Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik, szorongás, idegösszeoml...

Pánik, szorongás, idegösszeomlás vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Én nagyon félős,ijedős,stresszes,magába zárkózó ember vagyok. 20 éves. Valami kényszerbetegségem is van pl: szavakat ismételgetek ha rosszul olvasok valamit vagy ha hibásan akkor annyiszor kezdem elölről amíg nem tökéletes. Nem tudom hogy ez mitől van,de lehet attól hogy elvesztettem egy kedves barátomat és anyagilag sem állunk a legjobban és suliban évek óta szekálnak, volt kétszer pánikrohamom és nagyon megijedtem azóta félek nem merek semmit se csinálni, aludni se max. csak ülve, de nem sokat mert félek hogy nem ébredek fel. Néha szúró érzést érzek a szívemnél és hevesen szokott dobogni a szívem. Voltam orvosnál meghallgatta a mellkasom nem volt semmi eltérés rámtette az EKG-t az is jó volt, vérkép jó, hematológia is jó. Akkor mi lehet a bajom?

2013. dec. 3. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyfokú, súlyos szorongás, erős neurotiksu tünetek. A pontos diagnózist pszichiáter tudja neked megadni, és nagyon jó volna, ha minél előbb elmennél hozzá. 20 évesen ifjúságit keress, háziorvosi beutaló kell hozzá, szülői díszkíséret már nem, mert elmúltál 18.


Nagyon-nagyon melegen javaslom, hogy minél hamarabb menj el pszichiáterhez, mert ezek a bajok, amelyekről írtál, kezelés nélkül idővel csak romlanak. Félreértés ne essék: nem csak nyugtatók és antidepresszánsok léteznek, hanem kiváló beszélgetős és egyéb (pl. rajz-) terápiák is.

2013. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szives és alvasos dolog panikbetegsegbegyertelmuen. Nekem is van... Ujrakezdos dolog megfelelési kényszer onmagadnak és másoknak nem szervi vagy idegrendszeri eltérés. Javaslom a pszichiáter, mert gyógyszeres kezelés is kellhet ami nem a pszichológus asztala.
2013. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja lehagytam... Ha sokat vársz vele, akkor sajnos okozhat szervi tüneteket is később és tényleg beteg leszel. Ilyenek magas vérnyomás rogzulese, vérnyomás kiugras, reflux.
2013. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Második válaszoló, olvastam neked is pánikbetegséged van neked pontosan mik a tünetek, és nem vagy fáradékony? pl: nem bírsz nehezet emelni mert nagyon elfáradsz.
2013. dec. 4. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!