Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne féljek az...

Mit tegyek, hogy ne féljek az erdőben s a sötétben?

Figyelt kérdés

2 problémám van:

1. félek a sötétben kint lenni; úgy érzem mintha valaki figyelne s el akarna kapni(nem vagyok dilis!). Ezért úgy érzem muszáj elrohanjak.

2. Félek az erdőben sétálni, túrázgatni, mivel félek a vadaktól, hogy találkozok egyel s rámtámad.

Mit tegyek? Hogyan tudom legyőzni a félelmeket?



2013. aug. 15. 16:54
 1/7 anonim válasza:
Esetleg próbáld azt a trükköt, amit gyerekeknél szoktak a sötétben való félelem leküzdésére alkalmazni. Légy minél többet a sötétben. De ne ugrás a mély vízbe szerűen, hanem kisebb lépésekben. Fokozatosan több időt tölts kinn. Minél többet vagy a sötétben, annál jobban könyveled majd el magadnak, hogy igazából nincs mitől félni. Ezt érdemes magadban mondogatni is, kis önbizalomdopping. Meg vigyél magaddal valami kést, valamit ami önvédelemre használható. Az esetek többségében nem szokott semmi baj lenni, de bármikor bármi előfordulhat. Ha van veled valami haver, rokon, ismerős az is segíteni tud. Elbeszélgettek, elviccelődtök és nem is fogsz a ,,valaki figyel" dologgal törődni, egyszerűen elmúlik majd az érzés, mert leköt a beszélgetés. Nem egy nap alatt, de le lehet küzdeni a félelemtől való sötétséget.
2013. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. aug. 15. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az is nagyon jó a sötétben ez nálam mindig nyári akadémián volt így, annyit rohangálok egész nap, néha éjfélkor megyek haza a város túlsó felére mert épp koncert van vagy valami akkor úgy kifáradok hogy q***ára nem érdekel (bocs a "szép" kifejezésért) hogy sötét van vagy sem, mert inkább azon gondolkodom összeesek-e az ágyam előtt (megtörtént eset)
2013. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

,,de le lehet küzdeni a félelemtől való sötétséget."


Első vagyok, most visszaolvastam a válaszomat és azt hiszem ez után jobban teszem, ha éjszakázás után kialvatlanul nem kommentelek sehova.

2013. aug. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is rohadtul félek a sötétben de egy lámpa mindig szokott segíteni
2013. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Pedig nagyon megnyugtató tud lenni, egy kis séta éjszaka...Más szemmel kell nézni rá..Pl., Hogy kimész és ne a félelem irányítson hanem a kíváncsiság..
2013. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sötét: egyrészt tudatosítani kell, hogy minden olyan mint nappal, csak más a színe. Másrészt: ne félj az árnyaktól, mert azt jelzik, hogy valahol fény van a közelben.


Erdő: hazánkban elég kicsi az esély, hogy rád támadjon egy vad. Általában jobban fél tőled, mint te tőle.

2013. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!