Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerült itt már valakinek...

Sikerült itt már valakinek leküzdenie a kisebbségi komplexusát?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg ismertek ilyen személyt? Hogy sikerült elérni?

2013. okt. 21. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisebbségi komplexus kialakulása annak tudható be, hogy nem kaptad meg a várt elismerést, azokért amiket küzdöttél.

Az ilyen embereknek akiknek kisebbségi komplexusuk van, általában lehet találni ilyesmi dolgot találni az eddigi életében.

De persze van kiút. Ha megkapod a kellő elismerést, akkor elmúlik a komplexus. Az elismerést meg megkapod ha azt csinálod, amit a környezeted díjaz.

Tehát menj más környezetbe, ha azt csinálod ami szerinted jó, vagy ha úgy érzed, változtass azon amit csinálsz.

2013. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megerősítetted a sejtésem, hogy tényleg ebben szenvedek. Konkrétan tudom azt is, hogy a női nemnél elért kudarcaim miatt alakult ki, és már egyáltalán nem is hiszdm, hogy létezne olyan lány, aki tudna valamiért szeretni. Bár ezen nem tudom, hogy tudnék változtatni, hiszen az elmondásod alapján pozitív visszajelzésre lenne szükségem, ezt viszont még sosem kaptam, egész életemben.
2013. okt. 21. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a betegségem miatt lett ilyen komplexusom és maradt is csak enyhébben.
2013. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy minél mélyebbre jut valaki, annál nehezebb kimászni a gödörből.

ez egy ördögi kör.

visszautasítások--> önbizalomhiány --> visszautasítások.


én úgy gondolom, hogy két ismerkedő félnek meg kell adnia egymásnak azt a tiszteletet, hogy ne komplexusokkal, önbizalomhiánnyal, kételyekkel közeledjenek a másikhoz.

úgy nem is csoda hogy nem megy.

azt ajánlom, gondold át, hogy eddig mi volt a gond, azt gondold át, és javítsd ki azt magadban. ha az sikerül (egyszerűbb mint gondolnád) akkor már, ha nem is kapsz elismerést, több lesz az önbizalmad, mert bizakodva fogsz hozzáállni a lányokhoz.

2013. okt. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!