Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győznél meg valakit -egy...

Hogy győznél meg valakit -egy ismeretlent- arról, hogy ne legyen öngyilkos?

Figyelt kérdés
A példa kedvéért egy 20 év körüli embert.De akárhány éves lehet.
2014. márc. 26. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Én találtam egy igaz barátot és ez segít, de még így is sokszor kerülök oda, hogy megteszem. Nehéz dolog ez. Szerintem nem nagyon lehet meggyőzni az embert, ha idáig eljut, mert ezen a szinten már nem nagyon érdekli semmi, nem hallgat senkire. Csak a problémák tornyosulnak előtte, nem látja a világot, minden reménytelen. De megpróbálhatod, hogy a jó dolgokra emlékezteted, bár nem ismerem az életét, lehet, hogy nem is voltak jó élményei. :S


22/f

2014. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De valamilyen szinten mégis működnie kell a meggyőzésnek,mert sok embert sikerül lebeszélni erről...(Pl amikor ráhívják a rendőrt/mentőt,akkor szerintem velük tart egy pszichológus vagy valami hasonló)
2014. márc. 29. 11:44
 3/4 anonim válasza:
Nem értek hozzá és szerencsére, még soha nem kerültem olyan helyzetbe, hogy valaki a környezetemben öngyilkos akart volna lenni. De szerintem én elmagyaráznám neki, hogy van kiút, új életet kell kezdenie és egyszer élünk, nem szabad elpocsékolni ezt a kis időt sem.
2014. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki, hogy nem kötelező nézni a parlamenti közvetítéseket.
2014. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!