Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióba bele lehet halni?

A depresszióba bele lehet halni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Bele. Idővel. ( ha valaki nem is eszik, akkor korábban)

A lelki betegségek testieket is produkálnak, egyes vélemények szerint javarészt a lelkiek felelősek az "igazi" betegségek kialakulásáért. jólmegaszontam.

Szóval, a mosoly tényleg gyógyít (kis lóugrással..azért követhető?)

2009. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
A következményeibe lehet belehalni.
2009. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Közvetett módon, de határozottan igen.

Depresszió esetén az immunrendszer is rosszabbul működik, tehát a betegség valószínűbb.

Ráadásul az ember figyelmetlenebb, baleset érheti, és hát bizony a szándékos öngyilkosság sem kizárt.

2009. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én azért nem félek attól, hogy bele fogok halni, csak aggódom már magamért. Volt egy nagyon jó barátom, akit elveszítettem. Nem halt meg, csak nem beszélünk. Amióta ez van, mintha fokozatosan épülnék lefelé. Amellett, hogy teljesen üresnek érzem az életem, azt vettem észre, hogy egyáltalán nem kívánom a gyümölcsöket. Pl.: imádom az epret és a málnát, de idén úgy voltam vele, hogy teljesen mindegy, eszem-e, vagy nem? Most ugyanígy vagyok a mandarinnal és a körtével. Bár lehet, hogy ennek semmi köze a lelkemben érzett fájdalomhoz, amit a barátom hiánya okoz.

2009. dec. 30. 14:50
 5/25 anonim ***** válasza:
és voltál már orvosnál?pszichológus,vagy inkább pszichiáternél?én is depis vagyok,és azon vagyok hogy meggyógyuljak!és mellette 2 hete kialakult pánikbetegség is sajnos.jövőhéten megyek kórházba.de csak azért hogy igenis meg akarok gyógyulni!és te is tedd ezt!
2009. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%
Depresszióba belehalni? Egyetlen halálos kimenetele van: öngyilkosság.
2009. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Azért szerencsére, ez még soha nem fordult meg a fejemben. Ha ilyesmin gondolkodnék, akkor már pszichiáterre lenne szükségem.
2009. dec. 30. 22:18
 8/25 anonim ***** válasza:
Bele lehet halni.Ha nem kezelteted összetörsz lelkileg és öngyilkos leszel,vagy annyira elgyengülsz hogy 1 "kisebb" betegség is elvisz.
2009. dec. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
69%

Tessék találni más életcélokat! A lelki sebeid nyalogatására ráérsz nyugdíjas korodban.

Münchhausen báró saját hajánál fogva húzta ki magát a bajból - neked is ezt kell tenned!

Azt javaslom mozogjál, és egyél csokit! Ha kell írass föl gyógyszert, de hagyd abba a nyafizást!

Légy szíves vedd úgy, hogy adtam neked egy pofont is!

2009. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igazán kedvesen válaszoltál, csakhogy nem az a probléma, hogy egész nap nyafizom, és közbe semmit nem csinálok, hanem hogy sehol nem érzem jól magam. Egyébként, eljárok, tornázni, a haverokkal pizzázni, és kirándulni, képeztetem a hangomat, és 1 kórusban is benne vagyok. Szóval van életcélom, csak üres minden.

2009. dec. 31. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!