Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek ha így szoronganá...

Mit tennétek ha így szoronganátok, nem akarnátok élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

15 éves fiú vagyok.

1 éve szorongok, különösebb okom nincs rá.

Suliba menet teljesen ideges vagyok 50x el kell mennem wc-re mert annyira gyomoridegem van. Az első 2 órán elmúlik ez a gyomorideg. (De az is szenvedés szóval nem jól indul a napom)

Aztán a következő: minden tesi órán kézilabdázunk, mivel a tesitanárunk él-hal érte. Azonban ez nekem nem megy! NAGYON NEM MEGY. De játszanom kell... Csak a fiúk játszanak a lányok beszélgetnek. És nagyon nem megy a kézilabdázás :S Emiatt cikiznek, néha bántanak csúfolnak. Azonban ha nem játszanék teljesen ki cikiznének. Ezért már eleve minden tesi óra előtt ideges vagyok.:(

Gondoltam arra hogy eltöröm valamim, hogy kapjak felmentés pár hónapra és akkor hatalmas tehertől szabadulnék meg. Talán még a szorongás is csökkenne.

Éz az egészet senkinek nem mondtam még el de nem is akarom.

És így az egész iskolában töltött időm tiszta ideg..

Első 2-3 órában ideges vagyok szorongok ami későb elmúlik, így az órákon sem annyira figyelek. Aztán a tesi óra után cikizninek, akkor az a baj. És így rettegve megyek iskolába minden nap.

Mit tennétek a helyemben???



2013. jan. 6. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy eltöröd valamidet, és 6 hétig gipszben vagy. (Bár nekem mindkét törésemnék csak 3 hétig volt gipszem.)

Most 15 éves vagy. Érettségiig 6 hetente eltöröd valamidet?

2013. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem. Már csak 1 évet kell kibírnom ebben a borzalmas osztályban. És alig várom már hogy szünet legyen.)Pedig még mst kezdődik az iskola)

Ez most olyan, hogy: Egész tesin kézilabdázunk, minden nap van tesi szóval minden nap egy olyan dolognak vagyok kitéve amiért cikiznek,bántanak, csak csupán azért mert nekem az épp nem megy. Gondolom egy normális tesiórán nem minden órán játszanánk.. És csak kézilabdázni lehet..

Persze azért nem cikizik a többiek azt a 2-3 embert az osztályból aki úgy olvas mint egy 2. os. Azon csak nevetnek. De ami nekem nem megy azért persze hogy cikzinek..:(

2013. jan. 6. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Valahogy erélyesen kéne fellépned ellenük! Úgy hiszem nem azért bántanak, mert nem megy a kézilabda, hanem, mert téged "lehet" bántani. Sajnos megérzik az emberen, ha gyenge, nagyon a szívére vesz dolgokat és nem tudja megvédeni magát. Ezen tizenéves korban kifejezetten nagy élmény egyeseknek élcelődni. Gondolom a "gyengénolvasók" menő gyerekek, ezért rajtuk max csak röhögni érdemes. Ha látják rajtad, hogy lepereg rólad, illetve jó pillanatban földbe döngölöd a nagyhangúakat, előbb utóbb leszállnak rólad.
2013. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elviccelni a dolgot! Ha azt látják, hogy nem veszed fel a gúnyolódást, hanem te is viccelődsz rajta, akkor talán abbahagyják! Az, hgoy eltöröd valamid, tényleg nem megoldás... :( És ha ennyire ideges vagy, akkor mégiscsak jobb lenne, ha beszélnél ezekről valakivel, egy felnőttel, hátha tudna segíteni valaki
2013. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, megpróbálom elviccelni. De ez nem olyan egszerű ! :(

De majd megpróbálok kieszelni valamit :)

2013. jan. 6. 23:00
 6/8 anonim ***** válasza:

bro! szarni rá! utolsó évem van középsulivan, majdnem ugyanez volt velem is. már csak szarok mindenre mindenkire, nekem nagyjából bevállt. koncentrálj a fontos dolgokra, ennek nincs jelentősége

kitartás!

2013. jan. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolj arra hogy: Nem mindegy?!

tök mind1 ki nyer! ez csak egy szar játék!!

és egyébként ha mindennap van akkor majd úgyis belejössz! :)

már csak azért nem megy mert arra gondolsz mi lesz ha elrontod!

És mi lenne ha egyszer úgy álnál hozzá hogy most van kedved játszani! én mindíg erre gondolok!

és mindíg bejön!

és még élvezni is fogod! :)

2013. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha módodban áll, változtass iskolát. A gyomorideggel nem érdemes játszani, csúnya dolgokat tud produkálni. Pl. Crohn-betegség! Ha ez az út nem járható, próbálj meg jógázni, agykontrollozni, vagy egyéb relaxációs gyakorlatokkal oldani a feszültséget. Gyakran az is elég, ha mélyeket lélegzel. Ha kézizni kell, a védelembe kérd magad, az inkább csak a birkózásról szól, nem a labdazsonglőrködésről.
2013. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!