Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi nem tudok közel kerülni...

Mi nem tudok közel kerülni senkihez?

Figyelt kérdés
Valami oknál fogva nehezen tudok közeli kapcsolatba lépni az emberekkel. Nem érzem magam közel senkihez, mintha egy érzelmi burokban lennék, amiből nem tudok kiszakadni. Látom, hogy mások milyen közvetlenek egymáshoz, milyen lazák. Én nem tudok igazából csatlakozni egy társasághoz sem, barátnőt is nagyon nehezen találok, ami miatt szeretethiányom is van. A beszélgetéseket általában feladatnak élem meg, amit "néha illik" megtennem és ezért rákényszerítem magamat. A szórakozóhelyek számomra egy kész kihívás és szorongás. Mi lehet ennek az oka és hogyan tudnék magamon segíteni?
2010. febr. 18. 13:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A címben a "Mi" az "Miért" lenne..
2010. febr. 18. 13:14
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja és 28/F.
2010. febr. 18. 13:14
 3/17 anonim ***** válasza:

28/F? Nem, akkor nem én írtam a kérdést... Pedig akár én is írhattam volna.


21/F

2010. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Bak vagy esetleg szűz a csillagjegyed ugye?

Én is így érzem magamat. Hideg vagyok, és nehezen adom az érzéseimet, nehezen megy.

2010. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
menj el pszichológushoz, vagy valamilyen önismereti terápiára!
2010. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyszer voltam már egy csoportban, kész marhaság volt az egész. Semmi hasznos nem történt a néhány óra alatt, csak hallgattam mások panaszkodását. A pénzt az elkérték, nem is keveset..
2010. febr. 18. 14:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a bajom.Irigylem azokat az embereket,akik tudnak közvetlenek lenni.Én szorongok,félek,hogy nem tudok nekik megfelelni.
2010. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A durva az, hogy én is meg akarok feleni, pedig TUDOM, hogy az egész egy baromság. Nehéz, amikor az érzelmek szembeszállnak az ésszel..:S De szerencsére azt is tudom, hogy racionálisan kell gondolkozni és cselekedni, mert annak van értelme, a többi badarság.
2010. febr. 18. 14:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudsz közel kerülni, mert nem adod önmagadat!

Ha meg akarsz felelni másoknak, akkor nem lehetsz önmagad, hanem egy szerepet játszol. Amit Te csinálsz az egy viselkedés-minta, ami gyerekkorból jön.

Legyél önmagad, bizz magadban, legyen saját véleményed, ezt gyakorolni kell. Olyan emberekkel barátkozz, akik elfogadnak téged.

Sok sikert!

2010. febr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom osztani a megváltást,de előfordult velem hogy csak az agyamra hallgattam,pedig részben a szívemre is kellet volna!Nem változott semmi körülöttem,mégis borzasztó hiányérzetem volt,és ettől szomorkásan teltek a napjaim.Tudom,nehéz kilábalni ebből,de nem lehetetlen(nekem sikerült)!Nézd meg az Igenember című filmet!Nagy baromság, de talán egy kicsit ösztökélni fog a változásra!Minden jót!:)
2010. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!