Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok lehetnek?...

Kényszergondolatok lehetnek? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés
Félek a sötétben, főleg akkor, ha hülye gondolatok férkőznek a fejembe. Nem mindig jön rám ez, de tegnap éjjel brutális volt. Este volt már és a barátomnak elmondtam, hogy mitől félek, milyen gondolatok mennek néha a fejembe, amitől nem tudok vagy csak nagyon nehezen tudok megszabadulni. És hirtelen szédülni kezdtem, úgy érzetem, hogy rögtön elájulok és a gondolat egyre csak a fejemben volt. Rám tört a sírás is. Minden hirtelen hangtól megijedtem. Amúgy borderline-személyiségzavarom is van.

2013. nov. 20. 10:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen, orvos állapította meg a személyiségzavart. Régen azt hittem, hogy jobb lesz, a pszichológustól meg a pszichiátertől is, de egy idő után nem hittem benne és nem jártam vissza. A gyógyszert is, ha úgy tartotta kedvem többet beszedtem belőle, ha úgy, akkor meg nem szedtem be. Így jobbnak láttam, ha egyáltalán nem szedem.

És, sajnos vagyok olyan büszke, hogy ne menjek vissza a pszichiátriára. De azért köszönöm a biztatásokat!:)

2013. nov. 20. 13:49
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül!

Szinte ugyanilyen gondolatok kezdtek gyötörni pár hónapja! Nekem a pánikbetegségem hozta elő. Ill. a szorongás!

Én most már úgy vagyok vele,hogy próbálom ezeket a gondolatokat letojni. Tudom,hogy a szorongás hozza elő. Egyre kevesebbet jönnek elő egyébként azóta!

2013. nov. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igyekszem én is ezt tenni. :)
2013. nov. 21. 11:10
 14/16 anonim ***** válasza:
mivel borderline személyiségzavarod van ezért lehetnek pszichotikus tüneteid. Szerintem ez is az.Minél jobban elhiszed hogy igaz az amit látsz/gondolsz/érzel,annál rosszabb lesz ! Nyugi
2013. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 hosszúhajú ***** válasza:
Hát nagyon egy cipőben járunk majdnem 20 éve vagyok borderline és mellette kényszerbeteg. Pont, mivel mindkettőt belülről ismerem, nem feltétlen tűnik ez nekem kényszerbetegségnek. Tényleg inkább a borderline pszichotikus részének. A borderline kialakulásának jó nagy része a gyerekkorban megélt szorongás, ilyet te is említesz. De ahhoz, hogy válaszokat kapj, ennél több adat kell, ez így nem egyszerűsíthető le, nem lehet két mondat után diagnózist felállítani. Egyébként, ha érdekel a borderline jobban. olvastam egy jó könyvet, az a címe, hogy borderline személyiségzavarom van - Lévay Anikó írta. ez nem az Orbán felesége. Nekem nagyon tetszett a könyv, mert a csaj, aki írta, ő is kb ennyi ideje beteg, mint én, a saját betegségét írja le.
2013. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Hát jót nevettem az utolsó válaszolón :D De köszi, majd utána nézek :)

Amúgy meg köszi mindenkinek :D

2013. dec. 9. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!