Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha az öngyilkoss...

Mit csináljak ha az öngyilkosságon kívül nem tudok másra gondolni?

Figyelt kérdés

Depresszió, pánikbetegség, szorongás miatt járok pszichológushoz és azért mert vagdosom magam. Öngyilkos gondolataim is vannak. Most több mint 1 hónap kimarad mert szabadságon van. Úgy érzem már több napja, hogy egyre többet gondolok az öngyilkosságra. Egész nap. Egyre még inkább eldurvul. Naponta akár 4-5x is megvágom magam mert nem tudom hogyan nyugtassam le magam (kérlek ne írjatok negatív kommenteket). Úgy érzem a legjobb lenne ha meghalnék. Egyáltalán nem vagyok értékes. A pszichológusom azt mondta ha baj van hívjam fel nyugodtan, de én nem merem. Nem akarom, hogy azt lássa hogy 1 hónapot nem bírok ki anélkül hogy ne zargassam Őt :( Sajnos azt nem említettem neki, hogy telefonálni nem is igazán merek :/ Ti mit tennétek a helyemben? Telefonáltassak oda anyukámmal hogy nem-e lehetne egy kicsit előrébb rakni a következő időpontot vagy még várjam meg a 28.-át?

18/L



2014. ápr. 5. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Társaságba szoktál eljárni?
2014. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Sajnos elvesztettem a barátaimat. Nem igazán foglalkoznak velem. Néha vágyom az egyedüllétre és ezért én is volt, hogy nem mentem velük ide-oda. Tudom ezt az én hibám is, hogy elvesztettem őket. Másrészt pedig a szorongás miatt vesztettem el, mivel nagyon rosszul vagyok a buszon/metrón és hasonló helyeken. Vagy bármilyen helyen ahol sok az ember
2014. ápr. 5. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne anyukáddal telefonáltass, hanem vegyél egy nagy levegőt és te hívd fel a szakit. És legyél hozzá őszinte, anyukádhoz viszont egyre kevésbé. Főként a terápiáról NE számolj be neki, különben betart neked (hiszen éppen ezért is vagy beteg).
2014. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És van kedved egy parkban vagy a Duna parton üldögélni? Vagy nem vágysz társaságra? Arra gondolok hogy hogy úgy könnyebben telik az idő.

Az első voltam.

2014. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"(kérlek ne írjatok negatív kommenteket)"

Szép, okos, ügyes, szorgalmas kislány vagy,

hímezz matyó mintát a karodra, vagy inkább rovásírást.

Nagyon értelmes gondolat, hogy "nem vagy értékes" . Igaz, hogy minden ember végtelent hordozza magában, ezért végtelen értékes, de te biztos kivétel vagy.

Mit írhatnék még? Mi a lótüdő lenne, ha nem magaddal foglalkoznál, hanem a feladataiddal? Például tanulnál? Rajzolnál? festenél? Zenélnél? Énekelnél? Csak úgy bele a világban, semmivel sem törődve?

Működik. Megnyugszol. Persze ez nem olyan látványos, érdekes, mint amit most használsz-tervezel saját megnyugtatásodra, de azért próbáld ki,


mert érdekes

2014. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves második mit értesz az alatt, hogy "betart neked"?


Nem igazán van kedvem senkihez. Néha igazából úgy érzem jó lenne sétálni a városba az emberek között, de aztán rájövök, hogy ez rossz ötlet mert a szorongás meggátolja és mert rosszul érezném magam amiért kövér, csúnya és undorító vagyok. De nem igazán szeretnék senkivel lenni. Nincsenek is barátiam, inkább csak "haver". Előttük meg szintén meg kell játszanom, hogy minden rendben :(

2014. ápr. 5. 17:31
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ha normálisan tudnám kezelni az érzéseimet, szorongásom/depresszióm akkor nem is folyamodtam volna ehhez. Csak arra kértelek titeket, hogy nem kell rögtön bunkónak lenni mert aki nincs ebben benne az ezt nem érti... Én is tudom hogy ez rossz, de érzem, hogy megérdemlem és már nem is tudom abbahagyni
2014. ápr. 5. 17:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Mégis, ha van kedved sétálni írj privátban, és valahol csendben elüldögélünk.

Első

2014. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Tudom, mondtad, hogy szorongsz az emberek között, de ha nem mész társaságba nagyon gyorsan leromlik az állapotod, ha kell, kezd el úgy, hogy neten beszélgetsz valakivel, majd néha felhívod, és utána találkoztok, de az egyedüllét a legrosszabb!!! Mindenképp beszélj valakivel, menj el az állatkertbe, a pszichológus pedig arra van, hogy neked segítsen, ez nem olyan, hogy lenéz téged, hiszen ez maga a problémád amivel kezel, meg fogja érteni
2014. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 openyoureye válasza:
Természetesen azonnal hívd fel az orvosod. Neki ez a dolga, egyáltalán nem zavarnád azzal, hogy elmondod neki: Rosszabbul vagy. Sőt, az ő dolga az, hogy jobban legyél. Ne érezd magad kellemetlenül, mert beteg vagy, már az is nagy lépés, hogy felismerted, a psziciáter pedig azért van, hogy segítsen. Konzultálj vele mihamarabb, meglátod, semmi kellemetlenséged nem fog adódni abból, ha előrébb hozzátok a találkozót.
2014. ápr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!