Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok lehetnek?...

Kényszergondolatok lehetnek? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
Félek a sötétben, főleg akkor, ha hülye gondolatok férkőznek a fejembe. Nem mindig jön rám ez, de tegnap éjjel brutális volt. Este volt már és a barátomnak elmondtam, hogy mitől félek, milyen gondolatok mennek néha a fejembe, amitől nem tudok vagy csak nagyon nehezen tudok megszabadulni. És hirtelen szédülni kezdtem, úgy érzetem, hogy rögtön elájulok és a gondolat egyre csak a fejemben volt. Rám tört a sírás is. Minden hirtelen hangtól megijedtem. Amúgy borderline-személyiségzavarom is van.

2013. nov. 20. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mitől félsz a sötétben?Szerintem egyébként ez egyszerűen szorongás.
2013. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Borderline szémilyeség zavarod van és pánikbetegséged. Szedsz valami gyógyszert? Személyiség zavarra, depresszió összes fajtájára, és hirtelen szorongásos állapotokra ezt ajánlom: Cipralex napi 1x, mellékhatás nincs maximum nem kívánod annyiszor a szexet. Pszichiáterrel irathatod fel és úgy fele annyiba kerül támogatással.
2013. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát annyira nem tudom ezt leírni, de olyasmiket gondolok, hogy mint a horrorfilmekben azok a száj- orr nélküli furcsa emberek. Vagy mint a Körből a kislány. Szóval, hogy ezek jönnek felém, vagy meg akarnak érinteni és rettentően félek. Most hogy ezt leírtam, megint elkapott a rosszullét.

Nem szedek semmilyen gyógyszert, már nem járok se pszichológushoz, se pszichiáterhez.

2013. nov. 20. 10:55
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
kérdező: Csak szakember és gyógyszeres terápia menthet meg az őrülettől, ez soha nem fog így elmúlni, mint mondjuk az influenza.
2013. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tudom, de eddig se segített. Később se hiszem, hogy fog.
2013. nov. 20. 11:19
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, de bizonyos korig ez még akár természetesnek is mondható.Vannak félősebbek, vannak bátrabbak, neked jobban működik sötétben a fantáziád, de nyugi, ez még nem elmebaj, nem is lenne helyes akként kezelni.

Hogy mitől lehet?Elképzelhető, hogy kicsi korodban megijedtél , szorongtál valamitől(lehet ez egyszerűbb dolog is)és még nem tudtad feldolgozni, tehát a feldolgozatlan félelmeid nyilvánulnak meg ilyen ijesztő alakokban.Az is lehet oka, ha nem kapsz elég törődést, magányosnak érzed magad, ill. félsz a magánytól!Az átalakulhat ilyen félelmekké!

Tudom a magam példáján, mert én is szenvedtem hasonlóktól kis korom óta, pedig nem vagyok "beteg".

Sokszor úgy éreztem van"valaki" valami veszélyes a szobában és szó szerint kimenekültem, már idegbajt kaptak a családtagjaim ezektől a paráimtól.

Aztán nálam ez akkor enyhült, mikor elkezdtem spirituális témákkal foglalkozni, megértettem dolgokat, ezen kívül hívő is lettem és ezáltal erősödött a bizalmam, bátorságom, nyugodtabb lettem.Mára ezek a fajta félelmeim elmúltak, máshogy kezelem ezeket a dolgokat.

Próbáld felfedezni saját lelkivilágod és az élet rejtettebb oldalait az így megszerzett tudás talán neked is segíteni fog.Sajnos a tabletták nem fognak.

2013. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

20 éves lány vagyok.

Igen, régebben, kiskoromban átéltem egy szörnyű álmot, hogy valaki a lábamnál fogva húz le az ágyról és mikor felébredtem még mindig úgy éreztem, hogy húznak le az ágyról meg egyéb dolog is rátett.. Gondolom most ez tört fel valami miatt.

2013. nov. 20. 11:59
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy több szörnyű rémálmom is volt már, ez csak egy a sok közül... Még most is vannak.
2013. nov. 20. 12:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, orvos diagnosztizálta a Borderline személyiségzavart is. Menj el hozzá ismét és mondd el neki ezeket. Majd megmondja, mitől van.
2013. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szakember tud segíteni (pszichológus pszichiáter) esetenként több évig tartó terápiával. Ha nem jártad végig a több évnyi terápiát, ne csodálkozz, hogy nem segített.
2013. nov. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!