Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet egy 17 évesnek idegössze...

Lehet egy 17 évesnek idegösszeomlása?

Figyelt kérdés

17/L.

Eddig is tudtam magamról, hogy érzékeny, labilis idegállapotú vagyok. Sajnos a szüleim végigitták az eddigi életemet (Hál' Istennek az apukám már másfél éve abbahagyta, és azóta nagyon normális és imádom) de az anyám nem képes befejezni!! Ma is ivott és életemben először úgy összevesztünk, hogy lökdösődtünk, majdhogynem bántottuk egymást, és ki akart ugrani a kocsiból !!!!!!!...Ami azért borított ki annyira, mert mikor nem iszik ő egy angyal, egy kedves, jószívű teremtés, de mikor iszik kifordul magából, sérteget,olyanokat vág a fejemhez, hogy nem szeretem és soha nem is mutattam ki ezt iránta. Ma annyira kikészültem, hogy emiatt durva voltam vele, lökdösődtünk, de annyira piás volt, hogy elesett. Iszonyatosan bűntudatom van. Hogy nézzek a szemébe amikor józan lesz ? Olyan mintha skizofrén lenne. Annyira kiakadtam, hogy órákig sikítoztam és rángatóztam, már a mama jött nyugtatókat adni. És mire végre lenyugodtam, az egész napot átaludtam. Iszonyúan érzem magam. Utálom őt amiért iszik de magamat is amiért véletlenül fellöktem és elesett. Ne is képzeljétek el mi történt utána, teljesen kiborult, ráugrott a lábamra, ő is le akart ráncigálni a földre, én nem tudom, nem bírom tovább..



2013. dec. 1. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre válaszoljak, igen, simán és ilyen körülmények mellett nem is csodálom.
2013. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Hiába teszel bármit, nem fog megváltozni anyukád, ha nem akar. Neked kell alkalmazkodnod. Tudatosítsd magadban, hogy nála ez azt jelenti, hogy nincs teljesen a tudatánál. Bármivel sérteget ne válaszolj vissza.
2013. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem egyszer a mentő vittel azért, mert a vegetatív idegrendszerem megbolondult. Lelki okai voltak a dolognak. Egész sokáig tűrtem amúgy. Az általános iskola 4.osztályától egészen a 11.osztály elejéig. Szorongtam állandóan, mert féltem, hogy kiderül valami nagyon titkos dolog rólam. A magyar társadalom sajnos még kinézi azokat, akik nem olyanok, mint a nagyközönség. Meg még annyit, hogy eléggé depressziós voltam már az óvodában is.


Egyszer lefeküdtem a TV elé aludni, és az lett a végén, hogy rángatózom. Apa levitt az ajtó elé, addig anya hívta a mentőket. Na ott szakade el a film. Volt olyan, hogy közben magamat kívülről láttam, a kórházban meg hallucináltam is. Azt hittem, hogy egy másik világban vagyok, és meg akar ölni egy olyan lény, akit én nagyon szeretek, és megölelem olyan áron is, hogy meghalok.


Előtte lévő nap szar kedvem volt, szokásos. De semmi más nem. Érdekes az emberi lélek, ugye?

2013. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Utolsó válaszoló nekem is hasonló volt. Feküdtem a tv előtt és elkezdett rángatózni/remegni a mellkasom, de szerintem csak a mellizmom volt (remélem) felültem és elkezdtem gyorsan kapkodni a levegőt és melegem lett olyan érzés mintha elájulnék szorított a mellkasom elkezdtem járkálni zsibbadtak a kezeim lábaim, szédültem remegtem majd megőrültem halálfélelmem volt. Nagyon megijedtem. Máig félek, szorongok, és aludni sem merek nagyon. Max csak ülve. Kb. 10 perc múlva csillapodott, de elmentünk esti ügyeletre és ott teljesen elmúlt. Hál' Istennek az orvos azt mondta hogy nincs szervi bajom csak pánikzavarom, a sok idegeskedés, stressz, aggódás miatt kimerült az idegrendszerem. 20 évesen idegösszeomlás, nagyon nem jó érzés.
2013. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!