Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam a kezem és most...

Vagdostam a kezem és most nagyon fáj. Mit tegyek rá?

Figyelt kérdés
Vasárnap megvágtam magam de csak kicsit, de tegnap újra kikészültem és ugyan ott megvágtam magam erősen addig ameddig nem véreztem. Milyen krémet ajánlotok rá? Jobb az ha bekötöm vagy hagyjam szabadon? Sedatif PC-ről mi a véleményetek?

2013. máj. 15. 23:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Old meg a problémádat, kerüld az éles tárgyakat, és nem kell a sedatíf PC. A sebet meg tartsd tisztán, és szárazon. Ha nem bolygatod, begyógyul.
2013. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 aspikami ***** válasza:
15%
Aki hülye haljon meg!
2013. máj. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó! neked aztán rohadt sok eszed van.

Egyrészről nem tudhatod mi az ő problémája, vagy miért csinálja ezt, másrészről meg nemis a te dolgod.


És szerintem is hagyd szabadon, hogy mielőbb begyúgyuljon és ne gennyesedjen el:)

2013. máj. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 aspikami ***** válasza:
29%
Nem, nem tudhatom, hogy mi a problémája, de ezt így kell megoldani? -.- Jól nézne ki az ország/világ hogyha minden ember egy komolyabb probléma után vagdosná magát.
2013. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
12%

Sózd be aztán szoríts rá jeget jó hosszasan. Mit zavar, ha fáj? nem pont ezért vágtad meg magad?

Tiszta sz*r nekem is az életem, de

én legalább normálisnak mutatom magam és nem rontok tudatosan a saját jövőmön, azzal hogy végleg elcsúfítom a testem, ezzel esélyt se adva magamnak a jövőben. Értem én, hogy gáz az élet, de ez nem ok arra, hogy h*lye legyél.

2013. máj. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Látni kéne,nem gyulladt-e be. Ha igen,mindenféleképpen kend be Betadine-al és kösd be. Amikor már nem vörös,nem fáj és nem váladékozik,akkor hagyhatod csak abba a kötözést.
2013. máj. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
34%

HÁHÁ hát én azt hittem ez lenne a lényeg!!!

Hát ez olyan, mint amikor a paraszt 1liter pia után panaszkodik, hogy részeg!

Látod, milyen buta vagy? Kíváncsi lennék, mi az amitől olyan nagyon kitudtál készülni? Egyáltalán mitől tud egy ~14éves kikészülni? Tisztában vagy te vele, hogy hány embernek vannak problémái? Jó formán mindenkinek. Csak az a különbség, hogy a többség képes arra, hogy többnyire normális módon kezelje a dolgokat. Deviáns viselkedés a tiéd, és tetszik vagy nem tetszik, de nem normális.


Szánalmas amit művelnek a mai fiatalok, divat lett ebből is... És szinte biztos vagyok benne, hogy amiatt lett ezen az oldalon is ilyen szép számban a vagdosós tini, hogy egyesek rendszeresen elfogadhatónak állították itt be. Ha moderátor lennék moderálnám a kérdéseket, mert brutális károkat okoznak.

Hagyjátok már abba!!!

2013. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ, mennyire mély a vágás. Mit jelent, hogy "addig, ameddig véreztél"? Ha épp csak hogy véreztél, akkor nem kell bekötni, jobb, ha levegőzik. Körömvirágkrém jó rá, vagy E vitamin olaj. Vagy aloe vera gél. De csak ha már összegyógyult. Ha nem, akkor betadine, és akkor pár napig tartsd bekötve, nehogy elfertőződjön. De tényleg nehéz így bármit mondani, hogy foglalmam sincs, mennyire mély a seb. Ha nem az, akkor elvileg nem kellene már fájnia, esetleg begyulladt egy picit.


Aki meg hülyézi, annak elmondanám, hogy napokkal (órákkal) a vágás után már semmi élvezet nincs a fájdalomban. A vágás fájdalma tud "jó" lenni, amikor annyira feszült valaki, hogy éppen az segít levezetni, de hogy utólag nem élvezi a gyógyuló sebbel járó fájdalmat, nehogy már ezt kérjétek számon. Persze, következmény, amivel számolni kell, de az adott pillanatban nem az számít, hanem az, hogy a pillanatnyi elviselhetetlen belső érzésektől szabaduljon az illető. Értelmes ember az ilyet nem hülyegyereknek hívja, hanem betegnek, aki segítségre szorul.

2013. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
31%

Értelmes ember nem kezdi el magát vagdosni sem, vili?

Ha a fájdalom kell, akkor fogja meg szépen és verje a fejét a falba, az nem hagy maradandó nyomokat. Értsd már meg, nem azzal van a baj, hogy leakarja vezetni a feszültséget, hanem a mikéntje! Ideges ? Verdesse a seggét a földhöz! Vagy menjen oda az anyjához, és adja elő, hogy anya, ideges vagyok, szeretném magam megvágni! Na kap majd egy olyan pofont, hogy hidd el nekem, meglesz a kért fájdalom. Értsd már meg, hogy el kell itélni az ilyen magatartást! Amikor valaki irracionális viselkedést tanusít egy adott helyzetben, mint pl. egy pánikbeteg, vagy általánosan irracionálisan itél meg helyzeteket, mint pl. egy depressziós, na az beteg. De amikor valaki egy minden napi helyzetre, (stressz) úgy, hogy nincs egyébként SEMMI BAJA, azt gondolja, hogy megvágom már magam, mert attól könyebb lesz, az nem normális, nem hogy beteg, hanem idióta! Érted? Aki megvágja magát az tisztában van vele, hogy nem helyes. A depressziós azt hiszi, hogy a helyzetre amire ő úgy reagál ahogy, az az egyetlen racionális reakció. Aki megvágja magát az tudja nagyon jól, hogy amit csinál az nem hogy, nem az egyetlen helyes megoldás, hanem tudja nagyon jól, hogy kb. a leghelytelenebb!

Ez a különbség! A depressziós ember bele kerül a helyzetbe, sokszor tudattalanul, önkénytelenül. A vagdosós tini meg csak szimplán buta mint a föld. Ennyi.

Lehet csűrni-csavarni, de ez a helyzet.

2013. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

Olyan jó, hogy írjátok, hogy normális ember nem vágja meg magát, csakhogy pont ebből követezik, hogy aki igen, az nem "normális", hanem BETEG. És nem amiatt beteg, mert ő akarja. Nem is tudok mit mondani, ekkora baromságáradatot is régen láttam, mint ebben a topikban.


Kérdező: mennyire mélyen vágtad meg magad? Tettél rá valami fertőtlenítőt, pl. alkoholt vagy jódot? Jobb, ha szabadon hagyod, használj Canesten Plus krémet, az elég jól működik rajta. Amúgy ha vasárnap csináltad, és még most is fáj, az eléggé nem jó, hogyan fáj? Éget? Érintésre? Viszket? Esetleg már gennyes? Mert ha igen, akkor esélyes, hogy elfertőződött, amelyik esetben pedig EL KELL MENNED ORVOSHOZ, mert másként ez csak rosszabbodik, és ha nem kezelik rendesen, akár bele is halhatsz vagy le kell vágni pl. a kezedet. Ez nagyon fontos, szólj a szüleidnek föltétlenül! Remélem, jól leszel, írd majd meg.

2013. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!