Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Nem tudom abbahagyni...

Segítség! Nem tudom abbahagyni a szerencsejátékot! Hogyan tudnék beletörődni?

Figyelt kérdés

Egyszer buktam egy kisebb összeget. Ezzel nincs is baj, viszont azóta azt akarom visszanyerni és 100 000Ft mínuszban vagyok. Nem gátolja a megélhetésemet, de nagyon rosszul esik, mert úgy érzem, mintha kidobtam volna az ablakon. Van még megspórolt pénzem, de azzal is visszaakarom hozni a bukásom, nem hagy nyugodni az elvesztett pénzem.

Ha ti a számotokra fontos pénzösszeget elvesztenétek, hogyan törődnétek bele?

(egyébként a kedvencem a sorsjegy, de amivel nagyon gyorsan bukok az a sportfogadás)



2014. szept. 18. 14:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb, hogy add a pénzügyeid olyan ember kezébe aki megfontoltan képes kezelni. Nincs pénz nem tudsz mit eljátszani. Az elvesztett összeget pedig ne visszanyerni próbáld, hanem megspórolni. Sokkal nehezebb, de talán majd elveszi a kedved a játéktól. A helyedben azt csinálnám, hogy ha meglátok valamit amit meg szeretnék venni, akkor nem veszem meg, hanem az árát félreteszem. Ha összejön a 100e akkor letudtad az "adósságod". De ne azt csináld, hogy most akkor nem veszek TV-t és megvan 200e, mert annak nem sok értelme van. Apróságokról mondj le, pl napi cigi, reggeli kávé, ilyesmik. Amik hozzátartoznak a napi komfortodhoz. így a bőrödön érzed majd a veszteség "súlyát".
2014. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Foglald el magadat mással szabadidődben, olyannal, ami pénzt hoz.

Amit szerencsejátékra költenél, tedd be egy perselybe.

2014. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az számít, ha elmesélem, hogy jól menő kárpitos haverom hogyan játszotta el a műhelyét, a családi házát és vesztette el a családját is és most hajléktalan senki?
2014. szept. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nem nyerni akarok rajta, csak visszaszerezni az elvesztett pénzem.
2014. szept. 18. 14:28
 5/16 anonim ***** válasza:
a haverom is ott bukta a dolgot
2014. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Én nem nyerni akarok rajta, csak visszaszerezni az elvesztett pénzem." A legtöbben így vannak vele ...

Minél többet teszel bele annál nagyobb esélyed van arra, hogy csak növeled a veszteséged. A szerencsejáték nem arról szól, hogy az ember nyer, hanem arról, hogy veszít. A legtöbb szerencsejátékos az elején nyer egy kisebb összeget. Ennek megörül és egy nagyobb összeget kockáztat amit elveszít. Innen már arra játszanak, hogy visszanyerjék a pénzük. Ez viszont SOHA sem szokott bekövetkezni...

2014. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Figyelj, hagyd azt a pénzt a francba. Gondolj arra, hogy ha folytatod, akkor még több pénzt fogsz elbukni és még rosszabbul fogod érezni magad. Ezt meg fogd fel tanulópénznek, 100.000 forint még nem a világ vége. Más is bukott már ennyit, csak nem szerencsejátékban, hanem mondjuk egy vállalkozásban. Az ember hibázik, meg kell tanulni felállni belőle. Ha most nem hagyod abba, akkor még mélyebbre fogsz süllyedni.
2014. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Már 200 000Ft veszteségnél tartok és most jutottam el odáig, hogy abbahagyjam a szerencsejátékot, viszont a veszteséget nem sikerül feldolgoznom. Azzal próbálom magam nyugtatgatni, hogy más is bukhatott már többet is, nem csak én, de ha arra gondolok, hogy mi lenne ha el se kezdtem volna, mennyi mindenre költhettem volna ezt a pénzt, akkor teljesen magamba zuhanok és elmegy a kedvem mindentől.
2014. okt. 6. 15:19
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 egy tíz éves per végén négy napja fizettem ki 2.300.000 forintot, amit szívesen költöttem volna másra ... most már leszarom, el is felejtettem ... jobb, ha te is erőt veszel magadon (mondjuk az enyém nem szerencsejáték volt)
2014. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy neked az a 2,3 millió kevesebb mint nekem a 100ezer.
2014. okt. 7. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!