Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kényszercseledet, kényszerg...

Ez kényszercseledet, kényszergondolatok?

Figyelt kérdés

Eddig ritkán, mostanában egyre sűrűbben törnek rám olyan gondolatok amik elől nem tudok menekülni. Hiába nem akarok rá gondolni, még is ezt teszem. Van amikor szexuális tartalmú gondolat ugrik be, de perverz, visszataszító dolog, és nem tudom kiverni a fejemből. Van, hogy megyek például biciklivel és beugrik, hogy most 3× el kell engednem a kormányt, vagy, ha megnézem a tükörbe magam, még meg kell tennem többször is. Ha, bezárom az ajtót, mindig visszamegyek 1×-2×, hogy tényleg bezártam?! Majd kis idő múlva azon rágódok, hogy bezártam-e? Van, hogy előveszek egy tárgyat, majd később visszateszem a helyére, de pontosan ugyanúgy kell visszatennem. [ez nem rendmánia, mert nem érzem ezt mindig.] Van, hogy csak úgy elmegyek kezet mosni kényszerből. Ha, könyvet olvasok, van, hogy 4× elolvasok egy sort, és nem tudom miért, és, ha ezeket a dolgokat nem teszem meg akkor rossz érzés tör rám, a levegőt is nehezebben veszem, pániklás szerű. Megesik az is, hogy olyan dolgokon gondolkozok, hogy milyen lenne , ha elütne egy kocsi, vagy eltörne a kezem, elájulnék stb.

Miért van ez? Mitől alakult ki? Hogy tehetnék ellene?


2012. júl. 26. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2012. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyedül nem szívesen mennék el, sőt igazából azt se tudom, hogy hol van itt pszichológus. Anyukámnak meg nem akarok szólni, hisz úgyse értené meg, meg amúgy se valami jó a kapcsolatunk.
2012. júl. 26. 21:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként most látom, hogy elírtam a kérdést. Ez kényszercselekedet, kényszergondolatok? ** :)
2012. júl. 26. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt, hogy ha jön egy ilyen gondolat, akkor nem foglalkozol vele, hanem valami másra, fontosra gondolsz.Lehetnek ezek mindennapi feladatok vagy a közeljövő feladatai, vagy esetleg valami pozitív emlék vagy vágy.Ha ezek a kényszercselekvések és kényszergondolatok túl sűrűn fordulnak elő, akkor a szokásoddá vállnak és nem könnyű tőlük szabadulni, maximum szakember segítségével.
2012. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké,majd ezt kipróbálom.
2012. júl. 30. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!