Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérdések a nyugtatókrol?

Kérdések a nyugtatókrol?

Figyelt kérdés
Azok akik rivót, xanaxot, frontint és társait eszik tisztában vannak azzal, hogy tulajdonképp mi is az amit nap, mint nap megesznek? Miért lett ilyen nagy divat a nyugtató szedése, és felírása itthon? Miért mindig a rivotrilt írják fel? Miért válasszák olyan sokan az egy életen át tartó rivozást ahelyett, hogy problémáikra megoldást

2013. ápr. 15. 09:18
 1/6 A kérdező kommentje:
*találnának?
2013. ápr. 15. 09:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

*miért válaszTJák. Bocsi, nagyon szúrta a szemem az a "válasszák"... :)


Én is szedtem frontint egy ideig. Nem a problémáim megoldásaként, hanem ahhoz, hogy olyan állapotba kerüljek, hogy dolgozni tudjak a problémáim megoldásán! Annyira rosszul voltam, hogy egyszerűen semmit nem tudtam csinálni az ÁLLANDÓ szorongástól, stressztől, feszültségtől, semmi másra nem tudtam gondolni.

Aztán mikor kicsit enyhültek a fizikai tünetek tudtam foglalkozni a lélekbeli dolgokkal, pszichológushoz járok, frontint teljesen el tudtam hagyni közben...

Nem megoldásnak van a nyugtató, hanem kezdő segítségnek, csak sajnos a pszichiáterek szúrják el azzal, hogy felírják aztán csókolom. Ezért jártam én pszichiáterhez is és pszichológushoz is egyszerre.

2013. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszolót egészíteném ki azzal, hogy nem mindig a pszichiáterek szúrják el, vannak olyan betegek, akiknek egyszerűbb bevenni a nyugtatót, mint heti 1-2 alkalommal, hónapokon keresztül eljárni pszichoterápiára és gyakorlatilag kikövetelik az orvostól a gyógyszert, mivel az sokkal kevesebb erőfeszítést igényel a részükről. Az érmének mindig két oldala van!
2013. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jajj elnézést azért a hibáért, nem is tudom, hogy történhetett meg! Kösz, hogy szóltál!


Nos, én természetesen nem a normális fogyasztást ellenzem, mármint ahogy az első is írta. Persze, vannak esetek, amikor szükséges. Én arról beszélek amikor valaki pl. pánik beteg, és 20 vagy akár több évig is szedi a nyugtatót. Ilyen volt keresztanyám is, aki legalább 20éve szedte már. Engem csak az zavar, hogy ezek a szerek az itthon elterjedt kábító hatásu szereket tekintve simán top5, mégis a fogyasztóinak 80%-a soha nem is gondolná, hogy amit szed az durvábban befolyásolja a tudatát, durvább függőséget okoz, és durvább elvonási tünekkel jár, mint a fű. Nem a füvet akarom védeni, félre értés ne essék, ez most nem az a story, csak azt nem értem, hogy ahogy a drogoknál is, itt sem a megfelelő tájékoztatás és az ártalom csökkentés az első, hanem inkább a pénz, meg az hogy ne legyen vele gond. Ahogy a drogokat déminozálják és basznak rendesen kommunikálni róla, ezzel megakadályozva azt, hogy a fiatalok a reális veszélyekről tudnának, és e szerint döntenének, úgy a nyugtatók esetében pedig pont az ellenkezője történik szerintem, mégpedig az, hogy nem nyitják fel az emberek szemét arra, hogy valójában mennyire veszélyes. Nem tudom hányan gondolnák azt, hogy ezek a benzok pl. sokkal ártalmasabbak mint akár a kokain.

2013. ápr. 15. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Valahol egyetértek veled, de hidd el, hogy a legtöbb beteg tisztában van a veszélyeivel, ezek ma már elég köztudott tények, mégis ezt választja mert egyszerűbb mint egy hosszú hónapokig tartó terápiás kezelés és hamarabb hoz látványos, érezhető eredményt.

Ebben az esetben nem tudom csak az orvosokat vagy gyógyszergyártókat elítélni, mert a betegek is nagyban hozzájárulnak a mértéktelen fogyasztáshoz.

2013. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 benzo23 válasza:
Egyszerű a képlet! Olyan dolgokat nyomnak el magukban amivel képtelenek szembe nézni!Azt hiszik ez megold mindent (persze amíg benne van a cucc),de mi van akkor ha az illető már tiszta? Ugyan ott van mielőtt magába tömte.Vannak szélsőséges esetek amikor valóban indokolt,de ez kb. 30% .
2013. ápr. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!