Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4 éve meghalt a legjobb...

4 éve meghalt a legjobb barátnőm (12 évesek voltunk), utána 1 évig semmi, majd rá 1 évre teljesen kikészültem. Mit tegyek, ha ideges vagyok?

Figyelt kérdés
Rossz álmok, iszonyatosan féltem itthon az utcán, mintha figyelne, követne valaki. "nehezebben kapok levegőt" pedig ugyanúgy kaptam... elvitt anyukám kineziológushoz fél évig jól voltam majd.. elkezdtem ideges lenni.. ha egy félelmetes hangot meghallok ideges leszek, ebből kifolyólag ugye fájok mindenhol. Rettenetesen félek a haláltól és ha valami bajom van rögtön a legroszabb fut le bennem.. nagyon félek minden fájdalomtól. Ienkor sokszor remegek, letört vagyok.. ideges! van mikor este csak úgy rám jön és tök nehezen alszok el. valami hipohondria is van szerintem, mert ha olvasok egy betegségről rögtön észlelem a tüneteit vagy csak tünetét, és ugye.. megin ideges leszek. nem tudom mit tegyek.. elkéne mennem pszihológushoz érzem, 16 éves lány vagyok és.. nemtudom hogy induljak el? segítsetek:(
2008. aug. 6. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a pszichológus segíthet. Kérd meg anyukádat, hogy kísérjen el, vagy vele fel egy pszichológussal a kapcsolatot. Biztos meg fogja érteni, ő is biztosan aggódik érted. Még ha nem is mondja, de tuti látja rajtad, hogy nem olyan vagy mint régen és nem fogja elutasítani a segítségkérésed.
2008. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és még annyi, hogy nagyon ragaszkodom emiatt ha elmegy a barátom 3 napra vagy én monyuk 5 napra ami nemis sok és közben telózunk mindennap többször mégis sírok és kivagyok lelkileg mert úgy érzem h nincs itt aki megnyugtatna és.. á
2008. aug. 6. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ki kell beszélned magadból, amiket érzel. Ezt tehed a barátoddal, egy pszihológussal, vagy visszamehetsz a kineziólógushoz is. Ha gondolod ird ki magadból, ez is segithet. Nem jó, ha ennyire ragaszkodsz érzelmileg az emberekhez, a barátodnak is, hagyj egy kis teret, ne függjél tőle, mert ez hosszú távon nem lesz jó neked. Erősitsd meg magad lelkileg. Kezdj el sportolni, vagy tanulj nyelveket, csinálj valamit, amit egyedül is csinálhatsz. Ne hanyagold el a barátodat, csak bizonyitsd be magadnak, hogy el tudod foglalni magad, egyedül is meg tudsz állni a lábadon.
2008. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem mondtam h nem hagyok neki szabad teret, hiszen hagyok. meg utána ha elváltunk másnap már jó

és sportolok :) hát ja kikéne beszélnem magamból...

2008. aug. 7. 09:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!