Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy nem minden embernek való az élet? Én nem akarok meghalni, csak nem akarok élni.

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 12:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően a bonyolultabb élőlények úgy épülnek fel, hogy az agyuk megjutalmazza őket, ha valami olyat cselekszenek, ami idáig (évmilliókon át) hasznos volt a fajuknak.


Ez a mechanizmus persze nem kötelező, hogy mindenkinél mindig jól működjön... elég az, ha a többieknél jobb vagy benne. Ha nem - akkor pedig próbálj javítani rajta, az eszedet felhasználva.

2014. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
élni vagy nem élni?"lenni vagy nem lenni" szerintem a családomért, bármilyen is, a barátokért, az ismerősökért, ja, és hogy lássam a világ folyását pl. a marsutazást, érdemes mindent megtenni
2014. júl. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Én is voltam már hasonló lelki állapotban nem is egyszer. Aztán besokalltam saját magamtól: mi a francot akarok? Élni se, meg meghalni se? Na ez így nem mehet tovább, valamit tenni kell. És elkezdtem nagyon keményen rászorítani magam a pozitív gondolkodásra. Egyáltalán nem volt könnyű. Eleinte nagy meló volt agyilag, rohadt fárasztó. De nem hagytam magam. Megpróbáltam a hétköznapok folyásában megtalálni azt ami jó, ami hasznos benne. Ez kb. egy évig tarthatott. Most már sokkal több az az idő amikor jól ,vagy csak úgy semlegesen érzem magam. Ha mégis megtalál nagy nyomorom, hagyom egy kicsit hadd élvezkedje ki magát, de az irányítást nem engedem ki a kezemből. Ne az érzelmem irányítson engem, hanem én az érzelmeimet a gondolkodásom által. Kívánok Neked sok sikert egy tartalmasabb életre.
2014. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Kérdező: "Én nem akarok meghalni, csak nem akarok élni."


Öhm, ha nem élsz, meghalsz....ez egy hülyeség :D

2014. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Holly, attól még, hogy te nem érted - mi értjük.

Ha nem érted, akkor pedig miért szólsz hozzá?

2014. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
nehéz ez nagyon...sokminden történik körülöttem egyszerre, és egyik eseménynek sem vagyok az ura...csak az életem az enyém, vagy már az se?!
2014. júl. 26. 20:47
 17/18 anonim ***** válasza:

Az életedbe bele tudsz szólni.

Minél okosabban csinálod, és minél többet foglalkozol vele, annál sikeresebb lesz.

Ha kiengeded a kezedből, akkor viszont csak sodródsz.

2014. júl. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam már sokéves "depi" után, pozitív gondolkodás, sport, zene, étrend stb. valódi betegségben lófaszt nem csinál.

Elsétáltam pszichiátriai szakrendelésre, sorbaültem, szólítottak, elmondtam, hogy nem akarok meghalni, mert még próbálkozni akarok, hátha jobb lesz valaha, de nem bírok tovább élni.

Ajánlhatnak pszihológussal beszélgetős terápiát, enyhe gyógyszert, attól függően, mennyire vagy szarul.

Fordulj segítségért szakemberhez!

2014. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!