Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam a kezem és most...

Vagdostam a kezem és most nagyon fáj. Mit tegyek rá?

Figyelt kérdés
Vasárnap megvágtam magam de csak kicsit, de tegnap újra kikészültem és ugyan ott megvágtam magam erősen addig ameddig nem véreztem. Milyen krémet ajánlotok rá? Jobb az ha bekötöm vagy hagyjam szabadon? Sedatif PC-ről mi a véleményetek?

2013. máj. 15. 23:19
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Amúgy rájöttem, mi zavar. Az, hogy akikről te beszélsz mint "depressziósok", azok tényleg nem betegek. A lány, aki 14 évesen fél évig karcolgatja a csuklóját majd kinövi, nem beteg.


DE. Azt hiszed/hiszitek, hogy csak ez a típus létezik, és ezt általánosítjátok, leegyszerűsítve azok problémáját akik tényleg-orvosi értelemben betegek. Illetve tagadjátok, hogy bárki is az lenne. Na ez zavar igazán. És szerintem különböző embercsoportról beszélünk, csak nem használod (Stilness) helyesen a kifejezéseket, és ezzel bántod azokat, akikre vonatkozik.

2013. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nem engem nem zavar, tőlem annak nevezi magát aminek akarja. Engem az zavar, hogy itt páran ezt az egész tevékenységet elfogadhatónak, a stressz egy remek levezetésének tartják! Engem csak ez zavar, egyébként mindenki azt csinál magával amit akar.

Aki egyébként úgy csinálja, mint te az kérlek szépen nem azért vagdossa magát, mert beteg. Betegnek lehet, hogy beteg, van vmi mélyebb depressziója, de ettől független még képes az épelméjü gondolkodásra, és továbbra is tartom azt, hogy aki megcsinálja, az azért csinálja, mert buta, idióta, nevezd aminek akarod!

Amikor ezeket a szavakat leírom, én nem sértésként írom, nem azért, hogy te tudj rajta lovagolni! Gondold át, hogy én mit érthetek az idióta szó alatt ez esetben, és ne arra gondolj, hogy te mit értel alatta, ezek csak szavak.

De ez az igazság, nem normális aki ezt csinálja, hát hogy lenne az?! De nem betegség, mert egyik napról a másikra abba is tudná hagyni, külső segítség nélkül, egy kis elhatározással.

Hamár ennyire szeretitek a drogokat ide vonni, megsugom nektek, hogy 1-2 kivételtől eltekintve (opiátok, heroin, alkohol, nikotin) a drogozást sem nehezebb abbahagyni, mint a kávé fogyasztást, SŐT még könyebb. A fűre jóformán lehetetlen rászokni, fizikai értelemben vett függőség csak a zárójeles szereknél áll fent, az összes többi elhatározás kérdése. Ismertem anno rengeteg drogost, foglalkoztam velük szabad időmben, próbáltam hatni a lelkükre. És innen tudom, hogy a sajnálgatás nem segít rajtuk, az hogy a függőségüket betegségként állítsuk be pedig főleg nem. Egy heroin függő az beteg, egyszer nézz meg egyet. De egy füves, speedes egyén nem az. Ők csak gyenge jellemek, jobb esetben meg csak simán idióták, de az a jobbik eset, mert őket csak rákell vezetni, miért is hülyeség amit csináltak. És amint elhatározzák, hogy szeretnék abbahagyni, megy mint a karika csapás, még csak nem is megterhelő, mert NEM ÁLL FENT IGAZI FÜGGŐSÉG.

Csak akarni KELL! Ennyi.

2013. máj. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Aki ezt teszi annak komoly lelki baja van...

Én beszoktam fáslizni,hogy ne lássák a suliba,de ha a tiéd csak egy vágás,akkor hagyd nyugodtan szabadon... kitalálsz vmit.. ha kérdezik,hogy mit csináltál.

2014. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!