Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt adnak az...

Mennyi idő alatt adnak az orvosok receptet szorongás esetén? Nagyon fontos, többi lent! (Kicsit hosszú de tényleg fontos) 23/f

Figyelt kérdés

Egy jó pár éve erős szorongással és szociális fóbiával küzdök, és csak most jutottam el arra a pontra hogy felismertem a problémámat, és beszéltem a szüleimmel. Egy átlagos napom abból áll hogy felkelek, meló, hazajövök, itthon elütöm a napot a facebook ot tekergetve, megnézek minden nemkutyás meg 9gages szart, eszek ha épp éhes vagyok, zuhany és alvás, aztán másnap kezdődik előlről. Hétvégén ha épp nem dolgozom, akkor csak alvás meg gép, ez a kettő létezik, és semmi más. Melóba ha nem fontos nem beszélgetek senkivel, mert már unom hogy folyton hülyét csinálok magamból, mindig ez a vége. Ha beszólnak nem tudok rögtön visszalökni egy frappáns választ, de mivel nem ismerem el a bénaságomat, csak odamondok valamit, amitől aztán végképp hülyének néznek, keresem a szavakat de nem jönnek, habogok össze-vissza, úgy érzem mintha összeszorulnék, elönt a melegség, majd rájövök hogy mit is kellett volna mondani, de már késő. E miatt én lettem a gyár "bolondja", folyton engem ugráltatnak, engem b*szogat mindenki, és ez már kezd nagyon rossz lenni, és tudom hogy ennél csak rosszabb lesz. Emellett gondolom nem kell mondjam hogy nincs egy barátom sem, akivel elmehetnék valahova, emiatt ülök itthon egész nap. Nem szoktam neten sem ismerkedni, mert annak úgy nincs értelme, ha nem találkozunk soha. Belátom hogy csakis az orvos lehet az egyetlen kiút.

Érdekes azonban, hogy nincs gondom olyan emberek előtt akikkel többet nem találkozok, vagy csak annyira ritkán hogy nem tudnak megjegyezni, pl. ha bemegyek egy bankba kifizetni egy számlát havonta egyszer, felhőtlenül tudok viselkedni, talán még váltok is pár szót a kasszás csajjal, vagy ha beülök inni egy sört vagy egy üdítőt valahova, ott is beszélgetek bárkivel, mert leszarom a véleményüket. Az sem számít ha egy bevásárlóközpontban vagyok ahol nem férek el az emberektől, nincs gondom. De ha olyan társaságban vagyok ahol tudom hogy másnap is találkozunk, meg nap mint nap (suli, meló, busz, stb.) ott végem van. Mert tudom hogy számít a véleményük, mert az alapján fognak elítélni, és jó benyomást akarok kelteni, de végem van mikor kell beszéljek valakivel, miután mondok valamit, végiggondolom hogy most jól mondtam-e amit mondtam, vagy nem, stb., vagy ha hozzám beszélnek inkább a hangsúlyát és a beszédmodorát figyelem, mintsem azt amit mondani akar, és ebből próbálom megállapítani a véleményét. Ha olyasvalamit kérdeznek amire a válasz nem az igen/nem kategória, hanem fogalmazni is kell akkor csak keresem a szavakat, dadogok összevissza, vagy ha olyan a kérdés többnynire vállat vonok és azt mondom hogy nem tudom (ha lehetséges). Ebből nagyon sok gondom volt már és tudom hogy szakemberhez kell forduljak, de attól félek, hogy már a legelső beszélgetésnél úgy fogok tűnni, mint aki csak receptért akar menni, és nem fog komolyan venni. Soha életemben nem szedtem még sem rivotrillt sem xanaxot, viszont utánuk néztem neten és olvastam néhány beszámolót arról, hogy csodaszerek az én problémámra, ami nálam szerintem már eléggé súlyos, mert ez már régóta megy, és volt sokkal enyhébb is, ezért szeretném kipróbálni, de csakis az orvos által felírt adagolás keretein belül, tudom hogy függőséget okoznak, és azt is tudom hogy a gyógyszer magában nem megoldás. Viszont bármilyen gazdag is lennék, elfogadnám a szegénységet az egészségért cserébe, mert ez így már nagyon rossz, és félek hogy előbb utóbb rossz vége lesz. Mikor megállapítja az orvos a problémát, ez gondolom az első beszélgetésből kiderül, egyből felírja a gyógyszert, vagy hosszú procedúra, mire gyógyszerhez jutok? Mégegyszer hangsúlyozom, nem áll szándékomban függőséget kialakítani, de ha segít, és szükségem van rá, meg akarom szerezni minél előbb. Aki volt már hasonló helyzetben, vagy kicsit is átérzi, értheti mire gondolok. Bocs ha hosszú lett, és köszi ha végigolvassátok!



2013. dec. 30. 03:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem olvastam végig, de általában az első találkozás (kb fél óra beszélgetés) után kapsz receptet.
2013. dec. 30. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha szociális fóbiád lenne nem beszélgetnél idegenekkel, te egyszerûen szorongsz mert nem illesz a munkahelyed közegébe, valószínûleg már rég váltanod kellett volna de te napról napra kínzod magad ugyanazokkal az ostoba emberekkel... az orvos azonnal ad akármilyen gyógyszert, ha õ azt indokoltnak tartja, de értelmes orvos ezután a leírás után nem adna inkább tanácsolná, hogy válts közeget, és keress egy hobbit, esrtleg sportolj valamit, az majd hoz barátokat is de a gép elõtti kockulással nem érsz el semmit...
2013. dec. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy ez minden munkahelyen így van, már többször váltottam, végeztem egy tanfolyamot, ott is ez volt, minden olyan közösségben, ahol számít bárki véleménye is. Mikor ötödikben sulit váltottam, akkor is ez volt és kínoz az egész, és előbbutóbb mindig ugyanaz a vége.
2013. dec. 30. 11:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt gyógyszer nem fogja megoldani sajnos, nincs ilyen csodaszer.Kiegészítő kezelésnek átmenetileg jók, de végleges megoldást nem adnak. Inkább menj el pszichológushoz vagy keress egy önismereti csoportot. Itt ugyan szembe kerülsz magaddal, viszont kellő önbizalomra is szert teszel. Szerintem a lelki problémákat lelki síkon kell megoldani.
2013. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak kezdetben segít, ha végigolvastad a kérdésem ezt láthattad, nekem kezdésnek nagyon jó lenne, persze terápia mellett. Érdekes, hogy amint elolvasom mások tüneteit, mintha a gondolataimat olvasná, például ezeket is: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..
2013. dec. 30. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Hali! Nem vagyok szakértő, de szerintem a te eseted nem szociális fóbia; szerintem a nagyon alacsony önbizalom lehet inkább a probléma, amit gyógyszerrel nem lehet megoldani, hiszen a gondolatok a fejedben, amik leblokkolnak az ismerősök körében ugyanúgy megmaradnak, a gyógyszertől meg max letompulsz kicsit.

De hangsúlyozom, nem feltétlenül releváns az én véleményem a témában 1)mert nem sokat tudok rólad ugyebár 2)nem vagyok szakértő...

Sajnos a recepthez könnyen hozzá lehet jutni, fűnek fűnak feírják első alkalommal, és ezzel 'letudják', ahelyett, hogy valódi segítséget nyújtanának. valamiféle kommunikációs tréning jól jönne, meg ha egy pszichológus segítségével megpróbálnád növelni az önbizalmad, meg ilyesmik..

Remélem megtalálod a neked megfelelő megoldást!!

2014. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó terapeuta kellene neked.

Keress fel egy pszichiátert, és mondd, hogy szükséged van terápiára. Vagy ő, vagy egy SZTK-s pszichollógus vállaljon el. TB-finanszírozottan is lehet jó terápiára járni, csak az ritka sajnos. De meg kell próbálnod.

A gyógyszer időleges megoldás, rá kellett jönnöm nekem is erre. Szedtem én már Cipralexet, Cymbaltát, Xanaxot, Frontint, Rivotrilt, Valdoxant, Risperdalt, Spitomint, mert mindigis voltak pszichológiai problémáim. a pszichiáter azt mondta, hogy ez segíség, ha elfogadom, de nem tartja megoldásnak. Elkezdtem az SZTK-s pszichológushoz járni, és így javulok. Most csak Valdoxant szedek, napi egy szemet. Ez szintetnartásra jó, de a megoldás a pszichológusi rendelőben születik, nem azalatt a 20 perc alatt, amikor elmentem elsőnek a pszichiáterhez, vagy az 5 perces gyógyszeríratás alatt.


A gyógyszer sosem old meg semmit sem. Rivotrilt szedjenek az epilepsziások, vagy adjanak be egy injekciót, ha grand malban vagyok.

A Xanax pedig a nagyon erősen pörgető antidepresszánsok (Velaxin) mellé járjon.

Kivételes esetekben szoktam bevenni egy negyedes Frontint, és hatásos. De tudom, hogy nem megoldás. Meg kell találni a lelki békét, aztán letenni ezeket a drogokat, de jobb el sem kezdeni. Hidd el. Őszintén beszélek. Nem akarom, hogy függő legyél, mert nagyon könnyen rászokhat bárki ezekre.


Minden jót.

2014. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
te hogyan mertél beszélni erről a szüleidnek, és hogyan mersz elmenni orvoshoz majd?? :o
2014. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Úgy mondtam el nekik, hogy ünnepek alatt egyik nap kicsit több bort ittam a kelleténél, elkezdtünk beszélgetni, én közben boroztam tovább, és kijött minden belőlem ( nem, nem hánytam :D) Ha nem ittam volna akkor este, talán sosem mondtam volna el nekik, és orvoshoz se mennék soha.

Az orvoshoz nyilván nem fogok részegen bemenni, de ha azon múlik a gyógyulásom hogy mindent elmondjak neki, egész biztos képes leszek rá, csak nehogy elbénázzam és majd azt higgye hogy csak gyogyó kell...ettől sokkal jobban tartok mint attól hogy hogyan fogom neki elmondani a problémámat.

2014. jan. 5. 08:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Én úgy mentem el egyszer hogy jól befrontinoztam, hátha merek beszélni, de nem lett meg az eredménye. Ezért sokszor úgy mentem, hogy leìrtam, amiről nem mertem beszélni, először emailon elküldtem később személyesen is oda mertem adni a pszichológusnak, majd csak segìtségként használtam,mikor leblokkoltam és mknden kiment volna a fejemből, de a lap "segítségével" magamtól mondtam el. Nekem ez a módszer bejött, mègha a pszichológus először nem lelkesedett érte, később ő is belàtta, hogy nekem csak ìgy megy.

Egyébként velem is szedettek a pszichiáterek minden szart: spitomint, cipralralexet, frontint, anafranilt, olwexyàt, rivotrilt, ketileptet, yarocent, kventiaxot, (ezeket mem mind egyszerre persze) nem oldottak meg semmit önmagukban. A gyógszer max segítsèg lehet a beszélgetés mellett! (Az már más kérdés hogy nálam többet ártottak mint használtak)

Minden jót kívánok!

2014. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!