Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdostam a kezem és most...

Vagdostam a kezem és most nagyon fáj. Mit tegyek rá?

Figyelt kérdés
Vasárnap megvágtam magam de csak kicsit, de tegnap újra kikészültem és ugyan ott megvágtam magam erősen addig ameddig nem véreztem. Milyen krémet ajánlotok rá? Jobb az ha bekötöm vagy hagyjam szabadon? Sedatif PC-ről mi a véleményetek?

2013. máj. 15. 23:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
56%

Igen, van az idióta. Azok vagytok TI. :) És van a BETEG, a mentális beteg, a depressziós, a skizofrén, a személyiségzavaros: ezek betegségek. És ezeknek a tünete például, hogy valaki vagdossa magát. Sok más tünet mellett. És sok más betegség tünete is, csak felsoroltam párat, hogy értsétek, hogy is megy ez a dolog, és ne maradjatok konkrétumok nélkül, mert a gondolkodás az látom, nem igazán megy. :)

Jó hír a vagdosónak, hogy a vágások idővel meggyógyulnak, a probléma OKÁT pedig általában lehet kezelni.

Rossz hír pár embernek itt, hogy a hülyeség állandó a világmindenséggel. :)))))))

2013. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Az értelmes emberektől elnézést kérek, hogy az előző hozzászólásomban leegyszerűsítettem a "beteg" és a "tünet" szó használatát, jelentését. Mindenzt csak azért tettem, hogy gyengébb értelmi képességű társaink is lássák át minimálisan azt, amit mondani szerettem volna. Bár igazából nem is tudom, mit szerettem volna mondani. Talán csak azt, hogy az ignoráns, buta emberek menjenek a fenébe, mert úgy bántóak, hogy fel sem fogják, hogy bántóak. Sőt, valahogyan azt hiszik, segítenek az okoskodásukkal, a hatalmas életbölcsességeikkel - nincs nekik, ha még arra is képtelenek, hogy felfogják, a különböző emberek különbözőképpen élnek meg, éreznek, tapasztalnak, reagálnak, küzdenek meg. És egész őszintén engem ez dühít. A butaság dühít, meg az empátia teljes hiánya, na az. Meg az általánosítás. Ezért tettem én már le régesrég arról, hogy bármi mellett is kiálljak. Túl nagy a sötétség, nekem meg a saját poshadványos nyugalmam többet ér, mint hogy megpróbáljak egy rohadt elemlámpaként világítani benne. Úgyis látom minden nap azokat, akik próbálkoznak, mindenféle nekik fontos témában, és fáradnak. Én meg egyébként is sokkal könnyebben fáradok, mint mások, úgyhogy összegezve, mindenki menjen a fenébe. Én is. Amúgy meg a stilness szó egy l-el semmit sem jelent, úgyhogy szerintem kapcsold ki a felhasználóneved megjelenítését, mert így csak még butábbnak tűnsz, mint a hozzászólásaid alapján tűnnél.
2013. máj. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Kilátástalan egy g3c1 sötét világ ez.
2013. máj. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Ha a fájdalom kell, akkor fogja meg szépen és verje a fejét a falba, az nem hagy maradandó nyomokat."


KIT ÉRDEKEL, hogy nyomokat hagy??? Ki van olyan ember a világon, aki úgy fog meghalni, hogy egy heg sincsen sehol a testén? És mi van, ha valakit nem érdekel, hogy nyomot hagy? Vagy ha tetszik neki? Vagy nem tetszik neki, de elviseli magán, és együtt él vele? Vagy jelent neki valamit? Vagy el nem tudod képzelni, mennyiféle magyarázat létezik, mennyiféle ember él a világon, mert a beszűkült, sötét, NA-GYON-SÖ-TÉT kis világodban ennyit látsz! Hogy az gáz, ha nyoma marad, de önmagában a fájdalomokozás nem. Fejet falba verni -> self harm. Vágás -> self harm. Ugyanarról a cselekvésről beszélsz, és azt mondod, az egyik elfogadható, a másik meg nem. Ez kb. annyira logikus, mint amikor egy férfi a meleg férfiakat undorítónak tartja, a leszbiket meg szexinek, mert mellek. Hol van a racionalitás abban, amit beszélsz???? ??? ??? ,,,,????fhsfysynínd aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


csak a végét olvasd el, gondolom, a többi része is ugyanannyit jelent neked

2013. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Fél órát töltöttem azzal, hogy ebbe a topikba írtam dolgokat és a butaságotokon gondolkoztam. Eközben remélem, a kérdező keze csak gyógyul és gyógyul és gyógyul.
2013. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

És te eltudod képzelni, hogy az összes általad mentális problémaként nevezett dolgot, mindenki csak saját magának kreálja? Csak ő a hibás érte? Senki más? Rossz hozzá állás az oka, mindegyiknek. Kivétel nélkül.

Szépítheded, de a depresszió például nem jelent mást, mint a múlton rágódást, állandó jelleggel. Pedig a múltat nem nehéz lezárni, csak akarni kell.

Vitatkozhatsz velem, meg illethetsz különféle jelzőkkel, de a tényeken az cseppet sem változtat.

Mindenki azt csinál amit akar, ebben igazad van.

De az, hogy elfogadhatónak állítasz be olyan dolgokat, amik nem azok, és ezzel szociális károkat okozol, az nem a te magán ügyed. Sajnálom, hogy ezt nem tudod felfogni, valószinüleg nem egyezik az értékrendünk. A te világodban a sötétség honol, és nem értelmi szinten mondom most ezt.

Számodra helyes az, hogy valaki saját magát belekergeti a szarba. Hát oké. Legyen így.


Számodra fontosabb az, hogy ne ítéljünk el egy deviáns viselkedést, számodra fontosabb az, hogy egy jelzővel "beteg" rendbe tegyük a dolgokat, és ne világítsunk rá arra a tényre, hogy ezért ő a hibás. OKés.

Az őszinteség fontos. Azzal, hogy te hazudsz a kérdezőnek nem segítel rajta.

Ha depressziós akkor az azért van, mert túl sokat foglalkozik a múltal, meg a jövővel, és nem veszi észre a pillanat szépségét, ami boldoggá tehetné. Ezért csak és kizárólag Ő a hibás. A depresszió legmegkérdőjelezhetőbb elképzelése az orvostudománynak. Azt állítják, hogy a megváltozott agykémai a felelős a depresszióért. És miért nem a depresszió a felelős a megváltozott agykémiáért?

Mitől borul fel az agykémia? Nem a depitől? Dehogynem.

De nagyobb buli levenni a felelősséget az ember válláról, megtömni drogokkal, jó pénzért. Ez nagyobbb buli, mint azt mondani, hogy HAGYD ABBA A GONDOLKODÁST, MERT FELESLEGES. FELESLEGES ÁLLANDÓAN ANALIZÁLNOD MINDENT, A MEGTÖRTÉNT ESEMÉNYEKET MINDEN NAP 10x FELIDÉZNI.

De mindegy, feleslegesen magyarázom neked, mert úgysem fogod megérteni. Neked egyszerübb rámondani, hogy beteg, felcímkézni, aztán kész.

2013. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

És igen, kérlek szépen, az hogy a fejét a falba verdesse azt teljesen komolyan mondtam, látom rendkívül SZÉLES LÁTÓKÖRREL TUDSZ OLVASNI A SOROK KÖZÖTT.

Te 80% kérlek szépen, egy buta ember vagy. Nagyon buta.

2013. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne a vagdosás a tünete az általad felsorolt betegségeknek kedves 80 százalékos? Nem, az annak a tünete, hogy az adott ember annyira buta, hogy nem jut eszébe más amivel levezethetné a feszültséget és a fájdalmat.

Szorongásos depresszióval küzdök jó pár éve, voltam kórházban, gyógyszereket szedtem, mindezt 11 évesen. Azóta ez az állapot rengetegszer újra megismétlődött és csak most jöttek rá, hogy mi az oka, de SOHA nem tettem kárt magamban, csak azért, hogy könnyebb legyen. Eszembe sem jutott, mert tudtam, hogy ezzel fájdalmat okoznék magamnak és ki akar még több fájdalmat mint amennyi van neki alapból? Rengeteg más egyéb módja van a feszültséglevezetésnek, olyanok amik nem tesznek kárt az adott emberben, és a körülötte élőkben sem. Igen, ezzel a környezetét is bántja, nem csak magát.

Van egy barátnőm. Elég rossz körülmények között élt és ő is elkezdte vagdosni magát. Persze figyelemfelkeltés céljából is ugyanis mindenkinek elújságolta miután megvágta magát, hogy ez mennyire fáj neki... Egyik nap észrevették az iskolájában, egyből hívtak pszichiátert, családgondozót stb. Nem telt bele két hét és elküldték nevelőintézetbe, ahonnan egy év múlva jöhetett csak haza. Minden nap sírt, még rosszabbul lett mint előtte. Azóta egyszer sem vágta meg magát! Elszoktunk menni sportolni, szórakozni, hogy inkább abban vezesse le a rossz dolgokat és ne tegyen kárt magában.

Nem hiszem, hogy a kérdező pl szeretne bekerülni egy ilyen helyre, ahol szigorúan megvan szabva, hogy hol lehet és mikor, mit csinálhat és kivel... Barátnőmnek még a piercingjét is ki kellett vennie, amit az egyik szabadnapján csináltatott. Ráadásul nem ám a közeli városba küldik az ilyeneket, 100 kilométerrel arrébb, hogy még véletlenül se találkozhasson ismerőssel. Tényleg ezt akarjátok önkínzó, vagdosó emberek?

2013. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"És te eltudod képzelni, hogy az összes általad mentális problémaként nevezett dolgot, mindenki csak saját magának kreálja? Csak ő a hibás érte? Senki más?"


Nem tudom elképzelni. Mert nincs így.

2013. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Egyébként gyönyörűen leírtad az okát annak, amiért nagyon sok ember marad kezeletlenül, fél ORVOSHOZ menni a BETEGSÉGÉVEL. Bár a súlyosak úgyis eljutnak végül, a többi meg nyugodtan szenvedjen magának, talán majd megvilágosodik általad, és abbahagyja.


A személyiségzavarokról is tudsz ilyen szépeket írni? Mondjuk arról a személyiségzavarosról, akit egy olyan koragyermekkori trauma ért, amit évek pszichoterápiája tudna csak feltárni, miközben előtte sokszor annyi évig kapta a visszajelzéseket, hogy te hülye vagy, gondolkozzál már/hagyd abba a gondolkozást, közben meg csak rögzültek és rögzültek a hibás mechanizmusok, amivel reagál és megküzd, és lehet, hogy ezek közül egyik a vagdosás, igen, ismerek olyat, aki 8 éves kora óta vagdossa magát, más önsértés jellegű dolgokat meg hároméves kora óta csinál, de minek gondolkodott annyit már olyan fiatalon, hát nem, a hülyegyerek?


A skizofréniáról is írj már, légyszi. Meg az evészavarokról, autistákról, függőkről (ja, máshol írtad, hogy szerinted azok se betegek, akkor róluk nem kell)... mert persze, senki se beteg és mindenki TÖK UGYANÚGY működik. TÖK UGYANAZÉRT csinálja ugyanazokat a dolgokat. Érted már, hol a logikai hiba?


Lehet, hogy sötét a világképem, de legalább nem olyan végtelenül egyszerű, mint a tiéd.

2013. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!