Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önértékelési gondom van vagy...

Önértékelési gondom van vagy ez már depresszió?

Figyelt kérdés

Nem érzem magamat értékesnek, úgy érzem semmihez nem vagyok elég jó,felesleges vagyok,mások jobbak nálam. Pedig általában amit nagy nehezen megpróbálok sikerül.Nincs önbizalmam, gyáva vagyok, szorongok olyasmitől is amitől nem kéne,ami másnak természetes.

Stresszeltem magam a suli miatt is, ok nélkül. keveset eszem, egyik nap a legkisebb dologtól is repdesek örömömben, aztán ha valami nem sikerül összetörök teljesen.nem is tudom minek örültem már felhőtlenül.

Egyedül érzem magam, nincsenek igazán barátaim,így csak otthon ülök. azt a keveset meg az ön sajnáltatásommal elüldözöm.

Szüleimet nem terheltem ilyesmivel, van elég bajuk.Bátorításuk hiányzik, semmitől sem tiltottak, de nem is igazán beszéltünk meg semmit.Nyugodt ,rendes körülmények között élek.

Barátnőm sincs, de attól félek, ha ilyen szar a kisugárzásom,nem is kellek majd senkinek.

Tudom, h van akinek sokkal nagyobb gondjai is vannak.

Az rémít meg ,hogy nem voltam régen ilyen.

Most már gondolkodom rajta,h pszihológus kéne nekem, valamelyik nap meg azon vagyok, hányok már magamtól és egyedül is túl tudok lépni magamon.

Nem vagyok normális , vagy túlragozok mindent mint mindig?

Kösz, h egyáltalán végigolvassa vki(21 éves srác)


2008. jún. 14. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
nanana:) jol lehordtad magad...van egy olyan mondas, hogy ha nem szereted magadat, akkor hogy varod el barkitol is h szerressen teged? az elso es legfontosabb dolog az az h sajat magadat szeresd meg...elso lepesben keress magadnak egy baranot, aki visszaadja az onbizalmadat,. tudom h most nagyot mondtam, de ez nem lehetlen...gondolom nem akarod egesz eletedben ezt csinalni...jarj ki a hazbol, mert a sultgalamb nem fog berepulni az ablakon:) 21 evesen szepnek rozsaszinnek, csodalatosnak kellene lassad a vilagot. ahogyan te is mondtad "masnak nagyobb gondjai vannak" megvan a ket kezed a ket labad, fiatal vagy vannak szuleid, szep es nyugodt eleted van, ne panaszkodj...Ne azt nezd h mid nincs, hanem azt h mid van....nem mindegy h az a pohar felig ures vagy felig tele van...csak felfogas kerdese...ha eltelt egy nap h nem mosolyogtal akkor az a nap hiaba telt el...milyen suliba jarsz? szereted? azt tanulod amit szeretnel? latod ez is nagyszeru lehetoseg...nem hiszem h ott nincs egy ket olyan ember akibel ne lehetne elmenni egyet bulizni szorakozni setalni...most vagy fiatal...nem tulzom, egy EDI baratno kell neked, aki kicsit helyrehoz lelkileg. egy olyan ember kell neked akinek barmit elmondhatsz aki megvigasztal ha kell, aki szeret....es forditva szukseged van egy olyan emberre aki megert Teged aki szeret...ne sajnald magad, mert nincs miert sajnaljad, szerintem nagyon is normalis vagy:) csak belefaradtal az egyedullebe, kene Neked mar valami uj:) ugy kelj fel reggel h ma igenis szep napod lesz, es ugy fekudj le, hogy gondold at miert volt szep ez a nap...tdod: "mindennap megszunik vmi amiert az ember elszomorodik, de mindennap szuletik vmi amiert erdemes elni es kuzdeni":) remelm nem untattalak, ha gondolod egy ket tanacsot fogadj meg:0 sok sikert az UJ ELETEDHEZ:) UDV
2008. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, figyelj, legalább már magad is beismerted, hogy nincs ez így jól... szerintem ez már az első lépés a megoldás felé :)

Nem hiszem el, hogy semmi olyan dolog nincs, ami érdekelne: például valami tudomány, irodalom, sport, modellezés, pecázás vagy akármi. Próbálj egy olyan dologba belefogni, ami érdekel, mert ha szívesen csinálod, akkor tuti sikeres leszel benne, a sikerélmény pedig önbizalmat ad. És ha találsz egy hobbit vagy elfoglaltságot ami érdekes, ott hasonló érdeklődési körű emberekkel is találkozhatsz és még új barátságokat is köthetsz!

Ha a kevés barátoddal vagy, akkor pedig végy erőt magadon, de tényleg erőszakold magad arra, hogy ne a hibáidról beszélj, hanem valami másról. Inkább kérdezgesd az ő dolgait, ha pedig egyedül vagy, akkor nézz a tükörbe és mondd hangosan (hangosan!) hogy ezt én is szívesen megpóbálnám, és nagyon örülnék, ha sikerülne! :) És a sikereidnek pedig tényleg örülj, mert az csakis a te érdemed!

Ha a hibáid jutnak eszedbe, akkor hunyd be a szemed egy pillanatra, és mond magadnak, hogy "most valami másra fogok gondolni"!-És tedd is azt :)


Ezt máshogy nem tudod leküzdeni, csak ha nagyon erős leszel önmagaddal szemben, és tényleg elhatározod, hogy szeretnél sikeres lenni az új életedben. Ja és tanulj meg szívből mosolyogni, mert az nagyon sok mindent befolyásol. Először lehet fura érzés lesz ha magadra mosolyogsz a tükörben, de hidd el, hogy 2 perc után tényleg máshogy fogsz magadra tekinteni!:)

Az emberektől pedig ne félj, mert hiába máshogy látod is, senkinél sem érsz kevesebbet! Erre remélem rájössz majd egyszer! :)

2008. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,nagyon segítőkész vagy, nem is számítottam ilyen megértő, értékes válaszra, igazad van új életet akarok kezdeni.

Az egyetemmel az a baj, h olyan szakot választottam, amit igazán nem szeretek-vagyis közbe utáltam meg, pedig már többen mondták a környezetemből,h másra többre is képes lettem volna,jobb lenne olyan amit igazán szeretek.

Mind1 fél évem van még, ha beledöglök akkor is meglesz a diplomám, és akkor még megpróbálhatok vmit.

A barátnővel kapcsoltban: tényleg az hiányzik legjobban, akiben megbízhatok, jól érzem magam, elfogad olyannak amilyen vagyok...remélem találok majd vkit egyszer

2008. jún. 14. 15:17
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi

Ezek a hobbik mind megvannak, sportoltam is szívesen, csak az utóbbi időben besokaltam már ezektől is-de próbálom majd változatosabban csinálni őket.

2008. jún. 14. 15:21
 5/14 anonim válasza:
100%
nagyon megtudom erteni, azt h mit erzel, gondolom h a baratom miatt(a depresszio kellos kozepebol rangattam ki, szedtem ossze)...ne aggodj, ha igazan akarod akkor megfog valtozni az eleted es tiszta jo iranyba...:) orvendek h segitettem...:) MINDEN JOT KIVANOK
2008. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
ismet en vagyok (ugaynaz mint az elso es a 3.)... Az a legfontosabb, hogy mindig legyen valaki akivel megoszd a problemaidat, amikor ugy erzed mar teljesen kivagy akkor merd felvallani, ez az elso es legfontosabb...ahogy most is tetted:) sokat segithet. gondolom negativ tapasztalataid is voltak mar az eletben, tartsd magad ahhoz, hogy ami nem ol meg az erosit...nem azert mondom, de ha akkor nem vagyok a baratom mellett akkor valoszinuleg mostmar nem lenne...de ott voltam (volt egy ember akivel beszelhetett) es most boldogok vagyunk 9 honapja...tiszta szivembol kivanok egy nagyon aranyos lanyt melled, egy jobb es boldogabb eletet mint amilyen mostanaban volt:) Sok sikert:) UDV
2008. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kösz még egyszer, ígérem összekapom magam.

Csak kicsit már megijedtem,h egyre komolyabb lesz ez az egész.

Most már tisztábban látom a dolgot, 21 évesen megpróbálom élni az életem nyavalygás helyett:)

Remélem nem kell már sokat várnom arra a lányra!:)

2008. jún. 15. 00:08
 8/14 anonim válasza:

Én csak egyet szeretnék írni, mert az előttem levő hölgy válaszait totál kielégítőnek találom.

Ne menj pszichológushoz!

2008. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem se menj pszichológushoz.


Ugyanakkor a személyiségsebészet segíthet kidugni a fejed a víz alól, hogy levegőhöz juss, vagy másik hasonlat: feljutni a hegytetőre, hogy belásd a tájat.


Egy barátomnak szerelmi bánata volt, és már nem akart szerelmes lenni viszonzatlanul. Két óra alatt teljesen elmúlt neki, képes volt érzelmi súlyok nélkül szembenézni a dologgal, teljesen felszabadult.


Ha pszichológiailag nézzük, Nálad technikailag ugyanez a helyzet, csak másnak látszik: érzelmi súlyok az elméddel vannak önmagaddal kapcsolatban, ami önértékelési zavarhoz vezet. Ebből gondolom hogy segítene, de abban, hogy hatékonyabban tudd megvalósítani azt, amit egy kedves másik válaszoló írt több válaszában.

2008. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A pszichológusról már rég letettem,a kérdés írásának időpontjában voltam kb. a mélypont után. Most már egész jól vagyok, sőt kitűztem pár célt, meg csak próbálom magam jól érezni a nyáron, így már mindjárt jobb a hangulat.:D


De hogy hogy fogok találni magamnak párt,azt egyelőre elképzelni sem tudom-mindig tetszett vki-de most vagyok igazán úgy,h kiszemeltem sincs,mindegy elég türelmes voltam eddig is, majd csak lesz vki egyszer...

2008. júl. 6. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!