Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem találom a helyem a világban. Se barátaim, se céljaim, se hobbijaim nincsenek, csak úgy vagyok napról napra, soha nem történik velem semmi. Egész nap itthon ülök, gépezek, vagy filmeket nézek, az az egyetlen dolog, ami érdekel. Régen jártam táncolni, zeneiskolába, rajzszakkörre, de mindet utáltam. Olyan rossz látni, hogy a korosztályom nagy része megtalálta azt a dolgot, amit szeret csinálni és érdekli. Tanulni is lusta vagyok egyszerűen, pedig jók a képességeim, de célok és motiváció nélkül nem megy. Legszívesebben meghalnék, de tényleg. Tudom, ez most nagyon önsajnáltatósan hangzik, de így érzem. Teljesen felesleges vagyok. Ehhez hozzátartozik még, hogy semmi önbizalmam nincs, mindenki mellett kisebbségi komplexusom van és állandóan szorongok, minden miatt bűntudatom van. Tudom, néhányan sokkal rosszabb körülmények között élnek, mint én, mégis boldogabbak. Nem tudom, én miért nem vagyok képes rá, miért lettem ilyen selejtes. 18/L
2013. máj. 12. 13:08
 1/3 OriflameOrsi válasza:
Szia én ugyan ezt érzem csak mondom én 24 éves vagyok :( Se munkám, se kedvem dolgozni, tanulnom kéne okj-s re járok de nem tanulok csak lébecolok, tengek-lengek össze vissza . Se hobbim se semmi... unatkozok folyton se barátaim se semmi ... Van egy pasim 10 hónapja és kb ennyi
2013. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne vádold magad. Ez most furán hangzik, de ez lehet egy betegség is amiről nem tehetsz. Sokan mondják, hogy csak te tehetsz róla hogy ilyen vagy, de ez ugyanolyan, mint hogy ha veseköved lesz, arról most mit tehetsz? El kell menni orvoshoz, és meg kell gyógyitani (gyógyszer, vagy műtét) A depresszió ugyanilyen dolog. és amikor rájösz, hogy valójában ez nem te vagy, hanem ez egy rajtad kivülálló betegség, amit le kell győznöd, akkor onnantól teljesen más a helyzet. Nem okolod magad azért amiért olyan vagy amilyen. Nekem legalábbis igy volt. Utána sem volt könnyű megküzdeni a betegséggel, de miután megtudtam hogy mivel állok szemben, kivilágosodott a dolog, és erőt kaptam ahhoz, hogy legyőzzem, mert rájöttem, hogy élhetnék én is minőségibb életet. Nekem sokat segitettek az orvosok. Voltam Tündérhegyen, aztán még egy évig jártam terápiára terapeutához. Most már jól vagyok. Igazából akkor jösz rá, hogy mennyire pokoli helyzetben voltál, és áldatlan életet éltél, és hogy mennyivel is jobb jó lelkiálapottal élni, amikor elkezdesz jól lenni. Próbáld meg a dokikat, hátha kifogsz egy jó orvost. És próbálgass gyógyszereket is, ha azt mondják. A gyógyszer, ha eltalálják, nagyon sokat segit, és csak egy darabig kell szedni, nem örökké.
2013. máj. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!