Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tart diagnosztizá...

Mennyi ideig tart diagnosztizálni és felépülni a depresszióból?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Függ az egyéntől és az alkalmazott terápiától.
2015. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

19 éves lány vagyok és elvileg 4 éve depressziós, de ezt nem mondták még ki soha, mert nem tudták biztosra. Azt mondták eddig, hogy tini, stresszes, depressziós vagy kezdeti skizofrén. Nem tudták megmondani, hogy mi lehet a bajom.

2015. jan. 8. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
És most voltál szakembernél?
2015. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel már nagykorú vagy, jogodban áll elmenni önállóan is szakorvoshoz. Ha van rá pénzed, én magán pszichológust javasolnék. Nagyon sok élethelyzeti problémát tudnak értékelni és hasznos tanácsot adni- nem szabad rögtön gyógyszerekhez nyúlni. Más a helyzet, ha már szedtél-szedsz gyógyszert is. Akkor a terápiát csak a gyógyszert felíró pszichiáterrel együtt lehet kidolgozni- ő jogosult bevonni pszichológus szakembert-és ha az jónak látja, teljesen átveheti a kezelésedet. Önmagadat ne próbáld meg "kezelni"-legfeljebb a sport (endorfint, örömhormont termel), a társaság, művelődés, ami kirángat a hétköznapi monotoniából számíthat öngyógyításnak.
2015. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Takács Jánosné ***** válasza:
Helló! Mint már tudod minden fejbe dől el. Javasolóm menj el egy ön ismereti tréningre ahol meg ismerheted önmagad lehet hogy nem szereted magad elégé.Ön bizalom hiányba szenvedsz.Ez is egy lehetőég sok sikert kívánok és ki tartást.
2015. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A diagnózis nem biztos, hogy segít. Miért jó az, ha valamit, ami rossz, így vagy úgy nevezünk, és a rossz hangulatod, nehézségeidet betegségnek nyilvánítja valaki? Jobban attól leszel, ha terápiába kezdesz (inkább pszichológussal, beszélgetős vagy egyéb, gyógyszermentes módszerrel).


Magadnak is segíthetsz, az önismereted fejlesztésével: önismereti csoport (pszichodráma, művészetterápia) vagy tanulhatsz relaxációs technikákat (autogén tréning, agykontroll), vannak a youtube-on is agykontrollos meditációk, írd be a keresőbe, hallgasd, és relaxálj naponta 2-3 alkalommal. Olvass Bagdy Emőkét, Pál Ferit, mindkettőnek egy csomó videója is van fenn a neten, ha nem szeretsz olvasni.


Ha úgy érzed, beszélgetnél valakivel, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon, eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is. Ez nem helyettesíti a terápiát, de alkalmanként, ha úgy érzed, azonnali segítség kellene, arra jó!

2015. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!