtú valőban hangos rá.


Eza 8350-ről szó, de a 8323-ra igaz.

[link]


Itt az kérdés, hogy akarsz-e gaéppel bíbelősni, tuningolni.


Ha nem, akkor egy olcsóbb fajta i5-el és egy H77/H87-es lappal jobban jársz.


Viszont, ha hajlandó vagy időt és energiát raszánni egy 10000 ft körüli 120mm-es hűtővel, költséghtaékonyan lesz egy erős processzorod.

2013. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy szálon valóban gyengébb, mint egy i5. Ha nem akarsz a tuninggal bíbelődni, akkor egy i5-4430-at vegyél, egy árban vannak, tuning nélkül is erősebb egy 8320-nál és nem kell rá 12-ért hűtő.
2013. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Asus M5A97 EVO R2.0 ez egy jó választás a proci mellé és az R9 280X is, ha tudod vedd majd a Vapor-X hűtésűt:)


Egyébként nem lesz gond a 8320-szal ne aggódj:)

2013. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Átnézem akkor még addig az i5-ösöket, bár amennyi fajtája van, el fogok veszni benne. Teszem azt maximum 50k-em van processzorra, az alá milyen lap kéne? 280-nal vinne mindent rendesen? Azon nem cserés a hűtés? Nem nagyon vagyok bíbelődős, akkor inkább másik processzor, aminek a gyári hűtése elfogadható.
2013. nov. 14. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!