Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok csinálni, hogy...

Mit tudok csinálni, hogy legyőzzem ezeket az érzéseket?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, és egy csődtömeg. Ezt a családom mindig az orrom alá vágja... 10.osztályig tudtam eljutni, azóta nem tudok munkát találni mert mindenhová alkalmatlan vagyok. Keresek magamnak sulikat, is, de azt sem találok olyat, ahol nappalira járhatnék... A családom szerint nem vagyok jó semmire, és mindig csak a szent testvérem a jó, aki egyetemre jár, őt mindenben támogatják, ő a szent, én meg a kis senki aki soha nem viszi semmire... Mit tegyek, hogy elgyőzzem ezt? Szeretnék iskolába járni de egyedül, a szüleim támogatása nélkül nem tudok találni és hét a tankönyv árak stb...
2012. nov. 29. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 27 vagyok, és így érzek, a két nővérem árnyékából nehéz félreállni. Diplomások, jól keresnek, mindig én voltam a fekete bárány, most csóró vagyok, munkát se találok, és mindezt megnehezíti ez az állapot, ami ebben az országban folyik. Én is sokszor megkaptam a pofámra kiskoromban, amit te, és ez rányomta a bélyegét az életemre, de mindezen csak mi magunk változtathatunk, hogy márcsak azért se nektek van igazatok. :) Mondjuk most nagyon úgy állok hogy nekik volt igazuk...
2012. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, ez a baj, én is úgy gondolom, nekik van igazuk, egy csődtömeg vagyok...
2012. nov. 29. 16:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy csődtömeg! Kedves Kérdező, 20 évesen még előtted az élet. Van pár olyan ismerősöm,aki esti iskilában rakták le az érettségit. Akár te is megpróbálhatnád. Vagy jövőre egy okj-s tanfolyamra is jelentkezhetnél,hallottam,h soknál nem is kritérium az érettségi és lenne egy szakmád.23 éves korig pedig még ingyenes is. Az okj-s képzések a hallomásaiból ítélve elég lazák,így esténként v délutánonként akár még diákmunkázhatnál is,amiből telne a tankönyvekre. Ne keseredj el,próbáld meg feltalálni magad!Perszea lehetőségek attól is függnek,h hol élsz.
2012. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy pont a szüleid kimondott beszéde miatt érzed magad csődtömegnek, mert beléd beszélték, te meg elhitted. Úgy tudsz kitörni ebből, hogy ezeket a beszédeket megtagadod, és nem hiszed el többé ezt nekik. Rossz beszéddel tönkre lehet tenni egy ember életét. :(
2012. dec. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én ki akarok törni és elegem van a depresszióból, de egyedül sajnos nem megy, gyenge vagyok hozzá. Le akarom tenni az érettségit, dolgozni akarok és elköltözni tőlük, mert elég volt ebből. Meg akarom mutatni nekik, hogy érek legalább annyit, mint a nővérem!
2012. dec. 3. 11:42
 6/6 anonim ***** válasza:
na ez a beszéd! sikerülni fog! Minden nap mond az ellenkezőjét ki, hogy nem vagy csődtömeg, sikeres vagy. És ha mondanak neked bármi lealázót, kérd ki magadnak, állj ki magadért, és előttük valld meg az ellenkezőjét. Le fognak döbbenni, de egy idő múlva abbahagyják majd.
2012. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!