Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség - Más is érzett...

Pánikbetegség - Más is érzett ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, kb. majdnem egy éve derült ki, hogy pánikbeteg vagyok, és szedek Xanax SR-t (0,5 mg napi kétszer) és sima Xanaxot (0,25 mg napi egyszer) illetve Citapramot (20 mg napi egyszer). De már 2 éve problémáim voltak, mert el nem múló fülzúgás alakult ki nálam, és ettől egyre idegesebb lettem, nem mertem sehová sem menni, annyira fájt minden hangtól a fülem... Magántanuló lettem, egy - az én városomban lakó - pszichiáter tanácsára, és ő adott gyógyszert is (Coaxilt és Parnassant), de ezektől folyton álmos voltam, és egyre rosszabbul lettem, egyre jobban féltem, szorongtam, és már a legkisebb zajra is összerezzentem, sírtam.. Nyáron volt egy iszonyatos rohamom, de akkor még nem tudtam, hogy pánikbeteg vagyok... De akkor (egy erős hang miatt akadtam ki...), remegtem , össze-vissza vert a szívem, iszonyúan féltem a megőrüléstől, attól, hogy meghalok, hogy valami komoly bajom lesz... szóval mindentől... Anyukám alig tudott megnyugtatni! Az elkövetkező 4 napba folyamatosan remegtem, reggeltő estig, és borzalmasan féltem!!! Szerencsére 1-2 nappal ezután eljutottunk Pestre egy pszichiáterhez. (Az oda vezető utat kocsiban alig bírtam ki, de muszáj volt, bármennyire fájt is a fülem...). Nos, a pesti orvos megállapította, hogy pánikbeteg vagyok, és adta azokat a gyógyszereket, amiket már leírtam az elején. De ezután már csak 1x voltam ennél az orvosnál, mert nincs pénzünk rá, hogy havonta Pestre menjünk... De így meg most nem tudom ezt kivel megbeszélni... Mostanában valamivel jobban vagyok, magántanulóként ugyan, de már visszajárok a suliba, de van valami - és erre vonatkozik tulajdonképpen a kérdésem - ami nagyon furcsa... : Még mindig szoktak rohamaim lenni, főleg éjszaka, és olyankor mindig remegek, de nagyon durván, és kocognak a fogaim... Más is van így ezzel? És mit tudtok tanácsolni, mit tegyek, amíg nem jutok el Pestre a pszichiáteremhez? Nagyon köszi a válaszokat! 16/L

Ui: Ja, és még mindig nem múlt el a fülzúgásom, és nem tudták kideríteni, hogy mitől van... :( És még mindig nem merek bemenni a városba, stb... Ezzel kapcsolatban is tudnátok tanácsot adni? Köszi!



2013. ápr. 7. 16:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, nagyon hasznosak! :)
2013. máj. 28. 15:09
 12/13 anonim válasza:

Leírásod alapján hasonlóakkal küzdünk. Ami más, hogy nálam ez sajnos az alkohol problémáim miatt alakult ki ez a tünetegyüttes. 25 éves vagyok, minden oké volt az életemben, ameddig nem szakítottak velem 4,5 évvel ezelőtt. Sajnos gyakorlatilag azóta iszom napi szinten. Karácsony körül jelentkezett reggelente egy pici mellkasi fájdalmam, de nem foglalkoztam vele. Az első rohamom karácsony és szilveszter körül volt. Családi hepaj, ivászat de nem nagy mennyiségben...ittam két pohár bort és két feles tömyén italt. Hazajöttem néztem a TV-t és egyszer csak éreztem, hogy a szívem kiakar szakadni a helyéről, és egy ilyen halálfélelemszerű érzés jön rám. Közben az interneten pont a mellkasi fájdalomról olvastam, például lehet-e valami szívritmuszavar, megnagyobbodás stb. Alig bírtam lemenni a lépcsőn, ha leültem sokkal rosszabbul voltam. Kapkodtam a levegőt, inkább állva vártam meg a mentőket. Kijöttek, volt egy EKG, a szivemmel minden rendben van. Kaptam 0,5 mg frontint és, hogy feküdjek le, aludjam ki magam. Semmi gond nincs. Egy időre elmúltak a tünetek, de az ivást nem tudtam abbahagyni azonnal. Szilveszterkor persze megint csak ittunk, nem is keveset. Január 3-án este próbáltam lefeküdni, de ahogy letettem a fejem, megint jött a szívdobogás érzés. Frontinom nem volt, két darab Valeriana Teva pedig semmit sem ért. Bementünk a pszichiátriára, ott írtak fel Frontint. Sajnos munkahelyemen is előjött egyszer a roham, haza is kellett jönnöm Ahogy olvasom ez az akatízia, tehát nem tudtam ülve maradni a monitor előtt. Hazafelé is sétáltam legalább 5 km-et. A lényeg, hogy körülbelül két hete nem ittam egy korty alkoholt sem, mert egyik este kialakult nálam egy fülzúgás is.


Azóta nincs rohamom és semmilyen más tünet. Csak reggelente szívdobogás érzés az ébresztő hatására, és fülzúgás. A fülzúgás napközben a munkahelyemen enyhül, vagy csak nem figyelek rá, de alig hallom. Viszont, ha kilépek este az épületből, egyből rákezd. Teljesen változó, de inkább magas frekvenciákon, mindkét fülemben, fejemben(?)


Ahogy látom, egy cipőben járunk, ha gondolod, felvehetnénk a kapcsolatot. Csak érdekelne, hogy te mivel próbálkozol, én is elmondanám a tapasztalataimat.

2013. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves 23:30-as válaszoló!

Nagyon sajnálom,hogy neked is ilyesmi gondokkal kell küzdened!

Ha szeretnél, írj privátot!

2013. jún. 24. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!