Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt rajtam kívül más is...

Van itt rajtam kívül más is aki borzasztóan szorong? (pánik, szorongás stb. , stb. )

Figyelt kérdés
Már több éve járok pszichoterápiára, mindemellé gyógyszeres kezelést is kapok. Eddig egészen kordában lehetett tartani, viszont az elmúlt két hétben úgy elhatalmasodott rajtam a szorongás, hogy egyszerűen nem látom, hogy hogyan lesz tovább, hogy fogom kibírni. Mi értelme van az életemnek így. Egyáltalán nem tudok aludni, ha sikerül is, felébredek 1-2 óra múlva, és már nem is alszom vissza, mert nem tudok. Nyugtatót (rivotril) -amit eddig csak alkalmanként szedtem nem merem bevenni, mert félek, hogy rászokok, és attól is, hogy tönkreteszi a szerveimet hosszú távon. Az elkövetkező 1 hónapban nem lesz lehetőségem semmi mást csinálni mint tanulni, így fel sem kelek az ágyból, ha ebédszünetet tartok bűntudatom van, hogy azzal is elmegy az idő. Félek, hogy nem sikerülnek mind a vizsgáim, vagy csak nem jól sikerülnek. Borzasztóan szorongok, összeszorítja a mellkasomat, és semminek nincs értelme. Más hogy éli ezt túl? Van valakinek valami jó módszere? Nagyon szívesen fogadok bármilyen jótanácsot.
2013. dec. 24. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kéerdező!

Nem igazán tudtam eldönteni, hogy fiú vagy, vagy lány, mert az írásodból ez nem derül ki. Lehet, hogy te tudod, mi nem. Meg a korod is. Hányéves vagy, és mióta van rajtad ez a nyavaja? És ha téged pszichiáter orvos kezel, akkor miért is nem mered beveni az általa felírt nyugtatót? Ugyanis ezt azért adják, hogy az antidepresszáns, meg a stressz ami felpörget, időnként visszavegyen belőle. Szerintem valamit nem jól csinálsz, és ezért növekszik a stresszed, de erről nem írsz semmit. Megkérdezem, hogy milyen antidepresszánst szedsz? A rivotrilod honnan van?

2013. dec. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen terápiára jársz, hogy 3 év alatt nem gyógyított meg?

Milyen módszerrel kezel?

2013. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én feladtam a tanulmányaimat és otthon ülök és várom, hogy valaki segítsen... :/
2013. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. 22 éves. Nagyjából 4-5 éve vannak panaszaim. Eredetileg pánikbetegséget diagnosztizáltak, de abból mára "csak" tartós szorongás alakult ki. A gyógyszereimet pszichiáter írta fel, Prozacot kedélyjavítónak, Rivotrilt pedig csak végszükség esetére. Mint írtam, eddig szinten tartható volt ez az állapot a gyógyszerrel, így vizsgaidőszakban hatalmasodott el ez a szorongás, azóta nem is voltam a dokimnál, nem is tudja, hogy minden nap kell bevennem már a nyugtatóból (0,5 mg-ot). Amúgy egy nagyon jó orvos, mert az eddigi életminőségemen nagyon sokat javított a pszichoterápia, de most valahogy mégis az eddigieknél erősebb szorongás kerített hatalmába. A baj az, hogy mire eljutok hozzá, már nem tudom olyan pontosan leírni, hogy mit is éreztem ez idő alatt, a másik részét el sem merem mondani neki, mert akkor azt fogja hinni, hogy egy idióta vagyok. Itthon is hiába mondom el, hogy mik a tüneteim egyszerűen hülyének néznek, kiabálnak velem, hogy fejezzem be, mert ez semmi más csak hisztéria. Nem akarom, hogy a doki is ezt higgye és csalódjon bennem.
2014. jan. 9. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!