Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon fontos! Kérlek olvassát...

Nagyon fontos! Kérlek olvassátok el! Nem tudom hogy lehet e így?

Figyelt kérdés
Sokára van időpont kardiológiára. És már voltam orvosnál megmérte a vérnyomásomat,meghallgatta a mellkasomat és EKG-n is voltam a vérképem a hematológiai leletem is minden rendben van. Hogy lehetne bekerülni hamarabb kardiológiára sürgős beutalóval vagy hogy? Amúgy a szívemre panaszkodok, pl: erős,szapora szívdobogás érzés és amikor nagyon bepörgök (izgulok vagy félek) akkor furcsán nagyokat dobog a szívem. Nem tudom hogy esetleg a pánikrohamoktól van e?

2013. dec. 6. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább tűnik neurológiai problémának, mint kardiológiainak. Javaslom, hogy keress egy normális (nem gyógyszerezős fajta) pszichiátert.
2013. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ha már ennyi vizsgálatotelvégeztek, és ott semmit nem taéláltak, akkor szerintem is pénikrohamról van szó.
2013. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem kardiológiai eredetű a betegséged,mint ahogy már írták is. Kardiológiára amúgy, nem tudsz sürgős beutalót kérni. Ha valakinek sürgős jellegű szívpanaszai vannak,akkor arra az SBO-ra(sürgősségi oszt.)kell küldeni,ahova tartozik.
2013. dec. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baja a szívednek, gyermekem.
2013. dec. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sürgős, menj magánrendelésre. Pár napon belül fogadni tudnak.
2013. dec. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Akkor Nem kardiológiai a problémám. De pánikroham mitől alakul ki? Igaz volt 2x pánikrohamom és az kialakulhat attól hogy amikor elvesztettem egy kedves barátomat? Mert kb egy héttel később jöttek ezek a tünetek. És mikor mentem egyedül busszal akkor is rám jött ilyen rosszullétféle, hirtelen melegem lett szorított,szúrt a mellkasom és nem kaptam levegőt,zsibbadt a kezem,lábam,szédültem és nem bírtam állni nagyon fáradékony vagyok és azt hittem elájulok,halálfélelmem volt és azóta félek, de mikor leszálltam kicsivel jobb lett.
2013. dec. 6. 11:47
 7/12 anonim ***** válasza:
igen ez a pánik roham hidd el ettöl van az egész. Menj el tényleg szakmeberhez.
2013. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérjél időpontot pszichiátriai rendelésre. Itt is 3 hét kb, mire bejutsz.
2013. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
pedig bizony lehet kardiológiai probléma,az ekg semmi,további vizsgálatokra lehet szükség,nem hinném,h pánikrohamod van,csak stresszelsz és emiatt jobban észleled a szívdobogásérzést,ami egyébként is van,csak lehet,h nem veszed észre,úgy érzed,h megbotlik a szíved,mintha megállna,érzel a mellkasodban egy ütést,igaz?,,,ez lehet szabálytalan ritmus,lassú szívverés,gyors szívverés,extraszisztolé(soron kívüli ütés),tachikardia(túl gyors szívműködés),pitvari fibrilláció,kamrai fibrilláció,,,a kardiológiára menj!! csináltass Holter EKG-s vizsgálatot,mert a gép nyomon követi egy teljes napig,még éjszaka is a szívműködét és ki lehet szűrni a kóros szívdobbanásokat,amire az EKG nem képes,mert lehet,h pont abban a pillanatban nem jelentkezik a tünet,nincs eltérés,amikor a vizsgálat zajlik,meg jó lenne elmenned egy echokardiogáráfiás(szív UH) vizsgálatra,,,,,(orvostanhallgató) f
2013. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hasonló,igen. Amúgy 20 éves vagyok. Van beutaló kardiológiára,de sokára van időpont. Hogy jussak be kórházba hogy csináljanak kardiológiai vizsgálatot?
2013. dec. 6. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!