Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek kényszergondolatok...

Ezek kényszergondolatok lennének? Megkeserítik az életem.

Figyelt kérdés

Eddig rengeteg olyan gondolatom volt/van, amik egy időszakon belül tönkretették/teszik az egész életemet.

Akaratom ellenére előjönnek, befurakodnak, és nem tudom őket elhessegetni.

Emiatt a gondolatok miatt akkora nyomasztó érzés telepszik rám, hogy az szinte kibírhatatlan.

Egész nap a fejemben vannak, félek, szorongok, rettegek tőlük.

Már nem tudok egy jóízűt nevetni, mert ezek a gondolatok nem hagyják, hogy jó kedvem legyen.

Hiába mondogatom magamnak, hogy ezek csak gondolatok, nem nyugszok meg, nem múlnak el a nyomasztó érzések.

Felsorolom az eddigi ilyen gondolataimat:

1.Nem tudtam megkülönböztetni az álmot a valóságtól. Azt hittem, hogy álom a valóság, és rettegtem, hogy valami hülyeséget csinálok.

2.Meg akartam ölni a húgomat.

Rettegtem, szorongtam, sokszor már meg kellett erőltetnem magam, hogy ne menjek oda, és fordítsam ki a nyakát. Borzasztó volt.

3.Öngyilkos akartam lenni.

Rettegtem, hogy bekattanok, és megteszem.

Minden nap halálfélelmem volt.

4.Féltem, hogy meleggé válok.

Lejátszódott a fejemben, ahogy férfiakkal szexelek, és akkora szorongó érzést váltottak ki ezek a képzetek, hogy majd beleőrültem.

5.Most attól rettegek, hogy nekrofillá válok.

Lejátszódik a fejemben, hogy egy hullával szexelek, és nagyon-nagyon félek.

Ez a gondolat /az utolsó/, már hetek óta kínoz, és nem enyhül, nem tudok tőle szabadulni.

Mindig bennem van az a nyomás.

Ha a jövőmet tervezgetem, az ugrik be, és rögtön félek.

Ha próbálok jó dolgokra gondolni, az ugrik be, és rettegem.

Ha egy filmben meghal valaki, vagy egy könyvben meghal valaki, rögtön a nekrofília ugrik be, és félek. És félek, félek, és rettegek.

Már soha nem leszek boldog, és tényleg nekrofillá fogok válni, annyira belémrögződött már.

Mi van velem?

Megőrülök!!

15/F


2013. szept. 13. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Beteg vagy, menj orvoshoz. Komolyan.
2013. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Kényszerbetegségnek egy típusa ez, igazából nem kell félned. Azok az emberek, akiknek ilyen félelmeik vannak, soha nem követik el azt amitől félnek. Ez egy szorongás, mivel nem egyezik a személyiségükkel az amitől félnek. Nyugi, járj el sportolni, beszélgess sokat a barátaiddal és nem lesz semmi gond, mivel ismétlem: nem követed el majd ezeket a dolgokat... Ez csak egy illúzió, valószínűleg a kamaszkor okolható ezért.
2013. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"4.Féltem, hogy meleggé válok.

Lejátszódott a fejemben, ahogy férfiakkal szexelek "


&

15/F


?????

2013. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
én szarok az egészbe leszarom a szüleimet, a rokonaimat meg fogom ölni magam, majd túl lesznek rajta, ez egy ördögi kör sose fognak elmúlni, pszichológus nem tudok segíteni. már nagyon elegem van mindenből! MEGFOGOM ÖLNI MAGAM
2013. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nekem 12 éves kórom óta gyötörnek, kínoznak kényszergondolatok. és azóta szenvedés az egész életem most 22 vagyok. vonat alá fogok feküdni!
2013. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Ezek azért vannak, mert túl sok inger ér. Tévé, internet, reklámok stb. Ezek mind rossz hatással vannak a gyerekekre. Ha nem folynának a csapból is ilyen degenerált, beteg dolgok, nem tömné a média ilyen hülyeségekkel a fejünket, akkor eszébe se jutna az embereknek ilyeneken agyalni.
2013. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha bárkit érdekel még a téma, ez a kényszerbetegség tipikus formája, a szorongás és a kamaszkor remek kombinációja váltja ki. Pszichoterapeuta tud segíteni a leküzdésében. Ne aggódj, semmi nem fog megtörténni abból, amitől rettegsz, a felettes én soha nem engedné meg, ezért is érzed akkora küzdelemnek,hiszen ellenkezik a személyiségeddel. A téli fényhiányos, depressziós időszakban felnőttkorban is vissza-visszatérhet, ha jelentősen befolyásolná az életmunőségedet, érdemes elgondolkodni az átmeneti gyógyszeres kezelésen, ami SSRI/SNRI (antidepresszánsok) terápiát takar.
2023. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!