Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusomat bármikor...

A pszichológusomat bármikor hívhatom?

Figyelt kérdés
Azt mondta ha nagy a baj hívjam. Ha például úgy érzem, hogy öngyilkos szeretnék lenni és felhívom és mondjuk már elmúlt éjfél vagy akár 1 óra. Nem fog leszúrni érte, hogy felhívtam? (Remélem ilyen nem fordul elő, de értitek)

2014. márc. 27. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt vele kell megbeszélni, hogy mit ért a bármikoron. Biztos megvan rá a telefon, hívd fel elfogadható időben.
2014. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te írod ki naponta ezeket a felhívhatom-e a pszichológusomat/felhívom a pszichológusomat, mit mondjak neki/biztosan felhívatom-e, kérdéssorozatot?


Nézd, ha olyan a helyzet, nem vacillálsz rajta, hanem tárcsázol, és nem gondolkodsz előre gyártott monológon. Egyáltalán nem gáz, hozzá van szokva ezekhez a krízis helyzetekhez. Azonban, ha csak a gondolattal játszol, "nem mered", akkor az a legjobb, ha nem zaklatod, viszont a következő ülésen feltétlenül beszélgess vele erről. Hogy rossz gondolataid vannak, azon rágódsz, hogy fölhívhatod-e éjfél után, mindent mondj el neki. Hidd el, tudtok vele dolgozni, és te is megkönnyebbülsz.

2014. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz rá, hogy mikor, meddig hívhatod, ha van valami problémád. Először mikor nekem is mondta, hogy hívhatom bátran, ha van valami gond, akkor én sem voltam tisztában, hogy "oké, de mégis mikor". Aztán mikor újra felhozta a dolgot, akkor mondta, hogy este 10-ig hívhatom, mert után Ő beadja a szunyát. :D Persze én nem szoktam telefonálgatni és egyszer sem hívtam még fel.

Jaj, és jól mondja az egyik hozzászóló, hogy ha nagyon rosszul érzed magad, és úgy érzed, hogy szeretnéd felhívni, de közben meg azon is aggódsz, hogy nem mered felhívni, akkor szerintem ne hívd. Magamból kiindulva rájöttem, hogy mikor én is rosszul vagyok, akkor megfordul a fejemben, hogy fel kellene hívnom. De közben az is bennem van, hogy mégis mit mondjak neki? Szerintem ha annyira rosszul van az ember, akkor nincs arra ideje, hogy még azon is gondolkodjon, hogy meri vagy nem meri felhívni a pszichológust. Érezni fogod, mikor van szükséged rá, mert akkor csak felkapod a telefont és már hívod, nem pedig azon fogsz gondolkodni, hogy mennyi az idő... :) De egyébként meg kérdezd meg tőle, az a legtisztább!

2014. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt akartam írni: a héten már harmadszor kérdezed ugyanazt. Ezek szerint neked ez a betegséged. Természetesen felhívhatod éjjel kettőkor, meg husvét hétfön locsoláskor is a pszichológusodat, legfeljebb leszámlázaza neked a plussz munkát.
2014. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Depresszio, szorongas, vagdosas es panikrohamok miatt jarok hozza. Nem ez a betegsegem :)

Csak szorongok nagyon, ennyi

18 eves lany vagyok es eleg fiatal ferfi pszichologushoz jarok (szimpatikus, jol is haladunk en ugy erzem), meg szimpatikus is de szorongok. Mar alapbol nalam a telefonalas is egy oriasi nagy szorongast kelto valami, de errol nem beszeltem meg vele devmajd a kovetkezo alkalomkor felhozom neki :)

2014. márc. 27. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!