Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meleg fiú vagyok és emiatt...

Pup kérdése:

Meleg fiú vagyok és emiatt alsóbbrendűnek érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 vagyok amúgy el tudom fogadni ezt az egészet, meg nincs vele baj, van barátom is, és boldogok vagyunk. A környezetem se fogadta rosszul.

De valahogy úgy érzem mintha a heteró fiúk felsőbbrendűek lennének tőlem és ez nem múlik el hanem egyre rosszabb :S Nem érzem jól magam, ha velük egy társaságban vagyok, tök gyakran nem bírok a szemükbe nézni, meg ha beszélni kell hosszabban egy heteró sráccal tiszta ideg leszek. (És ezeket mások is észreveszik mert a múltkor egy oszt. társam megkérdezte, hogy utálom, vagy mi a bajom.) Szóval olyan mintha félnék tőlük.

Meg a másik hogy tök gyakran úgy érzem, minta nekem az az lenne a feladatom, hogy az ő életüket segítsem mert nekik lesznek gyerekeik... és egy csomó mindent megcsinálok nekik, ha kérnek valamit, nem tudok nemet mondani, meg ha tudom, hogy valamiben segíthetném őket, de nem segítem, tökre lelkiismeret-furdallásom van és szégyellem magam. Tesómmal emiatt össze is vesztünk egyszer-kétszer mert nem hagyta, hogy segítsek neki. De így is megcsinálok neki egy csomó mindent amire nem is kér.

És amúgy tudom, hogy nem vagyok alsóbbrendű, meg hogy tiszta hülye vagyok, de akkor is ezt érzem.

Szerintetek ez normális, el fog múlni idővel? Vagy mit tehetnék, hogy elmúljon? Kb egy fél éve-éve van ez.



2015. márc. 22. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Először is tök jó, hogy nem fogadta rosszul a környezeted. Ha elleneznék, nyilván sokkal nehezebben lehetnél önmagad. Mivel én magam nem igazán tudom, milyen lehet a saját nememhez vonzódni (lány vagyok), nehezen adhatok tanácsot. De azért felvetődött bennem a kérdés, hogy esetleg nem lehet, hogy a fiúkkal abból azokból nehezebb beszélgetni, mint mondjuk egy hetero fiúnak egy lánnyal? Lányokkal mennyire jössz ki? Barátaid általában milyen neműek? Lehetséges, hogy lányokkal jobban tudsz barátkozni. Én lány vagyok, tehát inkább lányokkal tudok barátkozni. Fiúkkal nehezebben, de egy-kettővel kijövök. Bár én alapvetően olyan visszahúzódóbb vagyok, tehát a személyiség is közrejátszhat.
2015. márc. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Több problémát is látok veled kapcsolatosan. Gondolom őszintén érdekelnek a válaszok azért is írtad ki a kérdésedet megpróbálok őszinte lenni veled kedves kérdező! Már most leszögezem hogy én hetero vagyok és srác!


1. Probléma amit látok veled kapcsolatosan az a nemi identitás zavara. Először is 16 éves korodra még ki se forrhatna hogy milyen vagy hetero vagy homoszexuális! Az majd csak 18 éves kor után tudod eldönteni de még sokszor akkor sem. A homoszexuális viselkedésnek nagyon sok hátránya van. Például kiközösítés, nemi fertőzések könnyebb elkapása (szifilisz, gonorrhea, HIV vírus), alacsonyabb átlagéletkor, gyermektelenség, társadalom általi elítélés. Pozitívumok közül talán a szabados életmódot, kötetlenséget és a szex élvezetét azonos neművel tudnám kiemelni. Így tehát összességében azt javasolnám neked hogy inkább legyél heteroszexuális, és próbálj meg nőkkel párkapcsolatot kialakítani, esetleg szeretkezzél lányokkal is hogy megtudd milyen érzés. Hosszabb távon heteroszexuálisként éri meg jobban viselkedni szerintem.


2. problémakör amit írsz a leveledben igen gyakori gond. Ez már tipikusan pszichológiai problémák közé sorolható. Amit látok hogy gond, és a leveledből szépen kirajzolódik az az önbizalomhiány. Úgy érzed hogy a hetero fiúk felsőbbrendűek. Ez egy rossz gondolkodási séma. Nem szabad kettéválasztanod az embereket. Miért kategorizálsz be másokat hogy hetero fiúk-homoszexuális fiúk? Nem szabad mert az emberek nem egyformák és folyton változnak. A másik problémád hogy úgy érzed folyton segítened kell másoknak. Miért kellene segítened? Ez a gondolat nem onnan jön hogy saját magadon nem akarsz segíteni? Mintegy kihelyezed másra a segítségedet? Csak úgy tudsz 100% segítséget nyújtani bárkinek is ha megtanultál magadnak is segíteni.


Tesóddal milyen a viszonyotok? Ha mindig segíteni próbálsz neki az olyan érzés számára mintha önállótlan lenne és nélküled nem tudna semmit se megtenni. Próbáld meg több szempontból is meglátni a dolgokat. Helyezkedj bele a testvéred lelki világába és gondolj bele fordítottan ez neked hogy esne mármint a kéretlen segítségnyújtás?


A leveled végén írod hogy körülbelül fél-egy éve szenvedsz ettől. Mi történt körülbelül fél-egy évvel ezelőtt ami ezt kiválthatta?


Összességében azt gondolom hogy a nemi identitásoddal kapcsolatos problémáid és önértékelési zavarod miatt érdemes lenne pszichoterapeutához fordulnod. További sok sikert kívánok az önfejlesztésed terén :)

2015. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#1 Igen, főleg lányok meg meleg fiúk a barátaim xD Heteró fiúkkal nem tudok mit kezdeni, nem tudok barátkozni velük.


#2 Miért próbáljak meg lányokkal szexelni, ha egy fiúval vagyok boldog? xD

Amit a második részben írsz az igaz, elgondolkodom rajta.

Igazából semmi nem történt az elmúlt egy évben, ami kiválthatná ezt, nem tudom, mi az oka.

2015. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Mert az vagy. Hogy akarsz családot alapítani. Az élet rendje az hogy család, gyerek. A többi az természet ellenes.
2015. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jajj utolsó ,hogy lehetsz ilyen buta? Ha a családalapítás lenne a szex célja ,akkor nem lenne se gumi ,sem tabletták ,sem semmi védekező eszköz. Az emberiségben a szeretkezés célja elsősorban az örömszerzés , gyereknemzés az csak egy másodlagos cél lehet maximum.


Az élet rendje az ,hogy egyensúly legyen egy populációban ,ez lenne a természetes dolog. Az emberiség rég nem természetes. Túlnépesedés van ,feltűnt? Azért van egyre több homoszexuális egyed ,hogy csökkentse a létszámot. Ez sok túlnépesedett fajnál így van. Ha egy populáció túlnépesedik ,akkor megnő a homoszexuális egyedek létszáma. Ezzel nem azt akarom mondani ,hogy ezért alakult ki ,mert azt még nem tudják. Ez a természet rendje ,tetszik vagy nem. Ez csak egy tulajdonság , pontosan ugyan olyan ,mint egy kék szemű ember ,nem árt vele senki.Sőt ,pont az ellenkezője lenne a célja.


Egyébként meg már az is természetellenes ,hogy élnek emberek. Tudod egy szimpla fogbeteg (bármilyen fogbetegség) ,halott lenne fogorvosok nélkül. Az emberiség 90+%-nak van valami fog problémája. Ezek az emberek , orvos tudomány nélkül nem is élhetnének. Minden ember több ezer genetikai hibával születik ,amit tovább örökít ,így minden ember egy selejt ,és ez nem "természetes". Pár ezer év múlva már szaporodni sem fogunk tudni a sok mútáció miatt ,mert nincs természetes szelekció. Tehát papolhatsz itt arról ,amit te gondolsz ,de attól még nem lesz igazad.



Kedves kérdező!


Te meg nem vagy alsóbbrendű ,pontosan ugyanolyan ember vagy ,mint bárki más. Ne másoknak akarjál megfelelni ,hanem magadnak ,legyen önbizalmad.

2015. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Összességében azt gondolom hogy a nemi identitásoddal kapcsolatos problémáid és önértékelési zavarod miatt érdemes lenne pszichoterapeutához fordulnod. További sok sikert kívánok az önfejlesztésed terén :)
2015. márc. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ftf1983 ***** válasza:
Nem vagy alsóbbrendű, semmivel se vagy kevesebb vagy rosszabb, mint bármelyik heteró.
2015. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Felejtsd el azt a baromságot,hogy alsóbbrendű vagy.

Nem vagy az! Te is ugyanannyit érsz mint a többi ember.

Hidd el fantasztikus ember vagy! Van barátod akit szeretsz és biztos,hogy ő is szeret téged.És a környezeted sem utál. Vannak akiknek sokkal rosszabb mert a környezete nem fogadja el. Ne félj beszélni a heterókkal mert ők is olyanok mint te,egy szinten vagytok senki sem alsóbb rendű.Ha még vannak kételyeid

próbálj meg beszélni olyanokkal akik segíteni tudnak. Beszélj a barátoddal ő szeret biztos hogy segít.

:)

És nem nem vagy hülye,csak talán nehezebben fogadod el ezt a dolgot. Talán valahol csak legbelül érzed magad alsóbbrendűnek mert hogy vannak amiket te nem tudsz megcsinálni ami a heteró pároknak szabad.

De hidd el idővel jobb lesz,én hiszek benned! :)

2015. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor hozzászólnék, heteró nőként.


Először is a kérdezőnek a nemi orientációja eltérő, nem az identitása. Hiszen nem érzi magát nőnek.

Másodszor: 2. válaszoló, te leszögezted, hoyg heteró vagy. Ezt csak 18 éves korod után tudtad? Addig szűz voltál, és nem volt barátnőd? Nekem egyik évfolyamtársam 14 évesen is tudta, hogy meleg, sőt mindenki tudta. Mire minket felvettek a gimibe, ő már 8 osztályos tagozatban 4 évet eltöltött ott, és már addigra elvitte a pasiját osztálykirándulásra magukkal.

Az jogos, hogy a segítség megalázó is lehet. Én pl. kifejezetten utálom, ha körbeugrálnak, főleg kisebb testvérként. Nem derült ki, hogy öcséd van-e vagy bátyád. Nálunk én vagyok a fiatalabb, és rohadtul idegesítő, amikor az idősebb testvér lekezelő (persze ő csak segíteni akar....). De ha te vagy a fiatalabb, akkor meg az ő szemszögéből csak az öcsi vagy, aki beledumál, szóval az se jó. :) Sok ember nem szereti, ha segíteni akarsz neki, lekezelőnek, kioktatónak érzik, mint amikor segítenék anyámnak főzni, és kiveszi a kezemből a fakanalat, hogy a másik irányba keverjem a levest.

Semmi okod rá, hogy alacsonyabb rendűnek érezd magad, és ha hirtelen történt, annak tényleg lehet valami oka, talán csak annyi is, hogy épp akkor jutott eszedbe valami, és aztán eljutottál ehhez a gondolatmenethez.

Látom, már régebbi a kérdés: mi történt veled azóta?

2016. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, azt jogos válasznak tartom, hogy olyan lehet ez nálad, mint amikor valaki nem hisz a fiú-lány barátságban.
2016. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!