Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki úgy érzi, közel van az idegösszeomláshoz/idegösszeroppanáshoz?

Figyelt kérdés

Kisebb-nagyobb kihagyásokkal,de nagyon rossz passzban vagyok az utóbbi időben,mert egyrészt sok minden összejött.Másfél éve egyáltalán nem tudok normálisan elaludni.Könyvekben utánanéztem az idegösszeroppanás tüneteinek, és sajnos igaz rám.Minidig elfog valamin a sírás,régebben csak akkor,ha bántottak, de mostmár sokkal súlyosabb a helyzet.Néha kikapcsol az agyam, enm tudom miért.Ez abban nyilvánul meg hogy sokszor enm tudom megmondani,hogy mit csináltam tegnap, vagy tegnap előtt,meg hasonlók,és rossz az emlékezetem.Hiába küldtek el pszichiáterhez,úgy érzem értelmetlen,(másfél éve járok oda)mert semmit s eváltozotta helyzetem.

Nem hiszem hogy valaha is olyan leszek mint régen, és hiába van akaraterőm, ez itt most nem elég.Nem tudom mit kéne csinálnom, esetleg elmenni táppénzre,és befeküdni kórházba?

Nem akarok úgy járni mint anyám,hogy bement kórházba,kijött aztán táppénzre rakták,majd leszázalékolták.Amúgy bocs,hogy ilyen hosszúra nyúlt az írásom,egyébként 17 vagyok.


2008. aug. 15. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el masik pszichiaterhez jarni, es probald meg lefoglalni magad.Ha rossz kornyezetben vagy,probalj meg onnan kikerulni. Ha baratokkal van gond, szerezz ujakat. Ha szuloket,akkor koltozz el otthonrol mondjuk egy rokonhoz, stb.


Es mindenkeppen akarmilyen nehez, probalj meg erosnek maradni, gondolj pozitiv dolgokra.Ne hallgass befordulos zenet,ami megsirat. TV-ben is inkabb olyasmit nezz,ami nem szomoru, pl.vigjatekokat.



Nagyon fontos hogy az elet minden teruleten probalj picit valtoztatni. Esetleg vehetnel egy kiskutyat, vagy kiscicat, az allatok is sokat tudnak segiteni az ember hangulatanak javitasaban.


Probald megtanulni ertekelni a dolgokat, amik vannak neked, de masoknak nincs, pl. nem ehezel, van teto a fejed folott stb.... gondolj a sok ehezo gyerekre vilagszerte. Neked legalabb (gondolom) van mit enned stb... Gondolj arra, hogy bar lehet osszejottek a dolgok, biztos hogy vannak olyan emberek, akik meg a tiedtol is sokkal de sokkal rosszabb helyzetben vannak.


Tudom,kozhelynek tunhet,de ha ezeket betartod, akkor sokkal jobb lesz. Tanulj meg orulni apro dolgokatnak! Tudod, az emberek mindent termeszetesnek vesznek, amig el nem veszitik azt. A lato embernek termeszetes hogy lat, tehat nem vak, aztan ha ne adj isten egyszer megvakul,csak utana jon ra milyen buta volt, hogy ezt is termeszetesenek vette. Ezek lehet hulye peldak, csak probaltam korulirni.


A legfontosabb, hogy TE neked akarnod kell azt, hogy kilabalj ebbol a szitubol. Hidd el, en sokkal rosszabb helyzetben vagyok,mint te, mert en kulfoldon elek, te meg nem (gondolom), neked ott a csalad, ha barmikor depizel. De en mikor depis vagyok, total egyedul vagyok, nincs itt csaladtag. Telefonon nem lehet logni 24/7, hisz vkinek dolgozni is kell, albit fizetni, suliba menni, viszont a magany elol nem lehet csak ugy hazautazni (repjegy, szabadsag is veges a munkahelyen, nem ugy van, hogy felulok a repulore es hazamegyek mikor kedvem tartja.).

2008. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Javaslom hogy keress fel egy jó pszichiátert
2008. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, nem emlékszel, hogy miket csináltál tegnap. Erre azt a tanácsot adnám, hogy vezess naplót, mindennap írd bele h aznap miket csináltál, és ha holnapra elfelejtenéd akkor csak visszaolvasod és eszedbe fog jutni. Lehet hülyeségnek hangzik de sztem tényleg hasznos.


A kisállatot én is jó ötletnek találom, nekem is van macskám. Ezelőtt sokszor voltam énis depis de a cicusom tényleg sokat segített.


És mindenekelőtt sportolj!!!!!!!!!! Sokat!!!!!!!!Hidd el nagyon jó feszültséglevezető, és hasznos depresszió ellen. És még most szerencséd van, mert aki idegösszeroppanást kapott az nem tudja magáról, de te időben felismerted, és még tehetsz ellene vmit!!!!!!!!! Soha semmit nem adj fel!!!!!!!!!!!! Menj el esténként futni, csak öt perce de hidd el az is jobb mint a semmi!!


És legyenek álmaid, írd fel egy lapra h miket szeretnél még az életedben elérni, mert még nagyon fiatal vagy!!!


Jó ha van életcélod, és tudod h van miért élned. LEGYEN MIÉRT VAGY KIÉRT ÉLNED!!!!

2008. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a pszichiáter mellett jót tehet egy pszichológus is. A pszichoterápiába járás esetén sokszor évekig tart, míg teljesen meggyógyulunk, ez attól is függ, hogy mi a problémánk. Gondolom ha ennyi ideig jártál hozzá, akkor odafigyel rád és van értelme járni. Ne add fel! Amit tudok még javasolni: Budatétény - www.thalassahaz.hu. Nagyon hasznos tanácsokat írtak az előttem írók. Mindenképpen javaslom, hogy kérj segítséget, akár beszéld meg a pszichiátereddel is
2008. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán meg kéne próbálni megekeresni a kiváltó okot és megszüntetni: Suli? Osztálytársak? Szülők?
2008. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Szia! Ha gondolod írj nekem privát üzit, és megpróbálok segíteni
2008. aug. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!

18 éves vagyok. Én is éreztem már ilyet. Kiürül a fejed és már azt sem tudod, hogy szomorúságot érzel vagy boldogságat. Csak vagy és kész és arra gondolsz, hogy mikor lesz már vége.


A legfontosabb, hogy ne hagyd el magad, mert abból javulásra nem számíthatsz. Akármennyire rosszúl érzed magad és nincs kedved semmihez. Fogj egy darab papírt és írj. Írd le, hogy mi bánt, nyomozz, gondolkozz és derítsd ki, hogy miért érzed rosszul magad. Én elvesztettem a legjobb barátomat. Egyik szilenciumon a kollégiumban együtt tanultunk és a lány kikezdett velem és elhitette, hogy szeret aztán vissza ment a volt fiújához. Csalódtam és fájt, mert ő volt az első lány akibe szerelmes voltam. Mindegy.


Próbáld kideríteni, hogy miért vagy depressziós. Tudom, hogy a legkönyebb az, ha pszihiátert keresel, de akármilyen tehetséges az illető, ő akkor is kívül álló, és nem biztos, hogy sikeres a kezelése, csak elvisz egy csomó pénzt. Ha beszélni akarsz valakivel inkább barátot keress, ha pedig nem találsz, akkor itt az internet. Én szíesen beszélgetek veled a problémáidról. Ha szeretnél beszélni írj és megadom az msn címem.


Amikor nagyon rosszul voltam, én eröltettem magam egy kicsit. Korán keltem és elmentem reggel az uszodába. Egy órát úsztam aztán iskolába mentem, iskola után tanultam, és végeztem a dolgom. Most nyáron, hogy jobban vagyok kicsit változásokat hoztam az életemben. Hat évig hosszú hajam volt. Nyár elején levágattam és rájöttem, hogy tök jól nézek ki. A szobám évek óta kék volt, de untam és átfestettem világos zöldre. A lánynak akiről beszéltem, elmondtam, hogy elég nagy kárt tett bennem és megbeszéltük, hogy békén hagyjuk egymást egy ideig és később, ha lesz kedvünk helyre hozzuk a barátságot. Mindegy mit csinálsz a lényeg, hogy változtass. A változás félelmetes, de ugyanakkor hasznos és jó érzéssel tölt el az új élet kezdete. Ha beszélnél valakivel a problémáidról én tényleg nagyon szívesen meghallgatlak, csak írj és megadom az msn címem vagy valami.

2008. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!