Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok? Mit lehet...

Kényszergondolatok? Mit lehet tenni ellenük?

Figyelt kérdés
Van egy fiú, akit már nagyon régóta ismerek, és most elkezdtek alakulni köztünk a dolgok. Hivatalosan még nincs kimondva, hogy együtt vagyunk. Az a probléma, hogy vannak olyan gondolataim, amiket ha megosztanék vele, csalódna bennem, teljesen máshogy alakulnának a dolgok. Sokszor ezek a gondolatok már kényszeresen jönnek, "bevonzom őket". Olyan dolgok ezek, amik tudom, hogy neki rosszul esnének. Az előző kapcsolatomban is ez volt a baj, az akkori páromnak elmondtam az ilyen gondolatokat, emiatt ment tönkre a kapcsolatunk. Amint megosztottam vele az egyiket, jött a következő ami miatt lelkiismeret furdalásom lett. Mit lehet tenni ez ellen?
2013. dec. 26. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Mik azok a gondolatok?
2013. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát például, hogy az egyik barátnőmnek mutattam róla egy képet, amin az egyik legjobb barátjával van, és a barátnőm azt mondta, hogy a másik srác sem néz ki rosszul. És ránéztem a képre, és gondoltam, hogy "tényleg nem", ezt a gondolatot annyira túlreagáltam, hogy azóta nem bírok ettől szabadulni. És ebből egyre rosszabb, és rosszabb gondolatok alakultak ki.
2013. dec. 26. 12:19
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom érthetően elmagyarázni. De a nap 90%-ában ezen kattogok. Amikor meg vele vagyok, ahelyett, hogy élvezném a vele töltött időt, szintén ezen rágódok. Előfordul hogy vannak "tiszta pillanataim" amikor reálisan látom a dolgokat, és tudom, hogy ezek a gondolatok nem igazak.
2013. dec. 26. 12:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan srác vagyok ,de nem értem ,hogy miért probléma ,ha véleményt alkotsz más fiúkról. Én is megjegyzem magamban ,ha egy csaj jól néz ki ,annak ellenére ,hogy van egy tartós kapcsolatom. Amúgy a gondolatok olyanok ,hogy minél jobban elakarod felejteni annál jobban nem fog menni. Ilyenkor a figyelmedet irányítsd másra és ne a gondolataidon lovagolj.
2013. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!