Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van más út az öngyilkosságon...

Van más út az öngyilkosságon kívül? Van más lehetőség számomra?

Figyelt kérdés

A családom elég problémás (alkoholizmus, agresszió apám részéről, öngyilkos hajlamok, depresszió és kényszerevés anyám részéről), az általánosban folyton megaláztak, bántottak, és nem tudom, melyik hagyott mélyebb nyomot. Az eredmény: mindig is egy kis senkinek gondoltam magam, láthatatlannak, csúnyának, átlagosnak. 16 évesen evészavaros lettem (falásroham, bűntudat, önhánytatás vagy hashajtó, koplalás, majd megint falásroham, és így tovább...). Elkezdtem magam vagdosni, aminek már örökre szóló nyomai vannak, és ettől megijedtem, úgyhogy fél éve abbahagytam, de még mindig vastag, vörös hegek vannak a karomon, combomon. Depressziós vagyok, 18 évesen, fél éve próbáltam megölni magam, de ez akkor alig tudatosult bennem, annyira kábult voltam a gyógyszertől, csak ültem a zuhanyzóban a saját véremben, és újabb és újabb sebeket ejtettem hosszanti irányban a karomon, és éreztem, hogy nem érdekel, el tudnám vágni az ütőerem, de nem akartam meztelenül meghalni. 19 éves vagyok, folyton szorongok, minden reggel, este is, mert tudom, hogy másnap iskola. Szorongok, ha mennem kell valahova, nincsenek barátaim, emberek között egyszerűen hülyének és oda nem illőnek érzem magam. Máskor, ritkán elfog a feldobott, mániás hangulat, mintha részeg lennék, vagy ilyesmi, őrültnek érzem magam. Vonzanak a sötét dolgok, a halál, a vér, az erőszak. Egyik énem az ártatlan, jó kislány, a másik egy züllött gyilkos. Szűz vagyok, kicsit undorodok is a szextől, pedig sokat gondolok rá. Ebben is beteges vagyok, a BDSM vonz. Sokat mosolygok, kedves, okos vagyok, sőt már az is kiderült, hogy szép vagyok, ami konkrétan lesokkolt, szeretnék egy tündéri kisfiút szülni a szerető férjemnek, de mindez csak álomkép, amire gondolni is alig merek, mert nem tűnik hihetőnek. Úgy érzem, az egyetlen lehetőség számomra az öngyilkosság.


Van vajon más út? Ismertek olyan embereket, akik olyanok voltak, mint én, de valahogy kijöttek belőle és most tényleg boldogok?



2014. ápr. 18. 13:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
szerintem neked nem ide, hanem egy társkeresõre kellene regisztrálnod de sûrgõsen...
2014. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem rossz indulatból írom, de keress fel egy JÓ pszichológust, mert elég komoly dolgokat írtál ide le, amikkel nem szabad játszadozni! Ismétlem, beszélj egy pszichológussal! Sokat segíthet.
2014. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sok fiú érdeklődik, de én nem akarok tőlük semmit, ami talán ellentmondásos. De akkor is rosszul vagyok, ha arra gondolok, hogy ők hozzámérnek. Amint túl valóságossá válik, undorodni, félni kezdek.


Tényleg mennem kellene pszichológushoz... Félek ettől is, még az is rettegéssel tölt el, hogy meggyógyulok, és normális leszek, mert csak ezt ismerem, amiben most vagyok, és mi maradna, ha ez eltűnne?

2014. ápr. 18. 13:34
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez egy rossz tévhit (és sokszor kifogás) hogy terápia hatására átalakulnál más emberré... nem, a gyógyult ember tökugyanaz a személy marad, személyisége nem változik, csak megtanulja kezelni az életben felmerült problémáit és leszokik pár rossz berögzülésről (ami nem agymosás!), de nem a betegség határozza meg az embert, ez hülyeség (helyettesítsd csak be nem mentális betegségekkel és rájössz, miért). Még ha odáig is jut a dolog hogy pszichológus nem elég és pszichiáter kellene meg gyógyszerezés, a gyógyszerektől sem alakul át az ember (mellékhatások persze vannak, elég gázak, de ha hat amúgy, akkor mérlegelni kell, a betegség sokszor rosszabb bizony).


A lényeg, hogy van út az élethez, a gyógyuláshoz, csak el kell rajta indulni (sokszor ez a legnehezebb).

2014. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem írtál le mindent, de ne legyen igazam...

De nagyon magamra ismertem a soraidban, sajnos.

Ha így van, akkor azt a traumát kell feloldani, különben soha nem lesz normális életed...tényleg pszichológushoz kellene fordulnod, aki segít Neked ebben.

2014. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
egy kicsit beteg partner kéne neked ;) akit szeretsz de a bizarr vágyaid kiéled vele ,de annak ellenére kötetlenül szeretitek egymást és számíthattok egymásra.
2014. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Komoly pszichés problémáid vannak amihez mindneképp szakember segitsége kell. Ne haragudj hogy ezt mondodm de ijesztö hogy ilyen emberek mászkálnak az utcán lehet hogy ül mellettem a villamoson vagy áll velem egy liftben.... Sürgösen keress fel szakembert. Nem tehetsz erröl hanem a dárgalátos szüleid én öket ítélem el nem téged.
2014. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár évvel vagyok nálad idősebb, nagyon sok mindenben magamra ismertem a leírásodban. Sokféle módszert próbáltam, feleslegesen. Túl vagyok egy kudarcos házasságon, ami még inkább súlyosbította a problémáimat.

Te magad is írtad, hogy ami van, az rossz, de legalább ismerős... hát így választanak párt a személyiségzavarosok. Tudat alatt az ismerős rosszat... és viszik tovább a problémát, örökítik tovább a gyermeküknek. Nem tudunk mély, intim kapcsolatokat kialakítani, mert nem tudjuk, hogy kell. Nincs rá mintázatunk, nem tanultuk meg... és így már a gyermekünk is sérül. Bár lett volna lehetőségem fiatalon, a gyermekem születése előtt változtatni a hibás működésemen! Nem volt. Neked van! Élj vele!

Lehet változtatni. Egy JÓ terapeuta megfelelő módszerrel olyan felismerésekhez juttat, hogy egy idő után egyszerűen képtelen leszel rosszul működni. Nagyon nehéz elmagyarázni a működését, de egy terápiában gyakorlatilag újra lezajlik a személyiségfejlődés, csak éppen a megfelelő módon. Ugyanaz az ember maradsz, csak megtapasztalod, hogy milyenné válhattál akkor, ha támogató közegben nőttél volna fel. Fájdalmas folyamat, de ha mazochista vagy, nem fog gondot okozni. :) Nálam direkt előny volt, mert úgy hajtottam magam, hogy már néha a terapom fogott vissza, ne kínozzam már magam ennyire. Aztán a mazochizmusom úgy múlt el, gyakorlatilag egyik pillanatról a másikra, mintha elfújták volna.

Mostanra már van önértékelésem, önbecsülésem, képes vagyok megfogalmazni az igényeimet a környezetem felé és el tudom érni, hogy figyelembe vegyék. Közben én magam is megtanultam figyelni másokra. Sokkal jobbá váltak a kapcsolataim. Ez kb. 10 hónap kőkemény munkája. Életem legjobb döntése volt, hogy terápiára mentem. Ugyanaz az ember maradtam, csak egy másik személyiségfejlődési utat jártam be és megtapasztaltam, hogy milyenné válhattam volna egy "normális" családban. És most már tudok úgy élni, mintha egy ilyen családban nőttem volna fel.

És tudok olyan szülője lenni a gyermekemnek, nem örökítem tovább a defektemet! Nekem a gyermekem a legfőbb visszaigazolása a munkámnak, mert ahogy változom, a vele való kapcsolatom is mélyül, az ő személyisége is nagyon pozitív irányba alakul.

Lehet változtatni. És érdemes is.

2014. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Még egy dolog eszembe jutott... nekem is voltak szuicid gondolataim, mielőtt belevágtam a terápiába. Utólag visszagondolva azt mondom, hogy nem arról volt szó, hogy nem akartam élni,hanem arról, hogy ÍGY nem akartam élni. És mivel akkor még nem tudtam, hogyan lehetne másképp csinálni, ezért tehetetlennek és eszköztelennek éreztem magam.

Nem tudom pontosan elmagyarázni, hogyan változtat meg a terápia, vagyis el tudnám, de egyrészt órákba telne, másrészt elmondva nem adja vissza, annyira mélyen történnek a változások. Ha nekem bárki elmondta volna az elején, hogy milyen hihetetlen változásokat fog hozni, nem hittem volna neki! Én csak azt tudom mondani, hogy ha szeretnél változtatni, akkor vágj bele!


Az utolsó kérdésedre válaszolva: igen, ismerek olyan embert - saját magamat - aki olyan volt, mint te és kijött belőle. Ettől az élet nem lesz fáklyásmenet, de igen, boldog vagyok. Jól érzem magam a bőrömben, megtanultam szeretni magam. Megtanultam, hogy ha akadályok állnak előttem, akkor azokkal lehet valamit kezdeni. Nem érzem magam tehetetlennek. Tudom, hogy VAN választásom. Mindig van. Nem állítom, hogy mindig felhőtlen az életem, de százezerszer jobb, mint volt. Mindig vannak problémák, de már nincsenek leküzdhetetlen akadályok. A kapcsolataim is sokkal mélyebbek, jobban működnek, legyen szó családi, munka-, baráti, vagy párkapcsolatról. Egész más minőség. :)

2014. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
De
2014. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!