Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok? Nem tudok...

Kényszergondolatok? Nem tudok így élni.

Figyelt kérdés
A barátommal 2 éve vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, de sokszor azt érzem, hogy már nem is szeretem annyira. Mindig megbeszélem vele, utána általában elmúlik, és ugyan olyan szerelmesnek érzem magam mint azelőtt. De az is elő szokott fordulni(mint pl most), hogy túlzásba viszem az erről való beszélgetést, túlmagyarázom a dolgokat, és már az egész csak erről szól. És így még rosszabb. Gyakran szokott olyan lenni, hogy olyan dolgokat találok ki, amiről tudom hogy nem igaz, és mintha nem is én gondolnám, idegen tőlem. Nem tudom irányítani az agyamat. Nem csak vele kapcsolatban. Ezeket is mindig elmondom neki, és ezek is utána lecsillapodnak. Nehéz így élni, neki csak nekem, hanem neki is. Ez kényszerbetegségnek számít? Az elbizonytalanodásom is ennek tudható be?
2013. jan. 8. 15:06
 1/2 anonim válasza:
Véleményem szerint ez nem kényszerbetegség, bár azért lenne egy kérdésem. Ugyanazok a gondolatok szoktak időről-időre eszedbe jutni vagy mindig más? Az gondolataidat pedig nem csoda, hogy nem tudod irányítani, hiszen nem is lehet.
2013. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bár 9 éves kérdés,de ha esetleg valaki hasonló helyzetben van: sajnos ezek kényszergondolatok,amiket kezelni kell. Ugyanis ha ez elmulik,jön egy másik. A kényszerbetegségeket nagyon komolyan kell venni.
2022. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!