Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van, van egyáltalán...

Mi bajom van, van egyáltalán bajom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

20/f .

Az első probléma (ami szerintem vissza vezethető sok mindenhez), hogy az önbizalmam egyenlő a nullával,nem hiszek magamban,mindig azon kattog az agyam akaratlanul is, hogy mit gondolnak rólam más emberek, hogy én milyen szerencsétlen , vagy nyomorék vagyok, vagy hasonló, és ez elrontja a kedvemet, és inkább itt maradok magamban nap mint nap a házban és kint az udvaron.

Még barátnőm se volt, minek is lenne, mikor ha mondjuk elmennék hozzájuk aztán találkoznék a szüleikkel, vagy testvérével-testvéreivel, akkor ők is azt gondolnék, milyen szerencsétlen gyerek ez, max nem mondanák. Nagyon rossz érzés ez.

Beszélgetni se tudok miről, általános dolgok csak , hogy vagy mit csináltál ma, mit kajáltál időjárás ennyi kihűl a téma nem tudok mit mondani befagy a szám.

Emberek előtt nem merek csinálni semmit, mert olyan gátlás van bennem, hogy szinte azonnal leblokkolok, ha csinálok valamit és mások is a közelben vannak, arra gondolok , hogy néznek és biztos mondják magukban, hogy milyen láma ez a gyerek.

Még jobban nincs önbizalmam amiatt,hogy tavaly műtöttek agydaganattal, és a látóidegeket nyomta, emiatt a bal szemem beljebb fordult(kancsalít), annyira nem észrevehető, de ha valaki jobban figyel kiszúrja, hogy a jobb szemem jobban áll, ezért nem is merek az emberek szemébe nézni. Egyszerűen félek az emberektől , meg a ki nem mondott véleményektől, ezért inkább egész nap itthon vagyok és nem csinálok semmit.

Volt egy lány aki anno megtetszett, először csak üzeneteket írtam neki, de sose válaszolt, aztán lekoppintott mikor megkérdeztem az iskolánál , hogy mi van, azóta a nőktől is félek. Minek belekezdeni bármibe is , ha úgyis bukó lesz a vége? Már az is felbosszant-felbosszantott mindig is ha egy nyomorult számítógépes játékban én húztam a rövidebbet, akkor az életben ha kudarc érne mi történne velem, ki se bírnám ...


2013. máj. 23. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mintha a pár évvel ezelőtti magamról olvastam volna :)

Hát ha az idő nem is oldja, meg a következők segíthetnek: Vannak különböző gyógykészítmények amik nagyon jók feszültségoldásra és szociális fóbiára. Ami nekem bevált az a Ginseng + Lecitin így együtt szedve.

A barátok csodákra képesek, azt javaslom , hogy szerezz párat. :) Mai világban nem nehéz, ott a facebook (lépj be különböző csoportokba, nem tudom milyen érdeklődési köröd van, de tuti találsz barátokat, akikkel tudsz miről beszélni) vagy, ha jársz valahova pl. sportolni, hobbit űzni ott is tudsz barátokat szerezni gyorsan és könnyen :)

Szerintem ha lenne egy pár jó barátod akikkel összetudnátok ülni néha bulizgatni stb. annál jobb önbizalomnövelő tréning nincsen.

Fordulhatsz szakemberhez is egyébként kideríthetnétek az okát, hogy mitől alakult ki ez benned és hogyan tudnád leküzdeni, talán valamilyen gyógyszert is írna ki, bár az nem biztos, hogy hosszútávon hatásos.

Remélem tudtam segíteni.

19/l

2013. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a véleményedet, bár mondani mindent könnyű, pláne nekem ... nem érzek semmihez sem motivációt, nem érdekel semmi , nem tudom mit akarok magammal, sehogyse képzelem el a jövőmet egyáltalán, abban sem hiszek, hogy valamit elérhetnék e, mert nem tudok semmit se vizsgám is lett volna egy ma, de mivel gyakorlati lett volna, ahol néztek volna, nem mentem be így buktam . mindegy
2013. máj. 23. 23:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez viszont már komoly. Szüleiddel nem tudod ezt megbeszélni? Mindenképpen szakember kell, hogy megtaláljátok az okát.
2013. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ők meg sem értenek engem , annyi a felfogásuk, hogy menj "oszt" csináld , simán megy minden csak menj oszt csináld ...
2013. máj. 23. 23:50
 5/6 A kérdező kommentje:
egyébként vannak barátaim péntekenként szoktunk menni bulizni, de annyira zárkózott és burkolt vagyok, vagy hogy is mondjam, hogy csak akkor tudok beszélgetni, és akkor merek, ha már ittam (berúgni viszont nem szoktam,nagyon ritka eset)
2013. máj. 23. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:

A beteges felelem, hogy masok mit gondolnak rolad, az abbol ered, hogy te nem szereted onmagadat, hogy nem fogadod el onmagad.

Eloszor sajat magaddal kell megbaratkoznod, mert amig te nem fogadod el onmagad, addig senki a budos eletben nem fog elfogadni (legfeljebb anyukad, de az anyakban osztonos az utod szeretet;)


Az sem segit, hogy rossz keppel vagy onmagadrol (nyomi, bena, lama stb) es ezt nemcsak gondolod, hanem meg hangoztatod is. Leirod ide a vilaghalora, hogy milyen bena vagy.


Egy dolog amit mar most tehetsz es segiteni fog, hogy ezentul soha nem mondasz semmi rosszat magadrol. Kepzeld azt, hogy sajat magad managere vagy, csakis a jot es a szepet szabad magadrol masoknak mondani. Ha nem tudod, akkor inkabb ne mondj semmit, maradj csondben.


Onmagadban is ismetelgethetnel pozitiv onmegerositeseket, hogy fasza gyerek vagyok, ugyes vagyok stb.

Es ezt konnyen vegre tudod hajtnai, ugyanis minden alkalommal, amikor valami jot csinalsz (mittomen, sikerul atugrani egy arkot, kiviszed a szemetet, sikerul bringaval egykerekezni, akarmi) akkor fogod magad es megdicsered onmagad. Megveregeted a valladat, es gratulalsz magadnak, hogy milyen jol csinaltad.


Lehet, hgoy ez h.lyen hangzik, de ez mukodik. Minden pozitiv onmegerosites emeli az onbizalmadat.


Elindultal a javulas utjan, mert felismerted, hogy valami nem stimmel, rajottel te is, hogy ez igy eleg gaz, sot meg arra is batorkodtal, hogy masoktol kerj segitseget. Ehhez en is gratulalok!


Most az kovetkezik, hogy a szimpi tanacsokat megfogadod es alkalmazod.


Csinalhatsz egy naplotszerut is. Minden nap este irj le 5 dolgot, ami aznap sikerult, ami aznap boldogga tett, vagy egy kis mosolyt csalt az arcodra. El nem tudod kepzelni milyen valtozasoknak nezel elebe, ha egy kicsit odafigyelsz az eletedre!


Sok sikert!

2013. máj. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!