Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi nem tudok közel kerülni...

Mi nem tudok közel kerülni senkihez?

Figyelt kérdés
Valami oknál fogva nehezen tudok közeli kapcsolatba lépni az emberekkel. Nem érzem magam közel senkihez, mintha egy érzelmi burokban lennék, amiből nem tudok kiszakadni. Látom, hogy mások milyen közvetlenek egymáshoz, milyen lazák. Én nem tudok igazából csatlakozni egy társasághoz sem, barátnőt is nagyon nehezen találok, ami miatt szeretethiányom is van. A beszélgetéseket általában feladatnak élem meg, amit "néha illik" megtennem és ezért rákényszerítem magamat. A szórakozóhelyek számomra egy kész kihívás és szorongás. Mi lehet ennek az oka és hogyan tudnék magamon segíteni?
2010. febr. 18. 13:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon hasznosak voltak. Amíg volt barátnőm, sokkal jobb volt, mert volt akinek elmondjam a gondjaimat, valójában akkor el is tűntek. De most bennem kavarog minden, nincs akivel megbeszéljem. Sajnos a család többi tagjával nem vagyok nyílt ilyen témákban, érdekes, de soha nem beszélgettem a szüleimmel ilyen belsőbb dolgokról. Talán ez is oka lehet ennek...
2010. febr. 18. 17:11
 12/17 anonim ***** válasza:
Neked kell lépned, nem könnyű, de meg kell tenned és kis idő múlva rájössz, hogy nem is olyan nehéz. Amúgy sokkal több ember küzd ezzel a problémával, mint gondolnád.
2010. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, csak nem volt barátnőm. Bár fiatalabb vagyok. A problémára vissza térve Mosolyogj. Sokat. Segít. Ajánlom figyekmedbe A szó-beszéd című könyvet, szerzőji Alan Garner és még valaki, de rá nem emlékszem. Nekem segített. A terápia is jó, csak sok a csaló. Ne egy alkalmasat keress, az tényleg csak panaszkodás.
2010. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha közel akarsz kerülni másokhoz, szeretned kell őket, de ez csak úgy lehet, ha magadat is szereted. Lehet, hogy ebben fejlődnőd kéne.
2010. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kicsit hosszú lesz, de remélem, megéri majd elolvasni. :)


Borzasztó nehéz ebből kilábalni, én sem tudom, hogy egyáltalán hogy kezdjek bele. Nekem néha azt szokták mondani, hogy olyan "fantasztikus" önértékelésem van, hogy az már csoda. Valószínűleg innen is ered a probléma, nem tudom elfogadni magamat olyannak, amilyen vagyok. És minél inkább ilyenebb leszek, annál jobban nem fogom tudni elfogadni.


Én amit tudok mondani, és talán kicsit segít nekem, az az, hogy jó, ha talál az ember egy olyan barátot, akivel havonta-kéthavonta lemehet a kocsmába beszélgetni. Nem berúgni, persze, de azért úgy kellemesen iszogatni, és beszélgetni. Nagy szerencsémnek érzem, hogy egy barátommal sikerül összeülni időnként. És bár jól megvoltunk korábban, de különösebben nagy barátok sosem voltunk. Viszont kicsit érzem rajta a saját problémámat, ezt a problémát, amiről szó van. Természetesen ezt nem osztjuk meg egymással, de elvagyunk, kicsit élvezzük az életet. Úgyhogy én ilyet tudok tanácsolni, jó dolognak tartom, ha tudsz magad mellett olyat, akivel van lehetőséged, még ha ritkán is, összefutni.


Nagy társaságot nem ajánlom, mert bár sok az, akivel potenciálisan beszélgetni lehet, az önbizalomhiány miatt általában kiszorul az ember a társaságból, és úgy érzi, hogy hiába ismeri mindegyiket, nem tartozik közéjük. Ez csak többet árt, egyszerűen mi nem tudjuk kezelni a tömeget, akármilyen remek emberek is.


Valahogy olyan ez képletesen, mintha azt szeretném elérni, hogy mind az akárhány emberrel szembe forduljak, de rájövök, hogy a hatodik, hetedik alak már akaratlanul is mögém kerül, mert nem tudok olyan sok felé forogni, különben "szétcsavarodok". És ez azért zavaró, mert agyalni kezdek, hogy most akkor mit fog gondolni az, akinek háttal állok. Pedig nem is akarok hátat fordítani neki. De ha meg felé fordulok, akkor meg másnak állok háttal... És ebben a metaforában a probléma kulcsa ott lehet, hogy nem hallom, amint a mögöttem levő ember azt mondja: "Nyugi, tudom. :)"

2010. febr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én 29F. Akár a klónod is lehetnék, annyira ugyanaz a problémám.
2010. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudom, már régi...

de dettó 26/L :(

de hol vannak a hasonszőrűek? a négy fal között ültök??? ja, én is.

Néha azért előjövök, mert muszáj.

Naggyon szomorú vagyok, mert ez így nem jóóóóóóóó...

2014. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!