Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a fene bajom lehet?

Mi a fene bajom lehet?

Figyelt kérdés
30 éves pasi vagyok és ahelyett, hogy fejlődne a jellemem, inkább visszafele fejlődöm. Jó ideje egyszerűen képtelen vagyok önállóan dönteni a dolgaimról, próbálom rendbe tenni az életem, de egyre rosszabbul érzem magam. Úgy érzem, hogy fulladok és gyenge pánikrohamaim is vannak és folyamatosan egy gombócban van a gyomrom. Nem vagyok negatív, depresszív típus, de egy ideje, egyszerűen, mintha semminek sem tudnék örülni és azok a dolgok, amik korábban boldoggá tettek, most leginkább csak üresek és egyre kevésbé jelentenek valamit és a nagyobb probléma, hogy az emberekkel is így érzem. Nem tudom, mi a fene ez, min változtassak, próbálok optimista maradni, zenét hallgatok, mozgok, de folyamatosan érzem ezt.

2013. máj. 16. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kikkel laksz együtt, bnő van, baráti kör, hogy kapcsolódsz ki, van munkád, ha nincs, mióta nincs?
2013. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szülőkkel, fél éve hagytam ott a sokéves melómat.
2013. máj. 16. 15:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem unatkozol, meg nem érzed, hogy teher vagy? Vagy bármi ilyesmi?
2013. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Unatkozni nem szoktam, de nagyon szeretnék már elköltözni itthonról, viszont erre még úgy egy évig nem lesz lehetőségem, ha csak meg nem nyerem a lottót. Teherkén néha, de nem ez a legjellemzőbb, inkább az zavar, hogy apám minden egyes lehetőséget megragad, hogy megkérdőjelezze azt, amit csinálok illetve folyamatosan jelzi, hogy az rossz.
2013. máj. 17. 10:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Tudom milyen rossz az, mert a gyerek, akárhány éves legyen, a szülőnek akar elsőnek is megfelelni.

Nem tudom, hogy ő ezt nevelő szándékkal, vagy tényleg rossz indulatból mondja, ha utóbbi, akkor szépen elbeszélgethetsz vele.

2013. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nevelő szándékkal, de emiatt nem is jó a kapcsolatunk, már többször mondtam neki, de mindig megpróbál kioktatni.

Nyilván ez is benne van, hogy nem tudok dönteni, de a pánikrohamokat nem értem. Sokáig azt hittem, a volt melóhelyem miatt van, amikor elmentem egy időre el is tűnt, de mostanában, ha gyengén is, de megint érzem őket. Nem tudom, mit csináljak, vagy min változtassak.

2013. máj. 17. 12:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Orvosi segítséggel próbálkoztál? Baráti kör, akikkel megbeszélheted a gondokat, segítenek?
2013. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Barátokkal igen, kb lesz@raják, mindenkinek megvan a maga problémája, van, akinek hasonló, az egyik ilyen barátom járt dokihoz, ő azt mondta, csak rosszabb lett utána, abszolút nem segített.
2013. máj. 17. 12:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Sokáig voltak dolgok, amiktől fel tudtam töltődni és tényleg jól, vagy legalábbis jobban éreztem magam tőlük, most nem igazán működik ez sem, egyre üresebbnek, kiégettebbnek érzem magam.
2013. máj. 17. 12:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő, van aki a pénzéért felír néhány bogyót, van aki még időn kívül is segíteni fog neked.

De szerintem nem vagy orvosi eset.

Nem akarok elhamarkodott véleményt mondani, főleg hogy nem vagyok orvos, csak egy buta 18 éves lány, de szerintem mivel 30 éves vagy, és az a gondod, hogy másokat látsz már előrébb haladva, te meg megragadtál egy pontban, és még a szülők se úgy viszonyulnak, ahogy lehet kéne:S

Véleményem szerint, új emberekkel kéne ismerkednek, mert talán a mostani barátaid, nem is igazi barátok. Találj valami hobbit, és egy csinos lánnyal összehoz az élet. Jobb kedvvel pedig az ember nagyobb eséllyel keres munkát, és attól meg is kapja.

De elsősorban fejben kell változnod

TE NEM VAGY BETEG. Enyhe pánikbetegség, de igen sok barátom kigyógyult belőle, bármilyen orvosi segítség nélkül. Menj többet emberek közé, vállalj el egyre több dolgot, amit te megcsinálsz.


Ha ismernél, hogy ki vagyok, és ha én tudok neked tanácsokat adni, akkor jobban megfogadnád őket, és többre értékelnéd az életet. De remélem, így is segítettem. Ha kell majd még, bármikor fogok.

2013. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!