Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden borderline személyiségz...

Minden borderline személyiségzavarost bántalmaztak szexuálisan?

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem a pszichiáter, hogy oda vezethető vissza a személyiségzavarom kialakulása, és hogy ez majdnem minden borderline-ra igaz (mármint, h szexuálisan bántalmazták).

2014. júl. 19. 14:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nekem is alkoholista az apám, nagyon keményen...-_-

De nem ő erőszakolt 5 éven keresztül.

2014. aug. 2. 09:20
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazán sajnálom kérdező :/ (a legutolsó válaszoló voltam, nem tudom már hányas számú)
2014. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves tőled, én is sajnálom, hogy Neked is hasonló sors jutott /személyiségzavar, szexuális bántalmazás, alkoholista szülő/.

Jársz pszichológushoz vagy pszichiáterhez?

2014. aug. 2. 16:07
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Jártam kb. egy évig. De úgy éreztem egy idő után nem használt. Azóta el vagyok :D Gyógyszer nélkül is.
2014. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én is borderline vagyok és engem az apám bántalmazott szexuálisan 12-14 éves korom között most 18 vagyok.
2014. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pedig nagy valószínűséggel apukám is borderline, csak ő nem tud róla, de átadta nekem ezt a mintát...Anyukám neurotikus és hisztrionikus, és kicsit nárcisztikus is....Sokszor bántott ok nélkül főleg anya és apa meg tétlenül nézte, hogy befelé forduló lettem, de ő is csak kiabál, mert nem érti. De iskolában is bántalmaztak (stréber), sőt később egy párom meg is erőszakolt, aztán meg műhibában is csorba esett a nőiességemen....A mostani párom családja által kell újjá építeni a személyiségem. 9 éves korom óta vannak szuicid gondolataim, verem, kamrolászom magam. Persze ezek így leírva szörnyen hangzanak, de azért így is sokkal szebb életem van és volt, mint sok más embernek és sok dologért lehetek hálás. Csak ez miatt hajlamom van a depire meg ilyenekre...Egy öngy. kísérletem már volt, elvielg kellene szednem gyógyszereket, de nem akarok, mert sosem volt tőlük anniyval jobb. SPortolni szoktam, de azt is néha túl durván (persze jobb mint a drog)...Nem tudjátok miért ilyen gyakori a borderline? (amúgy pszichiáter sima szorongónak írt, de szerintem tévedhet, mivel nem nagyon akart velem foglalkozni).
2016. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem bántalmaztak szexuálisan, sőt, semmilyen módon sem, mégis borderes vagyok.
2016. aug. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is borderline személyiségzavarom van, de csak egyszer vertek meg a szüleim, meg kaptam néhány pofont. De ki nem?
2016. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
én is borderline vagyok,és nem erőszakoltak meg.de lehet,hogy a te esetedben ez a legfőbb oka.azért engem is bántottak,főleg lelkileg,de ismerek olyat,akit sokkal több bántás ért fizikailag is,mégsem border.
2016. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Engem szexuálisan nem bántalmaztak, sőt, csak egyszer vertek meg a szüleim nagyon. Engem az osztálytársaim bántottak (meg néhány tanár), de fizikailag soha.
2016. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!