Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden borderline személyiségz...

Minden borderline személyiségzavarost bántalmaztak szexuálisan?

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem a pszichiáter, hogy oda vezethető vissza a személyiségzavarom kialakulása, és hogy ez majdnem minden borderline-ra igaz (mármint, h szexuálisan bántalmazták).

2014. júl. 19. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindet egészen biztosan nem.

Ez a cikk szerint nincs erős korreláció a kettő között.

[link]


Ha téged bántalmaztak, az lehet oka későbbi pszichiátriai zavaroknak, de egyikből sem következik a másik szükségszerűen. Rengeteg ember van, aki túl tudja magát tenni a gyermekkori traumákon, és rengeteg embernek van pszichiátriai zavara, gyermekkori bántalmazás vagy zaklatás nélkül is. Egyénfüggő.

2014. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
nem, van hogy az is eleg, hogy orokbeadtak. vagy hogy "csak" fizikailag bantalmaztak.
2014. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
A személyiségzavarod kialakulása sok tényezőtől függ. Pl.kis gyermekkori traumák, az anya elhanyagoló viselkedése, szeparációs félelem, pszichiátriai kórképek a családban, apa alkoholizmusa. Az nem igaz, hogy a szexuális bántalmazás az oka.
2014. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Értem. Régen PTSD-vel kezeltek, mert 5 éven keresztül bántalmaztak úgy...aztán állandóan pszichiátriákon voltam, és diagnosztizálták a személyiségzavart (meg közben az anorexiát is). És még mindig minden bajomat arra vezetik vissza...mondjuk van benne igazság. És m6st volt egy ilyen mondata a pszichiáteremnek...és felkeltette az érdeklődésemet, hogy tényleg amiatt lettem-e személyiségzavaros?:(
2014. júl. 19. 17:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
a pszichiatered nem olvas szakirodalmat. Nem igaz az allitasa, de viszont a te esetedben lehet, hogy valoban ez az egyik oka a szemelyisegzavarnak. De nem minden esetben all ez meg.
2014. júl. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 hosszúhajú ***** válasza:
100%

borderline vagyok. soha senki nem bántalmazott sem szexuálisan sem sehogy.

az érzelmi bizonytalanság, épp úgy összetevője lehet. a lényeg hogy nem alakul ki a biztonságérzet, a kapcsolódás, ezért elmarad egy szocializálódási folyamat. az már egyénfüggő mi miatt.

2014. júl. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is borderline diagnózist kaptam: apám alkoholista volt, anyám neurotikus, de egyikük sem bántalmazott, csak lelkileg szenvedtem meg ezt a felállást.


Nem minden borderest bántalmaznak szexuálisan, a pszichiátered sarkított. Én 3 borderest ismerek és egyikük sem emiatt az.

2014. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Borderline vagyok,sosem bántalmaztak szexuálisan. Anyám alkoholista ,apám pedig nem törődőtt velünk.Engem lelkileg bántalmaztak elég sokszor és sok helyen.
2014. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző: sorstárs! ^_^
2014. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is borderline vagyok, és engem bántalmaztak szexuálisan... apám alkoholista volt, ő meg lelkileg bántalmazott.
2014. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!