Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség - Más is érzett...

Pánikbetegség - Más is érzett ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, kb. majdnem egy éve derült ki, hogy pánikbeteg vagyok, és szedek Xanax SR-t (0,5 mg napi kétszer) és sima Xanaxot (0,25 mg napi egyszer) illetve Citapramot (20 mg napi egyszer). De már 2 éve problémáim voltak, mert el nem múló fülzúgás alakult ki nálam, és ettől egyre idegesebb lettem, nem mertem sehová sem menni, annyira fájt minden hangtól a fülem... Magántanuló lettem, egy - az én városomban lakó - pszichiáter tanácsára, és ő adott gyógyszert is (Coaxilt és Parnassant), de ezektől folyton álmos voltam, és egyre rosszabbul lettem, egyre jobban féltem, szorongtam, és már a legkisebb zajra is összerezzentem, sírtam.. Nyáron volt egy iszonyatos rohamom, de akkor még nem tudtam, hogy pánikbeteg vagyok... De akkor (egy erős hang miatt akadtam ki...), remegtem , össze-vissza vert a szívem, iszonyúan féltem a megőrüléstől, attól, hogy meghalok, hogy valami komoly bajom lesz... szóval mindentől... Anyukám alig tudott megnyugtatni! Az elkövetkező 4 napba folyamatosan remegtem, reggeltő estig, és borzalmasan féltem!!! Szerencsére 1-2 nappal ezután eljutottunk Pestre egy pszichiáterhez. (Az oda vezető utat kocsiban alig bírtam ki, de muszáj volt, bármennyire fájt is a fülem...). Nos, a pesti orvos megállapította, hogy pánikbeteg vagyok, és adta azokat a gyógyszereket, amiket már leírtam az elején. De ezután már csak 1x voltam ennél az orvosnál, mert nincs pénzünk rá, hogy havonta Pestre menjünk... De így meg most nem tudom ezt kivel megbeszélni... Mostanában valamivel jobban vagyok, magántanulóként ugyan, de már visszajárok a suliba, de van valami - és erre vonatkozik tulajdonképpen a kérdésem - ami nagyon furcsa... : Még mindig szoktak rohamaim lenni, főleg éjszaka, és olyankor mindig remegek, de nagyon durván, és kocognak a fogaim... Más is van így ezzel? És mit tudtok tanácsolni, mit tegyek, amíg nem jutok el Pestre a pszichiáteremhez? Nagyon köszi a válaszokat! 16/L

Ui: Ja, és még mindig nem múlt el a fülzúgásom, és nem tudták kideríteni, hogy mitől van... :( És még mindig nem merek bemenni a városba, stb... Ezzel kapcsolatban is tudnátok tanácsot adni? Köszi!



2013. ápr. 7. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Én is pánikbeteg vagyok, bár nálam nem ennyire nagy hatással jelentkezett. Inkább nem tudtam sehova bemenni, ilyesmi. Kaptam gyógyszereket, aztán minden alkalommal emeltek az adagon, már olyan szedált voltam, hogy úgy éreztem, ezt nem bírom ki. Én azt választottam, hogy abbahagyom a gyógyszereket és a saját erőmmel győzöm le ezt a betegséget. A gyógyszer abbahagyása nagyon komoly elvonási tüneteket okozott, ami két hétig tartott. Most úgy érzem, a gyógyszerek nélkül sokkal jobban vagyok, de még nem az igazi. Éjjel én is arra ébredek, hogy izzadok, félek, rosszul vagyok. De ezt is le fogom győzni és örülök, hogy gyógyszer nélkül is megy.

Azt mondom, vigyázni kell, mert sok pszichiáter nem a probléma gyökerét keresi meg, hanem a gyógyszeradagot növeli, ami súlyos problémákhoz vezethet. Én inkább egy normális pszichológust választanék, vagy egy olyan szakembert, akivel beszélgetni lehet, és így segít megoldani a problémát.

2013. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát, én egyenlőre nem merem elhagyni a gyógyszereket, mert bele sem merek gondolni, hogy mi történne akkor... :( De csodálom az akaraterődet, hogy neked sikerült! :) Remélem teljesen meggyógyulsz! :)

Igen, szerintem is jobb lenne egy olyan orvos, akivel beszélgetni (is) tudnék, de ugye Pestre nem tudok havonta felmenni, a városban meg, ahol lakok, nincs normális pszichológus/pszichiáter... Úgyhogy nem tudom, mit csináljak...

2013. ápr. 7. 17:17
 3/13 anonim válasza:

Szia! 16 vagyok, pánikbeteg. Soha nem voltam orvosnál, mert úgy érzem, hogy tudom kezelni. Minden nap elején ÉRZEM, hogy valami szar lesz-e aznap, vagy sem.

A rohamok olyanok - nálam - hogy érzem, hogy nem hallok, imbolyog a talaj, visszhangzik minden, meg van, hogy hallucinálok. Ilyenkor (ha suliban van), akkor elvonulok, egy haveromnak szólok, hogy jöjjön azonnal, és a lényeg, hogy valaki beszéljen hozzád közben. Ez általában segít. Nekem azt tanácsolták, hogy kapaszkodjak meg valamiben. Egy képen, egy szóban, hangban, névben, zenében, bármiben, mikor kezdődik, és próbáljam meg azt szajkózni a fejemben. Amúgy nálad ez mennyi ideig tart? 1-2 perc, vagy órákig? Mert az is változó állítólag. Sajnálom, hogy neked ennyire intenzíven van ez az egész. Kitartást!

2013. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát, akkor te sorstárs vagy.

Azért durva, hogy nálad így jelentkeznek a rohamok! Nem ijedsz meg nagyon olyankor?

Hát van amikor rövidebb ideig tartanak a rohamok, van amikor tovább, de átlagban kb. szerintem 20-30 perc, mire meg is nyugszom valamennyire... :/

2013. ápr. 18. 17:41
 5/13 anonim ***** válasza:

Én írtam először is.

Közben az jutott eszembe, hogy nekem sokat segített az is, hogy sok önismereti könyvet olvastam akkoriban, pl. Csernus Imre, Müller Péter, Popper Péter. Sok hasznos gondolat volt bennük.

Illetve sokan elmennek természetgyógyászhoz, az is segíthet annak, aki hisz benne. Én kevésbé, de jókat is hallottam.

2013. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A könyvek tényleg jó ötletnek tűnnek, köszi! :)

Háát... a természetgyógyászokban nem nagyon hiszek, de köszönöm a tippet! :)

2013. ápr. 21. 00:31
 7/13 anonim ***** válasza:

A fülzúgás nagy valószínűséggel valamelyik "gyógyszer" mellékhatása. Olvasd el gondosan az összes betegtájékoztatóját. Ha még nem tetted, meg fogsz lepődni...


Általánosságban az a véleményem, hogy a probléma gyökere legalább kettős: egyfelől olyanná alakítottuk (hagytuk, hogy alakítsák) körülöttünk a világot, ami kb. elviselhetetlen, másrészt mindenki kívülről várja a megoldást a problémájára. (A nővérem, amikor még kezdő körzeti orvos volt, adott olyan tanácsokat a betegeknek, hogy menjenek haza, vegyenek forró lábvizet, és igyanak teát. Aztán visszahallotta, hogy "miféle orvos ez, nem írt fel semmit"...) Azt gondolom, hogy a pániknak megvan ugyan a közvetlen biokémiai oka (csökkent szerotoninszint), de a gyógyulás (ami nem azonos a tünetmentességgel!) akkor következik be, ha sikerül a tényleges gyökereit megtalálni, és az eredendő okokat megszüntetni, vagy az egyéni tűréshatár alá vinni. Ebben szerintem pszichológus tudhat segíteni. (Elviselhetetlen esetben nyilván kell farmakológia, de célszerű a lehető legkevesebbet alkalmazni még akkor is, ha emiatt ugrik néhány orvos karibi ingyen nyaralása, és a gyógyszergyárak negyedéves jelentései is kicsit szarabbak lesznek.)

2013. máj. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! De a fülzúgás már a gyógyszerek előtt is jelentkezett!!

Értem. Hát, akkor fel kéne keresnem egy pszichológust? Nem tudom... De nem merem elhagyni a gyógyszereket!

2013. máj. 8. 10:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Értem... Akkor nem egyértelműen mellékhatás. Vagy ráerősített a gyógyszer, vagy nem, ez innen, ahol én vagyok nem dönthető el. Mindenképpen javaslom a pszichológust, és/vagy a pszichoterápiát, hogy elhagyhasd a gyógyszereket. (Nyilván ha most hagyod el, pláne hirtelen, rosszabb lesz, mint előtte, vagy mint valaha is volt. De szívós munkával, kitartással, és fokozatossággal az ember az idegrendszerével kapcsolatban nagyon sok mindent el tud érni.)
2013. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak úgy magadtól ne is hagyd el a gyógyszereket, szólj az orvosnak, hogy mik a panaszaid! Valóban lehet mellékhatás. Ez esetben csökkentik az adagodat, vagy más gyógyszert kapsz.
2013. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!