Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok? Hogyan...

Kényszergondolatok? Hogyan lehet eldönteni?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy éve a pszichológus diagnosztizálta, hogy kényszerbeteg vagyok. A kérdésem az lenne, hogyan lehet eldönteni, mi az ami kényszergondolat, mi az amit valóban úgy gondolok?

2014. jan. 21. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kényszerbetegségekre, más szóval paranoiára általában az jellemző, hogy számtalanszor megismétlődő godolat, tett, stb.

Az a gondolatod kényszergondolat, amire többszázszor gondolsz, pedig jól tudod, hogy megalapozatlan. Ilyen lehet például valamitől való rettegés, aggodalom, vagy pl. féltékenység és még sok más. Szóval olyan gondolat, ami annyiszor visszatér, hogy akadályoz a mindennapi normális életvitelben.

2014. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez eléggé meggátol a mindennapokban. Egész nap ez jár a fejemben. Olyan valakire gondolok, akire nem kéne, mert párkapcsolatban élek, és a páromnak rettentő rosszul esne, ha tudná, mert egy hozzá közel álló személyről van szó.(Akivel eddig 2-szer találkoztam, akkor sem keltett bennem semmi érdeklődést.) Sokszor teljesen magaménak érzem ezt a gondolatot, és utálom magam emiatt, nem tudom annyival lezárni, hogy "Jól néz ki és kész."
2014. jan. 21. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:

ÉS mire gondolsz ezzel a személlyel kapcsolatban? Vonzódsz hozzá?

Vagy elképzelsz róla valamit?

Gyakran látod egyébként őt?

2014. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kétszer találkoztam vele, de már képet előtte is láttam róla, egy barátnőm jegyezte meg, hogy helyes. Ránéztem a képre, azon valóban helyes, ezután lelkiismeret furdalásom lett.Nem vonzódok hozzá egyáltalán. Mégis voltak olyan gondolataim. Nem azért, mert vágyom rá, egyszerűen csak ott lettek a fejemben. Barátnőim kérdezték miért nem rendezem le annyival, hogy helyes és azt "hiszem" biztos azért, mert belezúgtam. Belül érzem, hogy ez is a képzeletem szüleménye, mégis el tudom hitetni magammal is..
2014. jan. 23. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.

Lehet, h mégis belezúgtál. Ha erről van szó, akkor az nem betegség, normális dolog.

2014. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megmondtam a páromnak, hogy inkább legyen vége, mert már nem tudtam a szemébe nézni. (Azóta szinte eszembe sem jut az a másik illető.) Már a harmadik kapcsolatom, ami tönkremegy a hülyeségem miatt..
2014. jan. 24. 11:16
 7/8 anonim válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy kényszergondolat csak, hiszen jópár évig nekem is megnehezítette az életemet hasonló gondolat. Én 12 éve vagyok a férjemmel és nem okozott problémát köztünk ez a kényszergondolat. Ha valóban kényszerbeteg vagy, akkor úgyis fog jönni más kényszergondolat. Én is azt hittem akkoriban, hogy ennél rosszabbat nem gondolhatok. Elhiheted, hogy vannak ennél negatívabb gondolatok sokkal. Gyógyulást!
2014. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogyan gyógyultál ki belőle?
2014. febr. 3. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!