Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet elfelejteni az...

Hogy lehet elfelejteni az érzéseket?

Figyelt kérdés
Itt nem arra gondolok, hogy bizonyos személy iránt, hanem általában. Törölni őket, tudomást nem venni róluk, ilyesmikre gondolok.

2014. jan. 13. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
attol függ ki iránt és milyen helyzetben. Szerelem,halál,válás,stb.. Hát némelyik idővel elmulik,vagy jobban eltudod viselni idővel.
2014. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mélylélektani pszichoterápia munkája. Előhívja az érzelmet a tudattalanból, átalakítja, majd visszateszi a helyére.

Érzelmeket törölni reménytelen, ha a tudattalanba süllyednek, tovább rombolnak, csak nem érted,hogy mi a bajod.

2014. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja... az érzelmeket fel kell dolgozni, mert ha elnyomod, olyan nyavalyákat tudnak okozni, hogy rosszabbul jársz, mintha éreznél! (A "minimum" a depresszió és a pánikbetegség, de ennél rosszabb is könnyen lehet.)
2014. jan. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is utálom az érzéseimet. Csak összezavarnak és tévútra vezetnek.
2014. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Joola ***** válasza:
érdemes lenne tudni az indítékaidat és hogy pontosan hogy értetted. nekem valamiért a meditáció jutott eszembe, ha szeretnél egy nyugodt, kiegyensúlyozott állapotot létrehozni, ahol félreteheted a napi gondokat. érzelmeket kiirtani nem lehet.
2014. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy én alapvetően egy racionális ember vagyok. Semmi egózási célzat, de jó döntéseket tudok hozni a racionális gondolkodásommal, meg jól látom a dolgokat. És amikor előtör belőlem 1-1 komolyabb érzelem (főleg szeretet/szerelem, csalódás), azt vettem észre, hogy teljesen elvakít, és olyan dolgokat teszek, amiket amúgy nem tennék. Sokat csalódtam igazából, ezért érdekelne. És ha az ember ki is heveri, nyomokat hagy benne, sebeket, amik attól függetlenül, hogy az érzelem sikeresen el lett felejtve, ott van és sajog. Nem akarok törődni a saját érzéseimmel, azáltal, hogy másokéval sem.


És amúgy, egy érdekesség, 2013-as kutatás eredménye; egérből sikeresen töröltek negatív emlékeket (nem érzéseket igaz, de hasonló ez is).

2014. jan. 15. 00:01
 7/7 Joola ***** válasza:
háth, olyan ember nincs, aki mindig helyesen dönt, és hogyan is fejlődnénk, ha sosem hibáznánk? szerintem nem gond, ha néha elhagyod a komfortzónád és új utakat próbálsz ki, még ha azok nem is mindig helyesek :)
2014. jan. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!