Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam a kezem és most...

Vagdostam a kezem és most nagyon fáj. Mit tegyek rá?

Figyelt kérdés
Vasárnap megvágtam magam de csak kicsit, de tegnap újra kikészültem és ugyan ott megvágtam magam erősen addig ameddig nem véreztem. Milyen krémet ajánlotok rá? Jobb az ha bekötöm vagy hagyjam szabadon? Sedatif PC-ről mi a véleményetek?

2013. máj. 15. 23:19
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

Na álljunk meg, a nem normális az nem egyenlő a beteggel.

Van aki nem egészséges, na ő a beteg. Meg van az idióta, ő a nem normális. Ne keverjünk már fogalmakat, csak azért, hogy lehessen védeni őket, meg levenni a felelősséget róluk.

2013. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
49%

Aki nem normális az mióta beteg?


Látom milyen emberek járnak ide...

A kérdező nagyjából annyit fog tanulni az egészből, hogy:

"Megvágtam a kezemet és most legalább törődnek és foglalkoznak velem a rendes emberek"

Véletlen se fogja azt érezni, hogy ezzel rosszat csinál saját magának.


A baj vele és veletek van, akik kinyalják kb a s*ggét és hagyjátok, hogy ezt csinálja magával. Jó, hogy nem buzdítjátok rá...

2013. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
60%
Erről van szó utolsó. Ezért szaporodnak az ilyenek, mint a kérdező. Mert beállítják ezt egy elfogadható dolognak, max orvoshoz megyünk vele!! :DDD Nevetséges, szánalmas!
2013. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
46%
Aki magában képes kárt tenni, az mással is ugyanúgy megtudja tenni. Ezeket az embereket kezelni kell! Nem pátyolgatni, hogy "kösd be szépen aranyom attól jó lesz...".
2013. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Nem 14 eves vagyok hanem 17 es rettento rossz dolgokon mentem eddig keresztul. Sose gondoltam hogy ez a vagdosas annyira jo dolog es epp ezert nem is tud rola a kornyezetemben senki csak 1 ember mert eszrevette a kezem.. Nem tudjatok miken megyek keresztul es igy elitelni nem tul kedves dolog. En orulnek a legjobban ha jo lennek es nem csinalnam de azert csinalom mert a lelki fajdalmakat jobb fizikaiva alakitani. Attol mert bunkok vagytok nem degitetek..
2013. máj. 16. 19:52
 16/33 anonim ***** válasza:
32%

De attól,h magadban)vagy bármi másban) kárt teszel nem oldódik meg a problémád.Sőt!Eggyel több lesz!Hidd el régen és másnak is voltak(vannak) problémáik,de attól ember valaki,h ésszel,erővel,emberséggel oldja meg azokat,nem önsanyargatással,öngyilkossággal! Szedd össze magad!!!!

A sebedet pedig,ha váladékozik,gyulladt kend be Betadineal és kötözd,amíg nem szárad be.

2013. máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező úgy se tudjuk ki vagy.

Meséld el mi a nagy problémád, gondolom családi probléma lehet, ha ilyen nagy a gondod van, akkor ez az "egy" valami amit nem lehet ilyen idősen kizárni.

2013. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Általános iskolába 7 évig és még a nyolcadik évben is előfurdult ez a dolog velem. De 7 évig mindennap megvertek vagy leköptek, lelöktek a buszról vagy megaláztak mindenki előtt. 7 évig mindennap! A szüleimmel se jó a kapcsolatom. Apám folyamatosan csak üvölt. Egyszer karácsonykor majdnem megverte anyukám, máskor a nővéremet úgy szájba vágta, hogy felrepedt a szája. Engem sose bántott ennyire de engem ezek is megviseltek. Sose mond semmi jót rám csak, hogy haszontalan vagyok és ez ronda, bálnán nézek ki ebbe a ruhába, undorító a körmöm. Máskor pedig mintha imádna. Folyton vitáznak anyukámmal de nem szeretnének elválni
2013. máj. 16. 23:21
 19/33 anonim ***** válasza:
32%

Sajnálatos az ha egy családban ilyenek vannak, de ne hagyd, hogy ez kihasson az életedre, az ami otthonon kívül történik, az csak miattad történik, otthon érthető, hogy jobb csendben maradni és tűrni, de a való életben néha állj ki magadért legalább párszor, míg békén nem hagynak.


A legfontosabb a kisugarazás, mosolyogj mindig még ha nincs is okod rá, ez neked is meg a körülötted lévőknek is jót tesz. Öltözz színesen, ne csak feketében. Rengeteg mindent tudsz tenni magadért egyes lépések nem is olyan nehezek mint hinnéd, mégis sokat tudnak változtatni a kedélyállapotodon.

2013. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
45%

És tisztában vagy vele, hogy mennyi mindenkivel fordul elő ilyesmi? Miért nem kerestél fel az iskoládban valakit? Tudott volna segíteni a családodon is, meg az iskolai problémákon is. Ott volt a szemed előtt végig a megoldás, de te nem a megoldást kerested, hanem csináltál még egy problémát. Ne haragudj, de most ettől nem lett elfogadhatóbb, amit csináltál. Közel sem!

Volt idő, még gyerek koromban, amikor nekem is rengeteg problémám volt. Csak azzal a különbséggel, hogy azokat én magamnak csináltam. 8éven át ültem a depresszió legmélyebb bugyraiban, és erre minden nap rátettem még egy lapáttal a viselkedésemnek köszönhetően. Még sem jutott eszembe ilyesmi soha, egyszer sem!! Hanem felálltam, és megoldottam a problémákat magamban, és megszüntettem a viselkedésemből fakadó újabb problémákat is. Ilyen formán lehet megoldani a dolgokat, rendes épeszü ember módjára. Menekülni nem szép dolog, a problémák elől pedig egyenesen a legroszabb dolog, amit tehetsz. A problémák nem véletlenül születnek, azért vannak, hogy szembe nézzen velük az ember, tapasztalatot szerezzen, megoldja őket. És ez által egy erősebb emberként álljon a nagy világ elé majd, hogy ami feladat rá vár, azt a kellő tapasztalattal a háta mögött tudja venni. Azzal, hogy te elbújsz a problémák elől, és nem nézel velük szembe csak azt éred el, hogy azokat a feladatokat nem fogod tudni megoldani, és újabb problémákkal fogsz szembesülni. Majd azok elől is megfutamodsz? Láthatod, hogy a problémák elől elfutva csak újabbakat generálunk. Hidd el nekem, hogy nem egyedi az eseted. Nap, mint nap előfordul máshol is. Mindenkinek meg van a maga probléma halmaza, csak maximum nem számol be róla, meg jobb esetben még ideje korán a szemére lépett. Túl kell magad tenni azon ami volt, mert mára már nem számít. Ez az egyetlen út létezik a kiegyensúlyozott, boldog élet felé. Ha neked nem ez kell, hanem a feszültség, a fájdalom, meg az, hogy legyen miért sajnáltatni magad, akkor hajrá így tovább. Jó uton jársz afelé, hogy teljesen más életed legyen, mint amire számíthattál valaha. De még mindig előtted a lehetőség, hogy segíts magadon.

2013. máj. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!