Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióba bele lehet halni?

A depresszióba bele lehet halni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 14:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező


egyetértek azokkal, akik azt mondták, hogy hosszútávon nagyon romboló és valóban, a lelki gondok kihatnak a testre is étvágytalanság vagy akár más formában is. (fejfájás, gyomorideg, gyomorfekély stb. attól függ, hogy milyen lelki gondról van szó) Az, hogy aktív vagy, az nagyon jó. Én annyit tudok még hozzáadni ahhoz amit eddig mondtak, hogy minden fontos kapcsolat elveszítése gyászt von maga után, ez nem csak halálesetkor van.. ezért szenvednek olyan kegyetlenül az emberek, amikor egy számukra fontos párkapcsolat megszakad. A gyásznak pedig megvannak a lépései, természetesen jönnek, nyomást gyakorolnak a lelkedre majd megerősítenek, ha nem engeded, hogy leteperjen. Az idő az minden szomorúságot megkönnyít s az ember fokozatosan újra elkezd mosolyogni, mert ennyivel érettebb és bölcsebb lett. Ezzel jár az élet. Az, hogy aktív vagy a legjobb dolog, amit tehetsz, keresd az örömöt s igyekezz egészségesen táplálkozni, akkor is ha nem vagy éhes.


Gyógyulást kívánok és egy szép napot. :)

2010. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó h.sz.!


Ez nem egy párkapcsolatvolt, hanem egy barátság.

Én ishiszek abban, hogy az idő minden sebet begyógyít, de ez egy elég lassú folyamat.

Azért megteszek majd minden tőlem telhetőt.

Köszönöm a bíztatást!

2010. jan. 6. 16:53
 13/25 anonim ***** válasza:
én ezt értettem :) azért mondtam, hogy "minden fontos kapcsolat elveszítése gyászt von maga után". a barátság is az. no de én bízok benne, hogy minden rendbe jön neked
2010. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Kórházban voltam,és egy fiatal srác negativisztikus volt,legalábbis az orvosok azt mondták,nem evett,nem mozgott,csak feküdt.Próbálták etetni stb.,de egy reggel meghalt.
2010. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Negativisztikus" ezt a kifejezést még nem hallottam.

Tulajdonképpen éber kómát jelent?

Azért tudott magáról a srác, vagy eszméletlen volt?

2010. jan. 29. 19:50
 16/25 anonim ***** válasza:
Igen tulajdonképpen éber kómát jelent, a wikipédiában utána tudsz nézni a skizofréniánál.De ha valóban nagyon depressziós vagy csinálj bármit amit szeretnél és amire lehetőséged van,de arra ügyelj ha dühös vagy ne okozz kárt semmiben és senkiben-nem vezet sehova.
2010. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére azért dühöngeni nem szoktam. Csak azok látják rajtam, akik közelebbről ismernek, de ők is ritkán.

2010. febr. 1. 22:25
 18/25 anonim ***** válasza:
Nagyon nem egyszerű a depresszió. Nagyon mély állapotba tud kerülni az ember.
2010. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Kérdeznék : mért nem tudod azt mondani neki, hogy


ne haragudj rám, hiányzol nekem !


Még ha Ő okozta a galibát akkor is ! Az ember egó-ja sokszor nagyobb bajt okoz mint azt maga az eset indokolná.


Nem vesztesz semmit, sőt nyersz ! Erősebb leszel , te meg tudtad érte ezt tenni.

2010. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Azért, mert fiú- lány barátság volt, és az illető belém szeretett, pedig 7 évig barátok voltunk.

Nem szeretném kínozni azzal, hogy újra megkeresem, hiszen e-miat költözött vidékre.

2010. máj. 20. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!